מדריך: להוציא את התיירים מתוך התמונות שלכם בקלות • HWzone
מחשביםטכנולוגיהמדריכיםכתבות נבחרות

מדריך: להוציא את התיירים מתוך התמונות שלכם בקלות

הידעתם שלפוטושופ יש כלי מיוחד המאפשר להעלים כל מה ש'זז' בתמונה באופן מהיר ואוטומטי? בואו לראות כיצד  משתמשים בו ומשדרגים את התצלומים שלכם

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


זה קורה לכל צלם מקצוען או חובב המגיע למקום תיירותי ויפה ורוצה לצלם תמונה. הבעיה קבועה: במקום תיירותי ויפה ישנם עוד אנשים וגם הם שם כדי לצלם. הם תמיד נכנסים לתמונה שרציתם לצלם מן הזווית המיוחדת שלכם. וכשהם סוף סוף יוצאים מהפריים מגיעים אחרים. אז מה עושים? מגיעים ממש מוקדם בבוקר כשאין אף אחד, או מאוחר בלילה כשכולם כבר הלכו? כמובן שאלו פתרונות בעייתיים. צילום בלילה שונה לחלוטין מצילום ביום גם מבחינת התהליך וגם מבחינת התוצאות. צילום מוקדם בבוקר לא מבטיח שהאור יהיה נכון או מתאים לצרכינו, ובכלל – מי רוצה לקום מוקדם בבוקר? אתם בחופשה… האם כל זה באמת שווה את ההקרבה כדי להשיג את התמונה "נקייה" מתיירים? ומי אמר שהמקום יהיה בכלל פתוח בשעות מוזרות כאלו?

צאו לי מהפריים
צאו לי מהפריים

אז איך מוציאים את התיירים? בפוטושופ קיימים כלי החותמת, כלי הפלסטר ומילוי מודע לתוכן "Content Aware" שמאפשר לנו להשלים את החסר מתוך התוכן שמסביב, אבל זה איננו פתרון אמיתי, משום שלעולם לא נוכל להשלים את התוכן שהיה באמת מאחורי התייר המזדמן.

אם כן, הפתרון הוא לצלם מספר של המקום כשהמצלמה מקובעת היטב על חצובה. הרעיון הוא שבסופו של דבר התייר יזוז מהמקום ונוכל לראות את מה שהסתיר. כשיבוא תייר אחר הוא יסתיר מקום אחר, וגם אם יהיו תיירים רבים – בסופו של דבר נקבל מספר עם מקומות שנשארו קבועים ומקומות בהם היו עצמים נעים (תיירים).

מכביש סואן לכביש ריק
נתיבי איילון בצהרים. מכביש סואן לכביש ריק.

ומה עכשיו? הפתרון המקובל הוא לשים את כל התמונות אחת על גבי השניה ובשכבות לנסות לגלות ולהסתיר את המקומות הרצויים בתמונה עד שנקבל תמונה נקייה מתיירים (מסיכות). אבל אם יש הרבה מאוד תיירים זו יכולה להיות עבודה קשה ומתישה שלעתים תארך שעות. האם ישנה אפשרות מהירה בה ניתן לפוטושופ לנתח את התמונות עבורנו ולהביא את התוצאות בזמן שאנחנו שותים קפה?

מסתבר שכן. אחרי ההקדמה הארוכה, הנה הדרך:

 1. נעתיק את כל התמונות שצילמנו לתיקייה אחת
 2. נפתח את ונבחר File->Scripts->statistics
 3. נבחר בתפריט: Median
 4. נבחר Folder
 5. נבחר את התיקייה הרצויה
 6. נסמן את "Attempt to automatically align source images" – פעולה זו אמורה ליישר את כל התמונות שצילמתם ולמנוע תזוזות בין התמונות. אם צילמתם על חצובה, התמונות שלכם אמורות להיות מיושרות בכל מקרה, אבל תמיד ישנן תזוזות קלות בגלל מספר רב של לחיצות על המצלמה / אי שימוש בטיימר / חצובה זולה ורועדת וכו'. הסימון הזה אמנם ייקח זמן ומשאבים נוספים מהמחשב, אבל הוא מומלץ – אלא אם כן התמונות שצילמתם יציבות לחלוטין.
 7. נלחץ Ok וניגש להכין קפה.
דרך מנחם בגין
דרך מנחם בגין (לא צולם ביום כיפור)

פעולת החישוב עשויה להיות ארוכה בהתאם למספר התמונות שצילמתם, אך התוצאה הסופית אמורה להציג את האתר ללא תיירים. שימו לב שבסוף התהליך תקבלו בפוטושופ שכבה אחת של אובייקט חכם. לחיצה כפולה עליו תאפשר לכם לראות את השכבות /  בהן השתמשתם ולהסיר חלק מהן אם יש צורך בכך. במקרה זה, לאחר שמירה – תתבצע פעולת החישוב מחדש באופן לא הרסני. חשוב לציין שהתהליך הזה יעיל גם לצורך הפחתת רעש / גרעיניות מתמונות שצולמו ב-ISO גבוה.

בסרטון למטה נראה איך ניתן לצלם את נתיבי איילון ריקים מתנועת כלי ביום חמישי בצהרי היום.


תגיות

10 תגובות

 1. תודה רבה על המדריך השימושי.
  תמיד רציתי לגעת איך עושים זאת, אך זה נראה לי תמיד כתהליך מסובך.

 2. מישהו יודע למה אני מקבל שגיאה 22 (error 22) אחרי שלחצתי על סטטיסטיקה ?

 3. מסורבל , צריך חצובה ולצלם מספר רב של תמונות ולהסחב עם חצובה גדולה ואחר כך עוד לערוך עם תוכנה כבדה ומסובכת כמו פוטושופ .
  לצילום חובבני עדיף פשוט לצלם בזויית שבה יש מינימום גורמים לא רצויים ואחר כך בבית לגזור מהתמונה אובייקט מפריע בעזרת תוכנת פיינט שיש בכל windows .
  הבעייה היחידה עם פיינט שהיא דוחסת עוד יותר את התמונה שהיתה דחוסה מלכתחילה בפורמט jpeg ,כך שמאבדים עוד יותר מהאיכות המקורית.
  מכירים תוכנה פשוטה וקלה שמאפשרת לעשות זאת כמו פיינט ,אבל ללא איבוד איכות נוסף?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close