מארז מחשב מלא שאינו עושה רעש כלל, הדבר גדול הבא? • HWzone
מחשביםמארזים וספקי כוחכתבות נבחרות

מארז מחשב מלא שאינו עושה רעש כלל, הדבר גדול הבא?

אחרי מוצלח, חברת Calyos מציגה לראווה את המארז הראשון שעושה שימוש בקירור Phase Change חדשני עבור כל הרכיבים שלו, לשקט מוחלט עבור כל סוגי החומרה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


האם ניתן ליצור מערכת מחשב מתקדמת שתהיה חרישית לחלוטין, ללא שום מאווררים וללא שום רכיבים נעים? בחברה הצעירה Calyos משוכנעים שהתשובה היא חיובית, תודות לטכנולוגיות שינוי מצב הצבירה (Phase Change) שלהם, ומדגימים זאת עם מארז ה-NSG-S0 שלהם.

טכנולוגיית שדומה לזו אשר ניתן למצוא בחלק מכרטיסי המסך מסתמכת על מעגל סגור עם תרכובת ייחודית שזורמת בצינורות דרך ממברנה ייעודית עד לאיזור המגע עם יחידת העיבוד הראשית ויחידת העיבוד הגראפית, כשהחום הנפלט גורם להתאדות ולסילוק החום רחוק מנקודות קריטיות אלו, עד שההתקררות גורמת לגז להפוך חזרה לנוזל ולהמשיך בזרימתו – הכל במערכת פאסיבית לגמרי, שאינה כוללת אף רכיב נע, נוזל , משאבה או מאוורר שגורמים לרעש ופוגעים בחוויית השימוש השקט, ועם הבטחה לביצועים אשר יהיו טובים לפחות כמו אלו של מערכות הקירור האקטיביות המובילות בתחום.

ראינו בעבר כמה וכמה דגמי אב-טיפוס של המארז מבית Calyos שהיו מאסיביים אפילו יותר – אבל כעת זה נראה כמו המוצר הסופי והמסחרי הראשון, שאמור להגיע אל הצרכנים כבר בתוך כמה חודשים

המארז המאסיבי, שעוצב בסיוע חברת Watermod הצרפתית, מתאים עבור לוחות ATX סטנדרטיים (וגם Mini-ITX), שוקל לא פחות מ-22 קילוגרם שמורכבים רובם מצלעות רבות וצינורות להולכת החום, מסוגל לקרר באופן אפקטיבי רכיבי עיבוד בהספק כולל של 450 וואט, לטענת החברה – מה שאומר כי ניתן יהיה להשתמש במסגרתו גם בכרטיס GTX 1080 Ti, יחד עם רוב המעבדים מרובי הליבות המתקדמים ביותר, ולהנות מטמפרטורות מנוח של 50 עד 60 מעלות צלסיוס וטמפרטורות במאמץ מירבי של כ-80 עד 85 מעלות, כל זאת ביחידה שכל הקולות שהיא מפיקה אמורים להיבלע למעשה בסביבת הרעש של חדר מגורים סטנדרטי (בהנחה שתבחרו לעצמכם בספק כוח פאסיבי ללא מאוורר). חדשנות – כבר אמרנו?

ככה זה עובד – בלי שום רכיבים אקטיביים שעלולים להתקלקל עם הזמן

ה-NSG-S0 זכה לקמפיין מוצלח בקיקסטארטר שהסתיים לפני קצת יותר מחודש לאחר שצבר בהצלחה סכום של 262,000 יורו מ-461 משתמשים, בהשוואה לסכום מינימלי נדרש של 150,000 יורו – עם משלוחים של המארז שאמורים להתחיל בחודש אוגוסט הקרוב, במחיר התחלתי של 480 יורו אותו שילמו 100 המשקיעים ראשונים במיזם המסקרן.

מדובר בסכום גבוה בהחלט, אך זה כנראה לא ממש מפתיע מישהו בהתחשב בטכנולוגיה החדשנית שקיימת כאן, בייחוד עבור כל מי שיודע להעריך את השקט – ואם אתם רוצים להצטרף אל החגיגה הזו כעת, תוכלו לעשות זאת בעבור עלות של 600 יורו (אאוץ') באתר הייעודי לכך. ב-Calyos מתכננים להמשיך ולשדרג את הטכנולוגיה שלהם או הגמישות של בעתיד הקרוב – עם פיתוח של מארז סגור ו'אטום' לאבק והלכלוך של העולם החיצוני (בהשוואה לגירסה הפתוחה חלקית שמוצעת נכון לעכשיו) ואף פיתוח של מארז מוגדל ומשודרג אשר יתמוך שיצירת מערכים עם צמד – עם תג מחיר שללא ספק יהיה מפלצתי אפילו יותר.

לא המארז היפה ביותר בשום – אבל בהחלט אחד מהחדשניים והמסקרנים ביותר בו

האם זו המהפכה ששוק מארזי ה- היה זקוק לה, ובקרוב נראה עוד דוגמאות עבורה מיצרניות ושחקניות אחרות? אנחנו עדיין לא משוכנעים בכך, בעיקר בשל תג המחיר הגבוה, אך זו אפשרות שכנראה לא כדאי להתעלם ממנה לחלוטין.

גובה של 54 סנטימטרים, עומק של 50 סנטימטרים ורוחב של 27 סנטימטרים – וניתן להשתמש בו בחומרה המתקדמת ביותר בשוק, ואף לכלול שלושה כונני 3.5 אינץ' מכאניים או 3 כונני בתצורת 2.5 אינץ' (בתוספת לחיבורי ה-M.2 שעל לוח האם עצמו)

תגיות

19 תגובות

  1. בתגובות אחד אומר "מתכון לאבק" והשני אחריו "יתרון – בלי אבק".

    1. מגניב למרות שגם ככה עם המאווררים ומערכות הקירור הנוזלי של היום בקושי יש רעש (לפחות בשנתיים-שלוש הראשונות)

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close