לראשונה מסכים בעלי פאנל E-IPS • HWzone
מחשביםאחסון

לראשונה מסכים בעלי פאנל E-IPS

החברות LG ו-Dell מציגות מסכים גדולים עם פאנל IPS במחירים שווים לכל כיס. המסכים החדשים יכילו פאנל איכותי חדש מסוג E-IPS ויביאו אל הקהל הרחב את בשורת הפאנלים החדשים בעלי יחס העלות-תועלת הטוב ביותר.

מסכי המחשב מתחלקים למסכים עם טכנולוגיות פאנלים איכותיות יותר ואיכותיות פחות. לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה, עליהן תוכלו לקרוא בהרחבה בחלק א' ובחלק ב' של מדריך מסכי ה-LCD שלנו, וכמו כן במצגת שהכינה חברת 3M (מומלץ). מסך עם פאנל מסוג TN (ר"ת Twisted Nematic) הוא הזול ביותר ובעל מהירות התגובה המהירה ביותר. יחד עם זאת, למסכים עם פאנל זה חסרונות גדולים ובהם זוויות צפייה צרות, איכות צבעים ירודה ויחס הניגודיות הגרוע ביותר מבין הפאנלים השונים. מסכים אלו הפכו לחביבי הצרכנים אשר חיפשו את יחס עלות-התועלת הטוב ביותר.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בקטגוריה הבינונית נכנסים מסכים עם פאנל מסדרת ה-VA (ר"ת Vertical Alignment) אשר מתומחרים גבוה יותר, אך כוללים שיפור ניכר בתצוגת צבעים, את יחס הניגודיות הטוב ביותר הקיים כיום (השחור האמיתי ביותר שתוכלו לקבל במסך LCD) וזוויות צפייה רחבות יותר. צרכנים שלא מוכנים להתפשר על איכות המסך שלהם ויחד עם זאת לא רוצים לקרוע את הכיס, קונים בדרך כלל מסכים בעלי פאנל VA.

מסכים עם פאנל IPS (ר"ת In-Plane Switching) נמכרו מאז ומתמיד בדרגת המחיר הגבוהה ביותר. מסכים עם פאנל זה מציגים את זוויות הצפייה הרחבות ביותר (המגיעות לכמעט 180 מעלות), את איכות הצבעים הטובה ביותר, ויחס הניגודיות שלהם הוא מאוד קרוב למסכים עם פאנל VA. מדובר בשילוב מושלם אך תג המחיר הוא גבוה במיוחד, ומסך עם פאנל IPS בגודל 20 אינץ' עולה כ-2500 ש"ח.

התפתחות פאנלי IPS
פאנל ה-IPS הראשון היה פיתוח של חברת Hitachi בשנת 1995. הפאנל היה איטי (זמן תגובה של 50ms) עם זוויות צפייה בינוניות. בשנת 1998 חברת LGPhilips פיתחה את פאנל ה-S-IPS. זמני התגובה בפאנל זה שופרו, והצבעים הפכו יותר דומים לצבעים שמציגים מסכי ה-CRT הישנים. בשנת 2002 הציגה Hitachi פאנל AS-IPS (ר"ת Advanced Super-IPS) ושיפרה דרסטית את הניגודיות, כמעט לדרגת פאנל VA.
פאנל A-TW-IPS (ר"ת Advanced-True White-IPS) היה פיתוח של LGPhilips עבור NEC, ופאנל זה הציג שיפור במכלול הצבע והפך את הצבע הלבן לאמיתי. היא פיתחה גם פאנל H-IPS (ר"ת Horizontal IPS) שהקטין את המרווח בין הפיקסלים ושיפרה את הניגודיות לקבלת צבע שחור אמיתי יותר. בשנת 2004 היטאצ'י הציגה פאנל טלויזיה IPS-PRO (ר"ת IPS Professional) אשר הוריד בחצי את מהירות התגובה ושילש את הניגודיות.

הפיתוח האחרון של LGDigital הוא פאנל E-IPS. בפאנל הזה LG הגבירו את האור המופק ממנורות הפאנל, ובכך איפשרו להקטין את כמותן הכללית (כי כעת כל מנורה נתנה אור חזק יותר). עם הטכנולוגיה החדשה ניתן לחסוך דרסטית בעלויות הייצור, שכן יש פחות חומרי גלם ותהליכים הדרושים להרכבת כל פאנל. למרות שהוא זול יותר לייצור, הוא עדיין לא איכותי במאת האחוזים כמו פאנל ה-H-IPS. יחד עם זאת, ביקורות מראות שהפאנל עומד בהבטחות ומקבל ציונים גבוהים, תודות לצבעים וזוויות הצפייה שהוא מציג ביחס למחירו הנמוך.

ה-2209WA של Dell

החלוץ של חברת DELL
לפני זמן קצר הציגה חברת Dell, את דגם ה-2209WA הייחודי שלה בגודל 22 אינץ', הכולל פאנל E-IPS. המסך נמכר כבר בארץ במחיר של כ-1600 ש"ח בחנויות השונות וקוצר הצלחה מרובה.
המסך כבר הספיק לקבל את פרס בחירת העורך של המגזין CNET וביקורות המשתמשים שקנו אותו מאששות את שביעות הרצון ממנו, עם זוויות צפייה וצבעים שגורמים לשאר המסכים בגודל וטווח מחירים זהה עם פאנלי TN ו-VA להחוויר. מדל נמסר כי מסכים גדולים יותר עם פאנל זה יוצגו בהמשך השנה.

המסכים של LG
חברת LG הציגה החודש שלושה מסכים חדשים, כולם מסדרת W20 החדשה אשר משתמשים בפאנלים ממשפחת ה-IPS. דגמי המסכים הם W2220P בגודל 22 אינץ', W2420P בגודל 24 אינץ', ו-W2420R שהוא דגם העל, המיועד לגרפיקאים, בגודל 24 אינץ'. מחירי המסכים הם 1600 ש"ח, 2500 ש"ח וכ-9000 ש"ח בהתאמה.

מסך W2220P כסוף מ-LG

ניתן אם כן לראות שהקהל הביתי מקבל סוף סוף גם מסכים איכותיים, במחירים בהם נמכרו מסכים נחותים רק לפני כמה חודשים. אנו מקווים שמגמה זו תתפשט לשאר החברות כדי שהתחרות תגדל ותגרום לירידת מחירים נוספת.


10 תגובות

 1. פירוט דגמי LG החדשים לכל המעוניין
  להלן פירוט דגמי LG החדשים

  דגם ה W2220P בגודל 22 אינץ', יגיע ברזולוציה FULL HD 1920X1080 .
  נתוני המסך כוללים פאנל (הדגם אינו ידוע אך ע"פ המחיר ככל הנראה E-IPS מהדור החדש), זמן תגובה של 5 מילישניות, ניגודיות של 1:1000, בהירות של 300 cd/m2 וזוויות צפייה השוות ל 178 מעלות.
  מחיר המסך צפוי להיות כ 1600 ש"ח

  דגם ה W2420P בגודל 24 אינץ', יגיע ברזולוציה 1920X1200.
  נתוני המסך כוללים פאנל S-IPS, מכלול הצבע של 130%, זמן תגובה של 5 מילישניות, ניגודיות של 1:1000, בהירות של 400 cd/m2, זוויות צפייה השוות ל178 מעלות ומגיע בגימור כסוף.
  המסך צפוי להגיע לקראת חודש יולי במחיר של כ 2500 ש"ח

  דגם העל W2420R המיועד לגרפיקאים, יגיע בגודל 24 אינץ' עם נתונים מרשימים:
  פאנל S-IPS, רזולוציה FULL HD 1920X1080 , זמן תגובה של 6 מילישניות, ניגודיות של 1:1000. בהירות של 250 cd/m2, זוויות צפייה השוות ל178 מעלות.

  המסך יגיע עם סוכך אור מקצועי(למניעת הפרעות מתאורה בחדר העבודה). הוא יכיל טבלת LUT באיכות 12 ביט אשר גורמת לאחידות צבע מלאה (משמע צבע כולשהו ייראה אחיד בכל נקודה במסך ללא דהייה) ויכיל מכלול הצבע של 130% (מתאר את מרחב הצבעים בספקטרום שאותם המסך יכול להציג).
  המסך מגיע עם תאורת LED אחורית, שאותה ניתן יהיה לכוון דרך מנהל התקן מיוחד. צבע המסך יהיה שחור מאט ויכיל 4 כניסות USB חיצוניות.

  המסך צפוי להגיע לקראת חודש מאי במחיר של כ 9-10 אלף ש"ח.

  שלושת המסכים יגיעו עם שני חיבורי HDMI, חיבור VGA, חיבור DVI-D התומך ב DHCP (העברת תוכן דיגיטלי מוגן של סרטי BR).

  תמונות בסוף עמוד זה (בגרמנית אבל יש טבלאות נתונים יפות).
  http://de.lge.com/about/mobile/mobil/read_04_PRO%7CNEWS_7035_1_print.jhtml

 2. אלכס ! אלכס !
  מזל"ט על החדשה החדשה :)

  תן לנו בפרוייקט שלך…

 3. אחלה חדשה אלכס
  תענוג לקרוא!

  אתה צריך לכתוב לעיתים תכופות יותר :)

 4. שאלה לאלכס
  תודה על הכתבה. כל אלו הן מסקנות שהגעתי אליהן לאחר התעמקות בנושא לאחרונה לקראת רכישת מסך חדש.

  החלטתי לבסוף לקנות את ה-2209WA אך לא מצאתי אותו בחנויות השונות. יצרתי קשר עם BUG בתור נציגים של DELL ולבסוף אמרו לי שאפשר להזמין את המסך במיוחד עבורי בעלות של כ-1800 ש"ח.

  איפה ניתן להשיג את המסך ב-1600 ש"ח?

  מה דעתך על התימחור בארץ בהתחשב שהמחיר שלו כרגע בארה"ב הוא $240 בלבד?

 5. Alex Alex
  גם פה אתה סלבריטי?
  אחלה כתבה, תענוג לקרוא כרגיל..!

 6. תשובה ליואב
  המחירים בארץ סבירים לגמרי אם תזכור שהיבואן עושה רווח>הדילר/החנות עושה רווח + תוסיף מע"מ.

 7. DELL 2209WA ליואב
  אני קניתי את שלי בפנדה. חוץ מזה ראיתי אותי ב-IQPC.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close