לנובו חושפת בשוגג את דור המעבדים הנייד הבא של אינטל

דור ה- התשיעי יגיע לשוק הנייד, בתור תחליף לדגמי ה- שרק החלו להופיע בחנויות 

בתקופה זו נראה כי לעקוב אחרי סדרות המעבדים מבית זו משימה לא פשוטה כלל – סדרות מקבילות בשמות קוד שונים מגיעות בזמנים שונים ובתכיפות מפתיעה לקטגוריות שונות של השוק, ונראה כי רק למעבר אל עולם ה-10 ננומטר יהיה פוטנציאל להוות התחלה חדשה שתעשה מעט סדר בבלאגן.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


דוגמה טובה לכך מתקבלת בשוק הנייד כעת, בזמן שאנחנו ממתינים לצבירת תאוצה של מחשבים המבוססים על מעבדי ה-Whiskey Lake מהדור השמיני אשר יחליפו את מעבדי ה--R, גם הם מהדור השמיני – וברקע נצפה לפתע תיעוד של מעבדי הדור התשיעי אשר יחליפו את שניהם אי שם במהלך השנה הבאה.

דף מפרט עבור מחשבי IdeaPad S530 של לנובו נצפה כשהוא כולל מעבדי U חסכוניים מהדור התשיעי, עם שמות הדגם i7-9550U, i5-9250U ו- i3-9130U שמוצגים לצד דגמי ה-, כך שניכר כי לא מדובר בשגיאת הקלדה תמימה בלבד.

החשיפה המוקדמת נתפסה בידי חובבי חומרה חדי-עין

האופטימיים יוכלו לנחש כי מדובר אולי במעבדי 10 ננומטר ניידים מעידן ה-Ice Lake, אם כי לפי התוכניות להשיק דגמים אלה רק בסוף השנה הבאה הסיכויים לכך כנראה נמוכים – סביר להעריך כי מדובר בדור 14 ננומטר נוסף ואולי אחרון, שישלים את המעבר אל דור ה- התשיעי בשוק ה- הנייד לפני שהקפיצה ל-10 ננומטר תביא איתה גם מיתוג מעודכן (לכאורה) אשר יבליט את המאורע.

השקת דורות בהפרשים של כחצי שנה האחד מהשני היא לא משהו שאנו רגילים לראות מאינטל, אם כי נראה שבעידן הנוכחי כמעט הכל אפשרי

אין לנו פרטים טכניים אודות דור ה-Core התשיעי של לעולם הנייד, אך סביר להעריך כי נקבל השקה רשמית שלו במהלך המחצית הראשונה של 2019, תחת מטריית משפחת ה-Coffee Lake-R – או שאולי Comet Lake שמסתמנת כיורשת שלה. טבעי להניח שגם כאן נראה דגמים מרובעי ליבות בסדרות ה- i7 ו- i5, עם תדרי עבודה מוגדלים במעט ואולי גם שיפור כלשהו בגזרת הליבות הגראפיות המובנות – כאשר השאלה המרכזית היא האם יש סיכוי לכך שהפעם גם דגמי ה- i3 יהפכו למרובעי ליבות ויגדילו משמעותית את רמת הביצועים בחלק התקציבי של השוק.

המפרט המעודכן באתר של כבר לא כולל את מעבדי העתיד – אבל הרשת זוכרת הכל, כידוע

נמשיך לעקוב אחרי הדור המתהווה הזה ולא נשכח לעדכן אתכם בהתפתחויות.