למערכי SSD מהירים וגדולים במיוחד: הכירו את כרטיס ה-Ultra Quad M.2 • HWzone
מחשביםאחסון

למערכי SSD מהירים וגדולים במיוחד: הכירו את כרטיס ה-Ultra Quad M.2

רוצים להוסיף מספר כונני חדשים בתצורת M.2 למערכת שלכם במקביל? זה המוצר בשבילכם

בין מגוון המוצרים המעניינים של חברת ASRock עבור השנה הקרובה ראוי לציין לחיוב גם את ה-Ultra Quad M.2, שמסתמן בתור הפתרון המתקדם ביותר בשוק לשילוב מספר גדול של כונני , במערך RAID כלשהו או שלא, במערכת אחת.

היישום מבוסס על כרטיס הרחבה בממשק PCI-Express 3.0×16 שמיועד לקלוט ארבעה כונני M.2 לבחירתכם, באורך מירבי של עד 110 מילימטרים. ה-Ultra Quad M.2 לא רק מאפשר לכל אחד מהכוננים ליהנות מרוחב פס תיאורטי מלא מתאים של PCI-Express 3.0×4 (בלוחות אם וערכות שבבים התומכות בכך), אלא מספק גם פתרון אפקטיבי יחסית עם מעטפת מתכתית ומשטחי מגע תרמיים פנימיים עבור הכוננים, בשילוב עם מאוורר 50 מילימטרים שיהיה אחראי לקרר את המערך כולו ולהבטיח קרובים ככל האפשר לנקודת המקסימום לאורך זמן.

למה להסתפק בכונן M.2 בודד כשאפשר להתפרע עם ארבעה?

ראוי לציין כי לא כל ערכות השבבים המודרניות בשוק מסוגלות לבצע חלוקה של עורק PCI-Express פיזי יחיד למספר מקורות שונים, כנדרש בכדי להזין יותר מכונן אחד שיחובר ל-Ultra Quad M.2 במקרה זה – וזה מסביר מדוע ב-ASRock מצהירים מראש כי מדובר בהצעה עבור מערכות השוק הגבוה, שמבוססות על ערכת השבבים X299 של אינטל או על ערכת ה-X399 למעבדי ה-Threadripper של . ה-Ultra Quad המדובר עשוי לפעול כראוי גם בחלק מלוחות האם המבוססים על ערכות שבבים אחרות, אך נראה כי אף אחד לא ממש מעוניין לקחת על כך אחריות.

כל מה שנדרש בכדי להעניק לכוננים סביבה לעבודה בזריזות המירבית שאליה תוכננו

הכרטיס כולל אפשרות להתאים את מהירות הסיבוב של המאוורר המובנה לטמפרטורת חיישן מובנה במוצר, וכולל גם חיבור כוח מסוג 6PIN שיבטיח כי הכוננים יקבלו את מלוא האנרגיה לה הם זקוקים, עם 150 וואט של הספק בסך הכל ממחבר ה-PCIe עצמו ומהחיבור הישיר מספק הכוח שבמערכת.

ב- דואגים להצהיר בכל הזדמנות על כך שהפתרון שלהם עדיף מזה שהציגה . אנחנו לא משוכנעים באופן מלא – אך מסתמן שהדגם העתידי כן יהיה זול יותר מזה שניתן לקנות כבר היום

ה-Ultra Quad M.2 יתחרה ישירות בכרטיס הרחבה מרובע דומה שהשיקה אסוס עוד בשנה שעברה, וצפוי לשאת תג מחיר מומלץ של כ-70 דולר, לא כולל כונני האחסון עצמם אותם נדרש יהיה לרכוש ולהתקין בנפרד. האם זה הפתרון האולטימטיבי לאלו שיש להם מעט מדי חריצי M.2 על לוח האם (או בכלל לא), אבל מתכננים שדרוג גדול? בחודשים הקרובים נגלה.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close