ללא רחמים: AMD מאשרת את קיומו של ה-Threadripper 3990X עם 64 ליבות עיבוד • HWzone
מחשביםמעבדים

ללא רחמים: AMD מאשרת את קיומו של ה-Threadripper 3990X עם 64 ליבות עיבוד

בזמן שהביקורות הטריות עבור ה- 9 3950X ומעבדי ה- 3960X ו- 3970X מהללות את הזינוק העצום ביחסי עלות-תועלת שביצעה מפתחת השבבים – אנחנו מקבלים אישור לכך שהטוב והעוצמתי ביותר עוד לפנינו

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לפני פחות מחצי עשור מעבדים ביתיים עם יותר מעשר ליבות בתוכם היוו פנטזיה רחוקה – אבל היום הם כבר פתרון שפוי, הגיוני ואפילו מתבקש עבור מספר הולך וגדל במהירות של משתמשים. תודות ל- אנחנו יכולים לשקול עתה גם 20 ליבות ויותר במחשבים ביתיים, 30 ליבות ויותר – והחל מהשנה הבאה גם 64 ליבות אשר פועלות יחד במחשב האישי.

AMD ניצלה את ההשקה הרשמית של דגמי ה-Threadripper הראשונים שלה מהדור השלישי, ה-3960X עם 24 ליבות וה-3970X עם 32 ליבות (שזכו לביקורות חיוביות מאוד מרוב המקורות ברשת, תודות למספר בלתי מבוטל של יישומיים מקצועיים שמסוגל לתמוך ולנצל את תוספת כוח העיבוד הזו בכדי להזניק את התוצאות מעל למעבדי ה-HEDT המתחרים מבית אינטל), בכדי לאמת את השמועות על קיומו של דגם אחד נוסף לכל הפחות – ה-Threadripper 3990X העליון, עם 64 ליבות Zen 2 פיזיות ו-128 נימי עיבוד לוגיים, שיגיע אל תושבת ה-sTRX4 והשוק הביתי במהלך שנת 2020.

הביקורות מהללות, למרות קיצוץ המחירים המאסיבי והמבורך של אינטל בדור ה-Cascade Lake-X – ו- עוד לא אמרה את המילה האחרונה שלה, כצפוי

אנחנו לא יודעים עדיין מה יהיה מחירו של המוצר האימתני הזה (מחיר מומלץ של 2,000 דולר עבור ה-Threadripper 3970X מצביע כנראה על עלות של קרוב ל-4,000 דולר, ואולי גם יותר) ולא יודעים מה יהיו תדרי הפעולה שלו – אבל ב- הצהירו כי יכיל נפח מטמון כולל מדהים של 288 מגה-בייט מרמות L2 ו-L3, ומעטפת הספק של 280 וואט, ממש כמו אחיו הצנועים יותר.

תחילה שמענו עדויות על כך ש- מכינה השקה של ה-3990X בחודש ינואר 2020 – אך יתכן שהמועד הזה יידחה מעט, על מנת לאפשר לדגמי ה- הנוכחיים ליהנות קצת יותר מאור הזרקורים (וממכירות)

מתי לאינטל תהיה תשובה ישירה לנתונים המפלצתיים הללו בקצה העליון של השוק הביתי? זו שאלה מעניינת במיוחד שאין לנו תשובה או אפילו הערכה עליה בשלב זה – וזה משהו שמעיד על הפער הטכנולוגיה המרשים אותו הצליחה ליצור לעצמה תודות למהלכיה הנבונים בשנים האחרונות.


תגיות
Back to top button
Close
Close