ללא חיבורי מתח חיצוניים: כרטיסי GeForce GTX 1650 ראשונים צפים ברשת • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךכתבות נבחרות

ללא חיבורי מתח חיצוניים: כרטיסי GeForce GTX 1650 ראשונים צפים ברשת

קצת לפני ההכרזה הרשמית הצפויה, אנחנו מקבלים אימות לכך שרוב כרטיסי הביניים החדשים מבית יהיו חסכוניים במיוחד ולא יזדקקו להספק של יותר מ-75 וואט בכדי לפעול

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כרטיסי ה-GeForce GTX 1660 ו-GeForce GTX 1660 Ti הוכיחו כי ארכיטקטורת ה-Turing יכולה להיות לא רק משתלמת מאוד ביחסי העלות-תועלת – אלא גם יעילה יותר מכל אחת אחרת שקיימת בשוק, גם בביצועים ברזולוציות עממיות של FullHD ו-QHD. כעת אנחנו מתקרבים לחשיפתו של דגם ה-GeForce GTX 1650 הצנוע, אשר עשוי לקחת את המגמה הזו צעד נוסף קדימה ולשבור עוד שיאים עבור .

ידוע לנו כי הכרטיס הבא של המחנה הירוק עתיד להציע לנו ליבת עיבוד מסוג חדש שתהיה קטנה יותר מכל אלו שפגשנו בעבר במסגרת משפחת – ליבת ה-TU117 שעשויה להכיל רק 1,024 יחידות CUDA בתצורתה המלאה, ואף פחות מכך הלכה למעשה בדגמי ה-GTX 1650 שיגיעו אל החנויות. עם זאת, תהליך הייצור העדכני ב-12 ננומטר אמור לתת את אותותיו עם תדרי פעולה גבוהים למדי, מבלי לפרוץ את גבולות צריכת ההספק המוכתבים בתקן ה- 3.0.

כרטיס זעיר מימדים ללא חיבורי חשמל חיצוניים – הטוב ביותר עבור מערכות מחשב קומפקטיות במיוחד?
מקור התמונה: videocardz.com

דגמי GTX 1650 ראשונים מבית Zotac ומבית Palit הודלפו אל הרשת באמצעות האתר videocardz.com, עם מספר צנוע של יציאות וידאו (HDMI אחד, DisplayPort אחד ו-DVI-D בודד בראשון ו-DisplayPort ו-DVI-D בלבד בשני), גופי שכוללים מאוורר יחיד וגם מימדים קומפקטיים שאמורים להתאים לכל מארז microATX או mini-ITX בסביבה.

הדגמים השונים אינם כוללים חיבורים חיצוניים אל ספק הכח, על אף העובדה שהמארזים מתפארים בתדרים מומהרים מהמפעל – וזה אומר שיפעלו בכל מצב בצריכת הספק של 75 וואט או פחות, עם פוטנציאל להיות גם קרירים ושקטים עד מאוד בתור בונוס, בתלות באפקטיביות פתרון הקירור שיותאם להם.

התאומים הסיאמיים מבית ומבית מותג ה-Gainward שבבעלותה – עם עיצוב שנראה תקציבי ובסיסי אפילו יותר מזה של Zotac

באשר לתנאי העבודה עצמם – הדגמים מבית Palit מיועדים לפעולת במהירות 1,665MHz כבסיס ולהגיע עד ל-1,725MHz במצב Turbo Boost – כמעט 30 אחוזים מעל לתנאי הבסיס של ה- GTX 1050 Ti, אשר יחד עם כמות ליבות עיבוד מוגדלת אמורים להזניק את הביצועים קדימה באופן משמעותי בהחלט, תוך שמירה על מעטפת הספק דומה מאוד לדגם העממי הוותיק.

הדלפה מהשוק הנייד הצהירה על תוספת של כ-25 אחוזים עבור ה-GTX 1650 לעומת ה-GTX 1050 Ti, אך לפי הנתונים היבשים שיש לנו כרגע יתכן כי בשוק הנייח השיפור יהיה גדול עוד יותר יוכל להגיע גם ל-40 אחוז – כל זאת תחת צריכת הספק דומה, כאמור.

סימן השאלה המרכזי שנותר לנו עכשיו הוא מחירם של הדגמים החדשים – 180 דולר או שאולי פחות? עם תחרות לא פשוטה שצפויה גם מכיוון ה-Radeon RX 580 הנוזלים הוותיקים של וגם מה-GeForce GTX 1660 הכוללים את אותם יתרונות מודרניים עם כמות גדולה משמעותית של ליבות CUDA פעילות באף מחיר של 220 דולר. אנחנו מקווים לקבל את כל הפרטים החסרים בהקדם.


תגיות
Back to top button
Close
Close