מארז Thunderbolt חיצוני חדש - הפעם עם כרטיס מסך של AMD • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

מארז Thunderbolt חיצוני חדש – הפעם עם כרטיס מסך של AMD

הוא אולי לא זכה למיתוג תחת השם Aourus, אך מארז ה- Box החדש נראה כמו תוספת חשובה להיצע הקיים בקטגוריה כיום

בזמן שברשת נשמעת הרבה מאוד ביקורת כלפי ותוכנית השותפות שלה שמונעת מיצרניות להשתמש במיתוג זהה עבור מוצרי GeForce ומוצרי של המתחרה, נראה כי רוב ספקיות הכרטיסים הגראפיים בשוק מעדיפות לשדר עסקים כרגיל ללא התערבות פומבית בעניין – וכך אנחנו מקבלים מוצר כדוגמת ה- Box החדש של , שנראה כאילו הוא מושפע מהמגבלות המדוברות מבלי להודות או לציין זאת בצורה חד משמעית.

Gigabyte אימצה לעצמה כיוון מרענן בעולם מארזי ה-Thunderbolt 3 החיצוניים לכרטיסי מסך עם משפחת ה-Aorus Box שלה, שהציע מוצרים מותקנים מראש מבית NVIDIA במארז קומפקטי ככל האפשר, ואף במחיר תחרותי ביחס להרבה מאוד אלטרנטיבות אחרות בתחום שבהן נדרש לרכוש את המארז החיצוני בנפרד ואת הכרטיס הגראפי בנפרד. עתה הקונספט הזה מתרחב גם לצד האדום של השוק, עם מארז בעיצוב מוכר שמכיל את ה-Radeon RX 580 הפופולרי ונקרא פשוט RX 580 Gaming Box.

לא משאירים את מאחור, לשמחתנו

קופסה מתכתית שחורה (עם הארה צבעונית מובנית, כמובן) בנפח כולל של מעט יותר מ-3 ליטר כוללת בתוכה ספק כוח בהספק של 450 וואט וכרטיס מדגם RX 580 עם 8 ג'יגה-בייט של זכרון GDDR5 ותדר פעולה של בין 1,257MHz ל-1,355MHz אשר אמורים להעניק רמת ביצועים דומה לזו של יחידת ה-Aorus Box עם GeForce GTX 1060 – נקודת ביניים סבירה שכבר הוכיחה עצמה עם אפקטיביות מיטבית במסגרת חיבור בעל רוחב פס מוגבל יחסית של ה- 3. את המארז ניתן יהיה לחבר לכל מחשב תומך בעל מחבר 3, לקבלת תוספת יכולת עיבוד גראפי משמעותיות ותמיכה בהפעלתם של עד ארבעה מסכים במקביל.

המוצר אמור להגיע אל החנויות במהלך החודש הקרוב, אך המחיר טרם נחשף – בואו לספר כמה אתם תהיו מוכנים להשקיע בו, אם בכלל

אנחנו עדיין לא יודעים מה יהיה מחירו של מארז ה-RX 580 Box, וזו כנראה השאלה המעניינת ביותר כרגע, בשוק בו רוב כרטיסי המסך מתומחרים הרבה מעל לערך המומלץ עבורם בשל הזינוקים התכופים והחדים בהיקפי הביקוש. אולי תהיה כאן הפתעה חיובית שתהפוך רכישה של כרטיס גראפי במארז חיצוני למשתלמת אפילו יותר מרכישת כרטיס גראפי נפרד? נחיה ונראה.

כרטיסים עוצמתיים יותר עלולים להיתקל בצוואר בקבוק של טכנולוגיית ה- המודרנית – כך שהבחירה ב-RX 580 על חשבון דגמי ה- היא הגיונית

תגיות
Back to top button
Close
Close