ליבת Turing בשיא עוצמתה: הכירו את ה-Titan RTX

NVIDIA מציגה את אחד הדגמים היחידים בסביבה שגורם גם ל-GeForce RTX 2080 Ti להחוויר בהשוואה אליו – בכל הצורות והקטגוריות

בין דגמי ה-GeForce RTX היקרים לדגמי ה-Quadro RTX האולטרה-יקרים נולד לו דגם Turing חדש, שינסה לספק את הטוב משני העולמות לאלו שיהיו מוכנים להיפרד מסכום מאסיבי של 2,500 דולר.

כפי שהיה צפוי, ה-Titan RTX מהווה מיצוי מלא של ליבת TU102 אשר מתעלה מעל מה שקיים ב-GeForce RTX 2080 Ti ומשתווה בהצלחה ל-Quadro RTX 6000 שהוצג עם תג מחיר של 6,000 דולר כזכור: 4,608 ליבות CUDA פעילות, בתדר בסיס של 1,350MHz ובתדר טורבו מירבי של 1,770MHz שגבוה יותר מה-RTX 2080 Ti Founder's Edition, 384 יחידות טנזור שמציעות ביצועי 130TOPS בדיוק 16 ביט ו-520TOPS בדיוק 4 ביט מינימלי – ו-24GB של זכרון GDDR6 גראפי בממשק 384 ביט שמעניקים רוחב פס אפקטיבי של 672 ג׳יגה-בייט בשנייה.

כפול בנפח הזכרון – וכפול במחיר

ה-Titan RTX אמור להציע ביצועי עיבוד כלליים גבוהים בכ-15 אחוזים מאלו של ה-RTX 2080 Ti, ביחד עם תוספת 9 אחוז לביצועי הזכרון הגראפי – ויחד עם יכולות עבודה מתקדמות יותר בחישובי נקודה צפה בדיוק 16 ביט ב-NVIDIA משוכנעים כי מאפיינים אלו יצדיקו השקעה כפולה בערכה עבור משתמשים הבונים עמדות עבודה ביתיות משוכללות, בין אם ליישומי למידה חישובית ובין אם לשם יצירת תכנים מבוססי עקיבת קרניים.

מעטפת הספק של 280 וואט, לעומת 250 וואט ב-RTX 2080 Ti, אמורה לאפשר פעולה בתדרים גבוהים במיוחד

ה-Titan RTX אינו מוצג בתור כרטיס גיימינג, אך מתבסס על מנהלי התקנים דומים מאוד לאלו של דגמי ה-GeForce RTX ועל כן אמור להיות מצטיין גם בקטגוריה הזו, כך שאנחנו בהחלט נשמח לחזות בביצועיו בהשוואה לדגמים הזולים יותר, בתור מעין טיזר קטן אל מה שניתן לצפות בו בהמשך הדרך.

קירור ה-Blower בעל המאוורר היחיד מדגם ה-Titan V הוחלף בקירור כפול מאווררים – עדיין תחת מעטפת סגורה שאמורה למזער את צבירת האבק ולהפוך את השימוש לצפוי ויציב יותר לאורך זמן

השקתו של ה-Titan RTX מבטלת את מרבית הסיבות לקיומו של דגם ה-Titan V (עם מחיר "מוזל" ב-500 דולר וביצועים עדיפים ברוב השיטות), פרט ליישומים ייעודיים עבור עיבוד נקודה צפה בדיוק כפול (FP64) בהם לארכיטקטורת ה-Volta ממשיך להיות יתרון ניכר מובנה בהשוואה לארכיטקטורת ה-Turing.

במקביל, נראה כי ל-Titan החדש תהיה יכולת לגזול לא מעט נתח שוק מדגמי ה-Quadro RTX, אשר כוללים ביצועים דומים במחירים גבוהים פי כמה, עד ל-10,000 דולר (!) ל-Quadro RTX 8000 הבכיר שזהה ל-Titan RTX כמעט לגמרי פרט לנפח הזכרון הגראפי הכפול שלו שמגיע ל-48GB. רק במקרים בהם נדרשת האצה תוכנתית ייעודית שנתמכת רק במנהלי ההתקן של משפחת ה-Quadro נראה יתרון משמעותי של מוצרים – כך שכל צרכן מקצועי או ארגוני יזדקק לבצע בחינות והחלטות מושכלות משלו לפני הבחירה.

תהיה תמיכה גם במערכי NVLink עם צמד כרטיסי Titan RTX לביצועים דמיוניים עוד יותר – מה שלא היה זמין בדגם ה-Volta של ה-Titan

מה דעתכם על המפלצת הזו, שכבר זכתה בשם החיבה המתבקש משהו T-Rex? שתפו בתגובות!