לוחות ה-Z68 הושקו רשמית • HWzone
מחשביםלוחות אם

לוחות ה-Z68 הושקו רשמית

מהיום תוכלו להנות מכל היתרונות של מעבדי ה- בחבילה אחת, יחד עם תוספות ייחודיות

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ההמתנה סוף סוף מגיעה לקיצה – לוחות האם מבוססי ערכת השבבים Z68 החדשה של אינטל מושקים באופן רשמי. פרט לעובדה שערכת השבבים החדשה תאפשר לצרכנים לבצע המהרה לכל רכיבי המערכת וגם להשתמש ביכולותיה של הליבה הגראפית המובנית במעבדי ה-Sandy Bridge, מביאה איתה ה-Z68 כמה יכולות חדשות ומעניינות כמו תוכנת הוירטו של לוסיד הישראלית שמאפשרת שילוב חכם וחסכוני בין הליבה הגרפית המובנית וכרטיס מסך ייעודי, וכמו טכנולוגיית ה-Smart Response שמהווה חלק מגירסה 10.5 של טכנולוגיית ה-Rapid Storage של , ותאפשר יצירת מערך של כונן קשיח וכונן שיאפשר ניצול של נפח האחסון של הכונן הקשיח לצד ביצועי מערכת משופרים, תודות לכונן ה-.
חלק מהיצרניות בחרו להציע מספר מצומצם של לוחות אם חדשים, חלק בחרו "להשתגע" ולהציג מספר דגמים רב, ואנחנו כאן כדי לעשות סדר ולהראות לכם את הכל.

אסרוק (Asrock), כח עולה בשוק לוחות האם, בחרה להשיק 3 לוחות מבוססי Z68 שאמורים להציע מחירים שפויים ולהתאים למרבית המשתמשים. כל שלושת הדגמים מציעים את תוכנת הוירטו של לוסיד ואת טכנולוגיית ה-Smart Response.
ה-Z68 Extreme4 זהה כמעט לחלוטין ל-Extreme4 שהתבסס על ערכת השבבים P67 וזכה ללא מעט שבחים ברחבי הרשת, ובצורה דומה גם ה-Z68 Pro3 וה-Z68 Pro3-M הינם דגמים שדומים גם הם ללוח ה-P67 Pro3 של החברה, כשההבדלים בין שני הדגמים נעוצים בעיקר במספר חיבורי ה-SATA וה- הזמינים ובאיכות הרכיבים (ה-Pro3 מציע קבלי DuraCap, ואילו ה-Pro3-M לא).

אסוס, יצרנית לוחות האם הגדולה בעולם, מציגה 5 לוחות אם חדשים, מהם 3 לוחות "רגילים" ו-2 לוחות המשתייכים לסדרת ה-ROG (ר"ת Republic of Gamers). לוחות ה-P8Z68 ,P8Z68 V-Pro וה-P8Z68 Deluxe מציעים כולם 3 חריצי PCIe ותמיכה במערכי CrossFireX ו-SLI, מבנה של 12+4 פאזות, 4 חיבורי 3.0, בין 2 ל-4 חיבורי SATA 3 ועוד.
לוח ה-Maximus IV Extreme-Z מציע 4 חריצי PCIe ואפשרות ליצירת מערכי CrossFireX ו-SLI (עד ל-3 כרטיסים), 4 חיבורי SATA 3 ולא פחות מ-10 חיבורי 3.0, לצד עוד מאפיינים מרובים הייחודיים למוצריה של ולסדרת ה-.
הלוח המעניין ביותר בחבורה של אסוס הוא ה-Maximus IV Gene-Z. מדובר בלוח בתצורת Micro-ATX שמשתייך לסדרת ה-ROG ומציע המון יכולות באריזה קטנה במיוחד – 3 חיבורי PCIe ותמיכה במערכים מרובי כרטיסים, 2 חיבורי SATA 3 ו-4 חיבורי 3.0, כרטיס קול מסוג SupremeFX X-Fi 2 ועוד. לא ברור כיצד בדיוק מרבית המאפיינים הללו ישתלבו עם תצורה מיניאטורית המיועדת למיני מחשבים ולמחשבי מדיה, אבל במידה ומישהו חלם כל חייו על לוח Micro- עוצמתי, חלומו התגשם זה עתה.
בדומה לאסרוק, גם מציעה את תוכנת הוירטו בכל לוחות ה-Z68 שלה.

MSI, הענקית הטאיוונית, מציעה 2 לוחות Z68 נכון לעכשיו – ה-Z68A-GD80 שמגיע בתצורת ATX וה-Z68A-ED55 שמגיע בתצורת Micro-ATX. ב-MSI בוחרים להדגיש שהלוחות החדשים מבוססים על גירסה B3 שמתקנת את הכשל בחיבורי ה-SATA, ומציינים ששני הדגמים מבוססים על רכיבי Military Class II איכותיים ועמידים במיוחד, מציעים תמיכה בכוננים קשיחים של 3TB ויותר ויכולות ייחודיות למוצריה של MSI כמו ה-OC Genie II שמאפשרת קלה ומהירה של המערכת, ה-Winki 3 שמציעה הדלקה (boot) מהירה יותר של המערכת ועוד.
אל שני הלוחות הללו צפוי להצטרף בקרוב גם דגם נוסף בשם Z68A-GD65 שיהיה, כפי ששמו מרמז, אלטרנטיבה זולה יותר ל-Z68A-GD80.
MSI, שהייתה פרטנרית גאה של לוסיד עוד בימי שבב ה-Hydra, מציעה גם היא תמיכה בוירטו בכל לוחות ה-Z68 שלה. אימפריה ישראלית בהתהוות?

Gigabyte, יצרנית לוחות האם השניה בגודלה בעולם, מציפה את השוק בלא פחות מ-11 (!!) דגמים חדשים המבוססים על ה-Z68, מהם 9 לוחות בתצורת ו-2 לוחות בתצורת Micro-, כדי שלא יהיה מצב שבו מישהו לא יוכל למצוא בדיוק את הדגם המתאים לו בליין-אפ העצום הזה.
8 מתוך 11 הדגמים עושים שימוש ברכיבי Ultra Durable 3 מבית , ו-4 מהם (כולל שני הדגמים בתצורת ה-Micro-ATX) מציעים תמיכה בתוכנת הוירטו. 10 דגמים מציעים שני חריצי PCIe או יותר ותמיכה במערכי SLI ו-CrossFireX, וכל הדגמים מציעים חיבורי 3.0 ו-SATA 3, תמיכה בכוננים קשיחים בנפח 3TB ויותר, תמיכה ביכולת ה-Touch החדשה של החברה ועוד.
אם נתיימר לפרט את המאפיינים של כל אחד מהדגמים לחוד לא נסיים בקרוב, ועל כן נסתפק בתמונות שמציעות את המפרטים הטכניים המפורטים של כל אחד ואחד מהם.

אחרונה חביבה, גם Biostar מצטרפת לחגיגות ההשקה של ערכת השבבים החדשה עם משלה – ה-TZ68A+. הלוח מגיע בתצורת ATX ומציע רק קבלים מחומרים מוצקים (solid capacitors), שני חריצי PCIe ותמיכה ב-CrossFireX, שני חיבורי SATA 3, ארבעה חיבורי SATA 2, שני חיבורי 3.0 ו…ניחשתם נכון – תוכנת וירטו תוצרת כחול לבן.

כל המוצרים ההלו צפויים לנחות בחנויות בזמן הקרוב, והשאלה המעניינת ביותר נותרת מה יהיו מחיריהם, והאם אלו ישפיעו על מחיריהם של לוחות האם מבוססי ערכות השבבים האחרות.
כל המידע הדרוש לכם פרוש כעת בפניכם – וכעת כל מה שנותר לכם לעשות הוא רק לבחור.


תגיות

3 תגובות

  1. משחטת כסף
    עוד דרך לישחוט כסף מהצרכנים מספר רב של שבבים שונים בעבר היו רק שני סוגים שיתבישו

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close