להתראות לליבות הגראפיות: סדרת מעבדי ה-F של אינטל מתקרבת להשקה

יצרנית השבבים הגדולה תלך בדרכה של ותציע שולחניים גם ללא יחידות עיבוד גראפי מובנות – אם כי המחיר נותר בגדר תעלומה בשלב זה

לפני זמן-מה קיבלנו תיעוד מודלף קטן שדיבר על זן חדש של מעבדים שולחניים מבית עם סיומת ה-F שיוותרו לכאורה על ליבת ה-HD Graphics המובנית על גבי השבב ולא יפעלו ללא יחידה גראפית חיצונית, בתמורה לצריכת הספק נמוכה יותר, טמפרטורת פעולה קרירה קצת יותר ואולי אפילו חסכון במחיר לצרכן שבקצה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הופעה של הדגמים המדוברים בחנות המקוונת של Newegg ומספר חנויות נוספות עתה מגדילה משמעותית את האמון שלנו בכך שהצגה רשמית תתרחש בקרוב מאוד – ותספק תחרות צמודה מאי פעם למשפחות מוצרי ה-Ryzen של (אשר בדרך כלל אינן כוללות ליבות גרפיות גם הן).

דגם משושה ליבות חדש נוסף מתקרב – אם כי סביר להעריך כי המחיר (המוצג כאן בדולר קנדי) אינו מדוייק או רשמי

דגמי ה-Coffee Lake Refresh מסדרת F יהיו זהים כמעט לגמרי לדגמים הסטנדרטיים, מסדרת K או מהסדרה שלא כוללת אות נלווית, שהושקו לפני כמה חודשים: ה- i9-9900KF המתומן יהיה המוביל עם תדרי עבודה של בין 3.6GHz ל-5GHz עבור צמד ליבות ומכפלת תדר פתוחה, ה- i7-9700KF המתומן יציע תדרי עבודה של בין 3.6GHz כבסיס ל-4.9GHz במצב טורבו מירבי ללא תמיכה בטכנולוגיית ה-HyperThreading, ה- i5-9600KF יהווה את הדגם המשושה הבכיר – ואילו ה- i5-9400F חושף לנו שש ליבות עם תדרי עבודה של בין 2.9GHz כבסיס ל-4.1GHz במצב טורבו מירבי, בזמן שעוד לא קיבלנו השקה רשמית לדגם i5-9400 "סטנדרטי" שכן כולל עיבוד גראפי.

רביעיית חדשים מאינטל – עם מחירים בקרונה נורווגית שלמעשה גבוהים משמעותית מן המחיר של דגמי ה-K שכבר נמכרים כרגע. נקווה כי זו תמונת מצב זמנית ותו לא

תערוכת CES 2019 הגדולה שתחל בעוד ימים ספורים נראית כמו המוקד ההגיוני ביותר להשקה של הדגמים החדשים הללו, לצד אינספור מוצרים מתקדמים ומסקרנים אחרים, אך מנגד לא נופתע אם דגמים אלו פשוט יופיעו לפתע בזמינות במלאי של החנויות השונות, ללא יותר מדי רעש וצלצולים – וכאן כבר הכל תלוי בתג המחיר.

ההדלפה המוקדמת מתגלה כמדוייקת

אם דגמי ה-F אכן יהיו זולים בכמה עשרות דולרים מאחיהם שכוללים ליבות גראפיות יהיה זה צעד משמעותי מצד אינטל שיסייע להגדיל את התחרותיות היחסית מול המובילה במדדי העלות-תועלת, אך אם המחיר יישאר קרוב מאוד או זהה לדגמים הסטנדרטיים, מה שכבר מהווה תוספת עסיסית לעומת דורות מעבדי ה- הקודמים, לא ניפול מהכסא במידה ותהיה זו השקה שקטה בלבד.

מה הניחוש שלכם? קיצוץ במחיר והשקה פומבית חגיגת או שימור העלות הרשמית והשקה צנועה ואגבית?

צפו לעוד מידע ועדכונים בהקדם האפשרי!