להתראות לליבות הגראפיות: סדרת מעבדי ה-F של אינטל מתקרבת להשקה

יצרנית השבבים הגדולה תלך בדרכה של ותציע שולחניים גם ללא יחידות עיבוד גראפי מובנות – אם כי המחיר נותר בגדר תעלומה בשלב זה

לפני זמן-מה קיבלנו תיעוד מודלף קטן שדיבר על זן חדש של מעבדים שולחניים מבית עם סיומת ה-F שיוותרו לכאורה על ליבת ה-HD Graphics המובנית על גבי השבב ולא יפעלו ללא יחידה גראפית חיצונית, בתמורה לצריכת הספק נמוכה יותר, טמפרטורת פעולה קרירה קצת יותר ואולי אפילו חסכון במחיר לצרכן שבקצה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הופעה של הדגמים המדוברים בחנות המקוונת של Newegg ומספר חנויות נוספות עתה מגדילה משמעותית את האמון שלנו בכך שהצגה רשמית תתרחש בקרוב מאוד – ותספק תחרות צמודה מאי פעם למשפחות מוצרי ה-Ryzen של (אשר בדרך כלל אינן כוללות ליבות גרפיות גם הן).

דגם משושה ליבות חדש נוסף מתקרב – אם כי סביר להעריך כי המחיר (המוצג כאן בדולר קנדי) אינו מדוייק או רשמי

דגמי ה-Coffee Lake Refresh מסדרת F יהיו זהים כמעט לגמרי לדגמים הסטנדרטיים, מסדרת K או מהסדרה שלא כוללת אות נלווית, שהושקו לפני כמה חודשים: ה- i9-9900KF המתומן יהיה המוביל עם תדרי עבודה של בין 3.6GHz ל-5GHz עבור צמד ליבות ומכפלת תדר פתוחה, ה- i7-9700KF המתומן יציע תדרי עבודה של בין 3.6GHz כבסיס ל-4.9GHz במצב טורבו מירבי ללא תמיכה בטכנולוגיית ה-HyperThreading, ה- i5-9600KF יהווה את הדגם המשושה הבכיר – ואילו ה- i5-9400F חושף לנו שש ליבות עם תדרי עבודה של בין 2.9GHz כבסיס ל-4.1GHz במצב טורבו מירבי, בזמן שעוד לא קיבלנו השקה רשמית לדגם i5-9400 "סטנדרטי" שכן כולל עיבוד גראפי.

רביעיית חדשים מאינטל – עם מחירים בקרונה נורווגית שלמעשה גבוהים משמעותית מן המחיר של דגמי ה-K שכבר נמכרים כרגע. נקווה כי זו תמונת מצב זמנית ותו לא

תערוכת 2019 הגדולה שתחל בעוד ימים ספורים נראית כמו המוקד ההגיוני ביותר להשקה של הדגמים החדשים הללו, לצד אינספור מוצרים מתקדמים ומסקרנים אחרים, אך מנגד לא נופתע אם דגמים אלו פשוט יופיעו לפתע בזמינות במלאי של החנויות השונות, ללא יותר מדי רעש וצלצולים – וכאן כבר הכל תלוי בתג המחיר.


ההדלפה המוקדמת מתגלה כמדוייקת

אם דגמי ה-F אכן יהיו זולים בכמה עשרות דולרים מאחיהם שכוללים ליבות גראפיות יהיה זה צעד משמעותי מצד אינטל שיסייע להגדיל את התחרותיות היחסית מול המובילה במדדי העלות-תועלת, אך אם המחיר יישאר קרוב מאוד או זהה לדגמים הסטנדרטיים, מה שכבר מהווה תוספת עסיסית לעומת דורות מעבדי ה- הקודמים, לא ניפול מהכסא במידה ותהיה זו השקה שקטה בלבד.

מה הניחוש שלכם? קיצוץ במחיר והשקה פומבית חגיגת או שימור העלות הרשמית והשקה צנועה ואגבית?

צפו לעוד מידע ועדכונים בהקדם האפשרי!avatar
1stcowgirl
1stcowgirl

רק חומוס צ'יפס בלי סלט בבקשה.

miko
miko

שיתחילו להוריד מחירים ולהגדיל את המגוון של לוחות האם 390z ושיעשו b390 h390 דחוף מחירים יקרים בטירוף

Karas
Karas

יש מלה Z390 של גיגבייט, עם אתה קונה Z390 רק ורק גיגבייט רק לא אסוס אפילו אסוס אכי יקר זבל של זבל יותר גרוע מגיגבייט ב 600שח.
יש ווידאו איפו שבדקו VRM בכל הלוחות וגיגבייט זוכה בכל קבוצת מחיר ובמיוחד בלוחות זולים יאפו שחברות אחרות יש VRM פח לגיגבייט יש VRM נורמלי.
בבקשה Gigabyte Z390 Gaming X רק 694שח ברשת וולקום, קמה יותר זול אתה רוצה? זה ממש לא לוח.
יש לו VRM 10+2, לוח מצויין וזול.

זה הסרטון לגבי VRM

ag43
ag43

חיים בסרט. קניתי שילוש+ספק 16 ליבות ב1500 ש"ח פחות ממחיר המעבד המתומן שלהם.

Karas
Karas

מה קניתה? שילוש? WTF?

iliagildin
iliagildin

מודה מעומק ליבי על כך
קודם כל יהיה הרבה יותר פשוט להתקין דריברים (יוכל להתקין אץ הדריבר של NVIDIA בלי הדפוק שלכם שגם ככה בחיים לא יחבר את המסך ליציאה)
דבר שני בגלל שלא יהיה לכם אלמנט גרפי במעבד יהיה צורך רק לדריברים לציפסט של הלוח אם שעדיין מייצרים אותם לוינדוס 7 ככה שנוכל להנות ממעבדים עם דורות אחרונים ווינדוס 7

Karas
Karas

אתה לא צריך שום דרייבירם, יש הבשרות בביוס לכבות אותו וזהוא, אין יותר כרטיס מסך של אינטל

Karas
Karas

הממממממ, מה למכור 9900K ולקנות 9900KF?
לא נראה לי ש KF אוברלוק יותר טוב מאשר K עם ליבה גרפית מנותקת בביוס, אבל עם כן אני ימכור, מה אחפת לי, לא מפסיד כסף.

TheHwGeek
TheHwGeek

מה קורה שם במחלקת המיתוג? זה יוצא כאילו 9900K שקיבלו FAIL בQC סומנו בשם 9900KF!.

nachum37
nachum37

@TheHwGeek זה בדיוק מה שהם אמרו – אם הליבה הגרפית נכשלה ב QC היא תושבת והמעבד ימכר קצת יותר בזול כF לגיימרים שזה גם ככה לא מעניין אותם.

ag43
ag43

יש לי חדשות בשבילך – זה התהליך בכל המעבדים של אינטל ב12 שנה האחרונות (לפחות). גם של AMD.