להמהיר את כרטיס המסך שלכם – דרך ה-iPhone

חברת Galaxy, שמוכרת בתור יצרנית כרטיסי מסך, הציגה בתערוכת Computex 2010 גם מוצרים נוספים– כגון אפליקציה שמאפשרת להמהיר את כרטיס המסך שלכם דרך ה-iPhone
 
חברת Galaxy, שבשנה שעברה הציגה בתערוכת Computex בעיקר כרטיסי מסך, התרחבה השנה לקטגוריות נוספות, תוך התבססותה על הידע והניסיון הרב שלה מתחום כרטיסי המסך. החברה הציגה לראשונה פתרון חדשני אשר משלב בין כרטיס מסך למכשירי טלווזיה ומסכי HDTV, המאפשר שידור אלחוטי של וידאו באיכות HD ישירות מהמחשב. בנוסף הוצגו גם כרטיסי Fermi מתוצרת החברה, וגם פתרון חדשני בשם "Magic Box HD" המאפשר לנטר את פעילות כרטיס המסך. פיתוח נוסף של החברה שהוצג בתערוכה היא אפליקציית ה-"Xtreme Tuner HD" שמאפשרת לבצע אוברקלוק לכרטיס המסך, דרך מכשיר iPhone.
 
בסוויטה של Galaxy ב-Computex 2010, בלט במיוחד הפיתוח האחרון של החברה: מוצר המתבסס על כרטיס מסך ומשדר מיוחד, ומאפשר שידור אלחוטי של תוכן באיכות HD ישירות למסכי HDTV. המוצר עושה בין היתר שימוש בטכנולוגיית ה-Wireless HDMI בפורמט ה-WHDI של חברת AMIMON הישראלית – מה שמקנה לו את היכולת לעבוד בצורה אלחוטית. למרבה הצער מדובר באב-טיפוס, כך שהמוצר לא יהיה זמין בתקופה הקרובה. ב-Galaxy מעריכים כי הם יחלו לשווק את המוצר בעוד כמספר חודשים, וככל הנראה נוכל לראות אותו על מדפי החנויות רק בשנה הבאה. יש לציין כי Galaxy לא לבד בתחום זה – לפני מספר חודשים, בתערוכת CES 2010, הציגה אינטל טכנולוגיה שפותחה בשיתוף עם NetGear המאפשרת שידור אלחוטי של תכני HD מהמחשב הנייד ישירות לטלוויזיה.
 

משדר ה-HD האלחוטי של Galaxy

 
מלבד זאת, הציגה Galaxy גם את כרטיסי ה-Fermi מתוצרתה, כאשר בין היתר הוצג ה-GTX 470 GC, שהוא הכרטיס הראשון של החברה שכולל מאוורר מיוחד בגוף הקירור, הניתן לניתוק באופן חלקי – בצורה שמאפשרת לנקות את האבק שהצטבר על גוף הקירור. כמו כן הוצג גם כרטיס ה-GTX 465 החדש ש-NVIDIA השיקה לא מזמן, שגם הוא מגיע עם הקירור הייחודי של ה-GTX 470 GC.
 
על כרטיס ה-GTX 480 של Galaxy, אף שממבט ראשון נראה כי הוא מגיע עם גוף קירור סטנדרטי של NVIDIA, הורכב גוף קירור ש-Galaxy עיצבה בעצמה, שמתבסס על טכנולוגיית ה-Vapor Chamber. מדובר בטכנולוגיית קירור חדישה (שגם חברת Inno3D הציגה בתערוכה כרטיס Fermi שעושה בה שימוש), המתבססת על שכבת נוזל בגוף הקירור שבעצם מאדה את החום אל סיבי נחושת מיוחדים – כל זאת כדי להגיע לטמפרטורה נמוכה יותר, שמאפשרת להמהיר את הכרטיס. 
 
 
כמו כן, הוצג גם כרטיס ה-GTX 470 Razor של החברה שהוא כרטיס ה-GTX 470 הראשון שבעולם שעושה שימוש בקירור אוויר שתופס סלוט אחד. למען האמת, לא נראו בתערוכה חברות אחרות שהציגו כרטיס עם קירור דומה, וגם לא סביר שיצרניות אחרות ישיקו כרטיס שכזה בעתיד.
כרטיס נוסף שהציגה Galaxy הוא ה-GTX 470 GC Ver.2, כאשר יתרונו של הכרטיס על פני כרטיס ה-GTX 470 GC הרגיל של החברה, הוא שבדגם זה ניתן לנתק את המאוורר באופן מלא מבסיס גוף הקירור.
 
כאמור, Galaxy החליטה להתרחב אל מחוץ לשוק כרטיסי המסך, והציגה פתרונות טכנולוגיים חדישים ומהפכניים למדי. בין היתר, ניתן היה לראות את ה-'Magic Box HD', מכשיר שבעצם מאפשר לנטר כמעט כל תהליך שמתבצע בכרטיס המסך – החל משליטה על מהירות המאווררים וכלה בביצוע אוברקלוק ושינוי תדרי העבודה של הכרטיס.
 
אפליקציית ה-iPhone של Galaxt, שנקראת 'Xtreme Tuner HD', מסתנכרנת עם תוכנת ה-Xtreme Tuner שמותקנת על המחשב האישי, כאשר בעזרת ה-iPhone ניתן לתפעל אותה ולקבל באמצעותה מידע על פעילות כרטיס המסך – כגון טמפרטורות, דרייברים ו-BIOS. החידוש המעניין ביותר הוא שבעזרת האפליקציה תוכלו גם לבצע המהרה לכרטיס המסך שלכם, ישירות ממכשיר ה-iPhone.
 
 
מוצרים נוספים שהוצגו בסוויטה של Galaxy הם אב-טיפוס של כרטיס מסך בעל שני שבבי GTX 470 שנקרא "GTX 470 Dual", וכן אב-טיפוס של כרטיס מסך שמשלב בין שבב GTX 470 שמשמש בתור GPU ראשי לבין שבב GeForce GT 240 המשמש כמעבד PhysX נפרד. נכון להיום לא ידוע האם ומתי יגיעו הכרטיסים האלו לשוק.
 
 
חשוב לציין שבעקבות סכסוך משפטי שמתקיים לאחרונה באירופה, הנוגע לשימוש בשם 'Galaxy', הפסיקו בחברה לשווק את הכרטיסים שלהם שם תחת שם המותג המוכר, ועברו לשווק אותו תחת מותג חדש שנקרא 'KFA2'. בישראל, לעומת זאת, תמשיך החברה לשווק את כרטיסיה תחת מותג ה-'Galaxy'.