לא תרגישו שהוא שם: הכירו את ה-GeForce GTX 1650 שאינו זקוק למאווררים • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

לא תרגישו שהוא שם: הכירו את ה-GeForce GTX 1650 שאינו זקוק למאווררים

חברת משיקה את דגם ה-GTX 1650 הפאסיבי הראשון בשוק – שגם אינו זקוק לחיבור מספק הכוח ויוכל להיות מושלם עבור מערכות קטנות ושקטות במיוחד

ה-GeForce GTX 1650 של איננו מפלצת גיימינג, זה נכון – אך הוא מהווה שידרוג גדול בהשוואה לליבות הגראפיות המובנות במעבדים השולחניים השונים מבית אינטל ותוסף מודרני שפוי ביחס לתג המחיר עבור מעבדיה של שברוב המקרים אינם כוללים יכולות עיבוד גראפיות משלהם. כעת הוא עומד להפוך לרלוונטי עוד יותר לטעמנו, תודות לגרסה שתאפשר לו להשתלב במערכות מבלי לתרום מאומה לרמת הרעש אותו הן מפיקות: הכירו את ה-KalmX של חברת .

ה-GeForce GTX 1650 KalmX הוא הראשון בשוק שמבוסס על ליבת ה-TU117 ללא אקטיבי – עם מערך פסיבי משמעותי שכולל בסיס נחושת, זוג צינורות הולכת חום מצופים בניקל וכמובן כמות גדולה של סנפירים מניקל לפיזור אפקטיבי ככל הניתן של החום המיותר בשטח פנים גדול. כרטיס המסך הזה גם מסתפק בצריכת הספק של עד 75 וואט ועל כן אינו זקוק לחיבורים נוספים מספק הכוח – מה שהופך אותו למצרים אפילו יותר עבור מערכות קומפקטיות, מינימליסטיות ונאות למראה.

לא העוצמתי מכולם בתחום כרטיסי המסך עם הקירור הפאסיבי – אך עשוי להיות אחד מהמשתלמים ביותר בסביבה זו

בהיבט הביצועים הצפויים אין הפתעות כלשהן – עם תדר בסיס של 1,485MHz ותדר Turbo Boost של עד 1,665MHz שמהווים את ברירת המחדל עבור דגמי GTX 1650, ביחד עם 4GB של זכרון GDDR5 במהירות פעולה אפקטיבית של 8,000MHz. זה בהחלט לא המוצר המתאים לסחיטת כל טיפת פוטנציאל מהליבה והחומרה כולה – אך בהנחה שלא יהיו כאן בעיות Coil Whine בלתי צפויות יהיה זה דגם נהדר למערכות חרישיות תקציביות.

אם העיצוב של הדגם הטרי מרגיש לכם מוכר מאוד אתם לא טועים – Palit הציגה גרסת KalmX פאסיבית גם עבור ה- GTX 1050 Ti בשנת 2017, בתוספת של כ-20 דולר למחיר הבסיס של דגמים באלו באותה תקופה

Palit עדיין לא חשפה כמה יעלה דגם זה של ה-GTX 1650, בו תמצאו צמד יציאות 1.4a ויציאת 2.0b נוספת – אך יש לנו תחושה שהאקזוטיות אותה הוא מציעה בשוק תתורגם למחיר גבוה באופן בלתי מבוטל מהרמה הרשמית המומלצת של 150 דולר, לכל הפחות עוד שנראה יצרניות נוספות מרימות את הכפפה ומוסיפות דגמים פאסיביים אל המגוון שלהן. מסכימים איתנו או שלא? בואו לדבר על זה בתגובות.

תגיות

תגובה אחת

  1. אהבתי.
    אני מקווה שחברות אחרות יבנו כרטיסים שקטים וקצרים, עם צריכת חשמל הגיונית בשלא בזמן משחק.
    בזמן משחק דרגת הרעש מהקרור פחות חשובה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close