פראייר מי שלא חיכה: ה-GeForce GTX 980 Ti נוחת בחנויות • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

פראייר מי שלא חיכה: ה-GeForce GTX 980 Ti נוחת בחנויות

NVIDIA משיקה את כרטיס המסך Geforce GTX 980 Ti, המתקדם ביותר שלא משתייך למשפחת ה-Titan, ומיועד לחובבי הביצועים שרוצים ביצועי מיטביים ומוכנים לשלם על כך סכומים בלתי מבוטלים

כרטיס המסך Geforce GTX 980 Ti מבחינת אנוידיה הוא קלף חזק בתחרות מול AMD שכבר הפכה יותר למפגן שליטה מאשר תחרות בשנתיים האחרונות. הוא יעמוד מול ה-Radeon Fury (אותו הכרנו עד לאחרונה כ-R9 390X), כרטיס המסך המתקדם ש- תשיק ממש בקרוב, בתערוכת הגיימינג .

Geforce Ti – מפרט טכני 

  • מחיר השקה: 649 דולר
  • ארכיטקטורת ליבה: Maxwell
  • תהליך יצור: 28 ננומטר
  • מספר יחידות עיבוד: 2,816
  • זיכרון: בנפח 6 גיגה-בייט ובמהירות אפקטיבית של 7 ג'יגה-הרץ, מסוג GDDR5
  • מעטפת תרמית: 250 וואט

neti

מבחינה טכנית, ה-GTX 980 Ti דומה מאוד ל-GTX Titan X, כרטיס מסך שמתומחר בין 1,050 ל-1,200 דולר. זאת, בעוד שהוא מכיל נתונים טכניים זהים כמעט לגמרי, מלבד גרפי שקוצץ מ-12 ג'יגה-בייט ל-6 ג'יגה-בייט, וכיבוי זוג תתי אשכולות של ליבות CUDA שמעמיד את המספר הכולל על 2,816 יחידות, לעומת 3,072 יחידות ב- X.

neti4

כיצד Ti מתמודד עם גיימינג?

על פי מגוון רחב של ביקורות ברחבי השרת, נראה שה-GTX 980 Ti הוא 'רוצח ה-Titan X'. נראה שאין שום סיבה בעולם לשלם מחיר כמעט כפול על כה דומים עם הבדלים שנעים באיזור ה-5 אחוזים בלבד, בתלות בכותר כמובן.

 

neti10neti11

ה-GTX 980 Ti הוא לא כרטיס מסך שמיועד ל-FullHD, הוא מיועד להרבה יותר מזה. ב-GTA V למשל הוא צמוד מאוד לביצועיו של ה-Titan X תוך כדי הוא מחריב את ה-R9 295X2 כפול הליבה של המתחרה ומוביל ב-20 אחוזים על ה- הסטנדרטי.

neti7neti6

 

ב- 4 המצב דומה. כמעט זהים לחלוטין לאלו של Titan X. גם כאן ההבדל בין Ti לבין סטנדרטי הוא לא דרמטי ועומד על קצת פחות מ-30 אחוזים. בכל הקשור ליחס שבין עלות וביצועים, נראה ש- Ti ו- דומים מאוד, עם האח הצעיר GTX 970 שלוקח הובלה רצינית בכל הקשור לנושא עם תג מחיר נמוך משמעותית עבור רק מעט פחות ממה שיתן לכם ה-.

כרטיס המסך Ti צפוי להגיע עם מגוון קירורים מתקדמים משלל היצרניות דוגמת אסוס, ג'יגהבייט ו-MSI. כרגע לא ידוע מה יהיה מחירו של ה- Ti בישראל ומתי יהיה זמין לרכישה. אנו מעריכים שכבר במהלך החודש הזה יתחילו ההזמנות המוקדמות.

ה-GTX 980 Ti הוא כרטיס השוק הגבוה המשתלם ביותר שאתם יכולים למצוא בחנויות כעת - בייחוד אם לוקחים בחשבון גם את עניין צריכת החשמל אל מול ה-R9 295X2 הכפול של AMD
ה- Ti הוא כרטיס השוק הגבוה המשתלם ביותר שאתם יכולים למצוא בחנויות כעת – בייחוד אם לוקחים בחשבון גם את עניין צריכת החשמל אל מול ה-R9 295X2 הכפול של AMD

התשובה של – בקרוב

AMD מתכננת תשובה ל-GTX 980 Ti, ולתשובה הזאת יקראו Radeon Fury. לוותיקים יותר השם יהיה מוכר. בעבר השיקה ATI דאז כרטיס מסך בשם Rage Fury Maxx ונראה שהיא מעוניינת לעשות מחווה. ה-Radeon Fury של צפוי להיחשף באירוע גיימינג מיוחד בתערוכת .

rvg

ה-Radeon Fury צפוי להכיל כמות אדירה של מעבדים פנימיים, 4,096. זאת, בהשוואה ל-2,816 בלבד ב-Radeon R9 290X החד ליבתי המוביל שלה כרגע. בנוסף לכך הוא יכיל זיכרון מהיר בטכנולוגיית HBM שצפוי להוות שיפור משמעותי על פני שנמצא בשימוש רחב כיום.

neti8 copy

התחרות בדרך, ול- יש ביטחון רב במוצר שלה. השעון מתקתק ובעוד שבועיים נדע מי יצא עם ידו על העליונה.

תגיות
Back to top button
Close
Close