לא קלה דרכנו: הליבות הגרפיות מהדור הבא של AMD ו-NVIDIA מתעכבות

15 תגובות

הסיבה לעיכוב הינה החוסר בשבבים בליטוגרפיה מתקדמת של 20 ו-16 ננומטרים, המסופקים למטרות אחרות ו"דחופות" יותר כמו לייצור שבבי עבור חברות כמו אפל וקוואלקום

AMD-Nvidia-Feature
AMD ו- במאבק על השבבים החדשים בשוק

רציתם סמארטפון חזק וחסכוני יותר? תצטרכו לחכות יותר לכרטיס המסך הבא שלכם. על פי דיווחים מפי WCCFTech, גם AMD וגם NVIDIA מעכבות את ההשקה של הכרטיסים מהדור הבא של החברות, המכילים שבבים בליטוגרפיה החדשה של 20 ו-16 ננומטרים. הפתרון הקבוע של החברות בחוסר השבבים המוקטנים הללו היה להשיק את הכרטיסי הדגל שלהן בליטוגרפיה מיושנת (יחסית) של 28 ננומטרים, עם שבבים שעתידיים להמשיך ולבוא באותה הליטוגרפיה בכדי לאפשר לכרטיסי דגל להנות מהטכנולוגיה החדשה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הסיבה העיקרית לעיכוב הכרטיסים החדשים בליטוגרפיה החדשה הינה שוק הסמארטפונים הפורה. לאור הפופולאריות מרקיעת השחקים של מכשירי הסמארטפון בכל רחבי העולם, גם עם זמינות הטכנולוגיה לשבבים בליטוגרפיה נמוכה של 20 ו-16 ננומטרים, רוב השבבים משומשים למטרותיהן של קוואלקום, וסמסונג בייצור חדשים, חזקים ויעילים יותר מבעבר.

על פי הדיווח, זאת גם הסיבה לייצור כרטיסים המבוססים על ליבת ה-GM204 של NVIDIA (כרטיסי ה-GTX 980 ו-GTX 970) בתהליך ייצור של 28 ננומטרים, בנוסף לליבות המחודשות בשם "Tonga" של AMD, שגם צפויות לבוא בליטוגרפיה נוכחית זו. שבבים חדשים בליטוגרפיה של 20 או 16 ננומטרים אנחנו לא מצפים לראות מ-NVIDIA עד ל-2016 עם ליבת ה-"Pascal" שצפויה לדלג על ליטוגרפיית ה-20 ננומטרים הישר ל-16. מ-AMD ניתן לצפות לכרטיסי ה-R9 3xx (המבוססים על ליבות ה-Caribbean Islands) בליטוגרפיה של 20 ננומטרים בסוף החצי הראשון של שנה הבאה, כחודשיים עיכוב מהתכנון הראשוני.

כתוכנית להתמודד עם החוסר בשבבים בליטוגרפיה החדשה, הצהירה כי היא תמשיך להשתמש בשבבים בתהליך ייצור של 28 ננומטרים לסדרה הבינונית והנמוכה שלה, עם הכרטיסים לשוק הגבוה שעתידים להנות ראשונים מהליטוגרפיה החדשה, כאשר זמינות תאפשר זאת.


[interaction id="54a15ace08b0f989512977ad"]