לא על הזיכרונות לבדם

תגובה אחת

בתערוכה נראה כי OCZ שמה דגש מיוחד על שני דברים: זכרונות DDR3, אוברקלוק, והשילוב הנדרש בין השניים.
 
החברה, שבשנה האחרונה עשתה את המעבר הארוך מיצרנית זכרונות אוברקלוק אחת מני רבות לחברת חומרה המייצרת זכרונות, ספקי כוח, גופי קירור מסוגים שונים, זכרונות פלאש ניידים, ועוד, הכריזה על כוונתה להכנס לתחום בלוקי קירור מים, כשעל פי דברי נציגי החברה בתערוכה, בעקבות בלוק ה-Hydroflow המיועד למעבד (יהיה זה מעבד 775 של אינטל או +AM2 של AMD) יבואו בלוקי קירור נוספים, הן למייצבי המתח של המעבד והן לכרטיסי מסך. בתערוכה ניתן היה לראות גם בפעולה את זכרונות ה-Flex 2 מבית החברה, אשר היו מחוברים כבר לקירור המים. לדברי הנציגים של OCZ, גם מי שאין ברשותו קירור מים יוכל להשתמש בזכרונות, למרות שמומלץ להשתמש בקירור מים בכדי למצות את הפוטנציאל המלא שלהם.
 
בנוסף לבלוקי הקירור, הציגה OCZ מספר מוצרי חומרה מהשוק שממנו החלה את דרכה – זכרונות. בנוסף ל-Flex 2 שראינו בפעולה (ובמהירות מרשימה של 2133 מגה-הרץ), ראינו גם זכרונות DDR3, שהמיוחד בהם הוא התמיכה בטכנולוגיית ה-XMP ש-OCZ פיתחה בשיתוף פעולה צמוד עם אינטל. על פני השטח, הטכנולוגיה דומה מאוד לטכנולוגיית ה-EPP שפותחה במשותף על ידי NVIDIA ו-Corsair, ומאפשרת למשתמש לשמור על גבי שבב ה-SPD של הזיכרון (השבב שממנו קורא לוח האם את מהירותו ואת התיזמונים הנדרשים למהירות הזו) פרופילי זיכרון מורחבים. הדבר עוזר בכך שבמקרה והאוברקלוק מאבד יציבות, ניתן להחזיר את הזכרונות למהירות היציבה האחרונה שלהם, וכך לבדוק בקלות רבה יותר האם המעבד או לוח האם גרמו לחוסר היציבות. OCZ מתגאה בכך שנכון להיום היא יצרנית הזכרונות היחידה שזכתה מאינטל לתקן XMP רשמי.
בנוסף לזכרונות ה-XMP מבית החברה, הציגה OCZ בתערוכה גם זכרונות רגילים, תוך שיתוף פעולה עם הגיימר המפורסם בעולם, ג'ונתן "Fatal1ty" וונדל. שחקן המחשב המפורסם שעובד עם Creative, עם XFX, ועם ABIT, וכינויו המפורסם נחשב לתו תקן איכותי למוצרי חומרה וציוד היקפי למחשב, המבטיח (בדומה ל-!AMD Game) כי הם מתאימים במיוחד לגיימרים.
 
את בלוקי קירור המים החדשים של החברה הצגנו כבר, אך בנוסף אליהם ראינו גם גופי קירור מבוססי אוויר מרשימים. זוכרים את ה-Vendetta המקורי? כעת הכריזה OCZ על כוונתה לשחרר גרסה שנייה לגוף הקירור, כשהמטרה המוצהרת של גוף הקירור, על פי נציגי החברה בתערוכה, היא להביס את ה-Ultra 120 eXtreme מבית Thermalright, שהוכתר על ידינו לאלוף הקירור. גוף קירור זה יגיע בשתי גרסאות, אחת המכילה מאוורר בגודל 120 מילימטר ואחת בגודל 92 מילימטר, במטרה לענות על מספר גבוה ככל האפשר של פלחי שוק.
לפני שרכשה אותה OCZ והפכה אותה לחלק ממנה, הציעה Hypersonic PC ללקוחותיה את האפשרות לבנות את מפרטי המחשב שלהם בעצמם, בצורה מודולרית. כעת חוזרת OCZ על המסורת, להוציא הבדל אחד – הפעם הניידים שלה מודולרים. על פי גישת ה-DIY (ר"ת עבור Do It Yourself, או "עשה זאת בעצמך" בתרגום חופשי), יוכל הלקוח לקנות את המחשב הבסיסי, ולבנות את המפרט הטכני שלו מ-0, ואפילו לשדרגו לכשיתעורר הצורך.

בנוסף לניידים המודולריים, ראינו גם מספר הרחבות מעניינות לזכרונות הפלאש הניידים (DOK) של החברה. ראינו את ה-Fortress, ה-Spyder, וה-Diesel, הצבועים כולם בשחור, ושעושה רושם שעל פי גודלם, עלתה OCZ על מספר פטנטים המאפשרים לה לבנות זיכרון נייד קטן, בדחיסות מידע גבוהה.
 
אם כל מה שהציגה החברה בתערוכה לא מספיק, ישנם גם ספקי הכוח. מאז שרכשה OCZ את PC Power & Cooling, נראה שעלתה החברה על דרך המלך אל שוק ספקי הכוח. ראשית התפארה OCZ במותג ה-Turbo Cool, מותג היוקרה של PCP&C במקור, ולאחר מכן גם בספקים חדשים וישנים מתוצרתה, תחת מותג ה-ModXStream הוותיק מתוצרתה. רעיון חדש שראינו מ-OCZ בתערוכה, הוא ספקי כוח שיגיעו עם מתגים שיאפשרו למומחי חומרה לכוון בדיוק את המתח שיגיע אל רכיבי המחשב השונים, מה שימנע אדוות מתח. עם זאת, מדובר עדיין במוצר שנמצא בפיתוח, ולא בטוח בכלל אם יגיע לשלב הייצור והשיווק ההמוני.
לקינוח, בדומה ל-NZXT, שנכנסה לתחום הציוד ההיקפי עם עכבר ה-Avatar מתוצרתה, נכנסת OCZ עמוק יותר לשוק הציוד ההיקפי. לאחר השקתו השקטה יחסית של ה-Equalizer, ממשיכה גם לתחום המקלדות, ואף זכינו לראות עכבר חדש מתוצרתה.