לא מתקדמים לפני שמרעננים: כרטיסי מסך נוספים בסדרת AMD Radeon הנוכחית כבר באפריל?

עוד דגמים בדרך אל החנויות – שיתרמו למגמת הפחתת המחיר הממוצע מהחודשיים האחרונים?

העובדה שחברת AMD צפויה להשיק כרטיסי מסך חדשים מתישהו בקרוב היא כבר עובדה מוגמרת. סדרת ה-Radeon RX 6000 יחד עם סדרת GeForce RTX 3000 נמצאות איתנו כשנה וחצי, ובשל תלאות השוק ולא מעט דגמים השאלה אודות מי יצא עם ידו על העליונה בסיבוב הזה עדיין לא מקבלת תשובה של ממש, ובתוך כל זה חברת אינטל הולכת להשיק את כרטיסי המסך הראשונים שלה לשוק הפרטי, ה-Arc Alchemist.

על כן AMD לא נשארת חייבת, ומזה זמן מה שאנחנו יודעים על רענון מתוכנן לסדרת כרטיסי ה-RDNA2, אשר ישא את המיתוג RX 6X50. עד כה לא היה לנו מושג מתי – כעת אנחנו מקבלים שמועה מבוססת יותר אשר מגיעה ממקור מהימן יחסית בקהילת הפורומים Chiphell.

השמועה מדברת על כך שכבר לקראת סוף החודש הבא אנו נזכה לראות השקה של הכרטיסים הללו, ליתר דיוק באזור ה-20 או ה-21 לחודש אפריל 2022. עוד נחשפו פרטים נוספים הודות זהותם של כרטיסי מסך אלו, שלושה במספר, אשר מתחילים מה-RX 6950 XT אשר צפוי לחטוף מה-RX 6900 XT את משבצת "ספינת הדגל", ממשיכים ב-RX 6750 XT ונגמרים ב-RX 6650 XT.

הפרטים העסיסיים יותר מגיעים מאותה ספינת דגל חדשה לעתיד, ה-RX 6950 XT אשר עשוי לבוא כתגובה לכרטיס ה-GeForce RTX 3090 Ti של NVIDIA, אותו הייתה אמורה להשיק זה מכבר אך דחתה. הכרטיס הנ"ל יגיע עם צריכת חשמל מקסימלית של 350 וואט (כ-50 וואט יותר מדגם ה-RX 6900 XT).

כמו כן, כרטיס זה ואף השניים האחרים צפויים לעשות שימוש בזיכרון של 18 Gbps מסוג GDDR6. מחירם צפוי, כמובן, להיות גבוה יותר ולפי שעה סוגיית המחיר נמנית עם שאר הפרטים שטרם נחשפו. אם השמועה אכן מדוייקת, אנו צפויים לדעת יותר באפריל – יש לשער.