לא מוותרת: ASRock מציעה שיטה חדשה להמהרת מעבדי Skylake בעלי מכפלה נעולה • HWzone
מחשביםמעבדיםלוחות אםראשי

לא מוותרת: ASRock מציעה שיטה חדשה להמהרת מעבדי Skylake בעלי מכפלה נעולה

חברת עושה זאת שנית, ומציעה למשתמשים האצה של מעבדי ללא מכפלה פתוחה בזוג לוחות אם חדשים אותה היא משיקה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לפני כחודש וחצי הביאה חברת ASRock בשורה משמחת לבעלי מעבדי סקיילייק עם מכפלה סגורה: ניתן להאיץ את המעבדים שלכם בעזרת לוחות האם שלנו, זאת בשל מה שנראה כבאג בלתי מכוון במעבדיה של אינטל. יחד אליה הצטרפו שאר החברות ואפשרו גם הן אוברקלוקינג שכזה על גבי לוחות האם שלהן.

לרוע המזל, החגיגה הסתיימה מהר יחסית, כשחברת שלא חיבבה כל כך את העניין מיהרה להורות לחברות הנ"ל להוציא עדכוני BIOS המבטלים את האפשרות הנ"ל, מה שהחזיר אותן ואת חברת במיוחד עם הזנב בין הרגליים.

ASRock משלבת אמצעים עקיפים בכדי לאפשר אוברקלוקינג למעבדי סקיילייק נעולים
משלבת אמצעים עקיפים בכדי לאפשר אוברקלוקינג למעבדי נעולים

עם זאת, ניכר שחברת ASRock דווקא חיבבה מאוד את הרעיון, וכעת היא מצאה דרך לאפשר שנית אוברקלוקינג למעבדי סקיילייק בעלי מכפלה סגורה ברמת החומרה, והיא חושפת זוג לוחות-אם חדשים: Fatal1ty H170 K4 HYPER ו-Fatal1ty B150 K4 HYPER.

לוחות האם הנ"ל, הזהים לחלוטין למקביליהם הרגילים, נבדלים מהשאר בכך שהם מכילים בקר חיצוני עקיף אותו שלבה שמחליף בעצם את זה הנעשה בו שימוש עד כה. הפתרון הנ"ל מאפשר האצה של המעבדים הללו בקפיצות מתונות של עד 0.0625 מגה-הרץ, וכמו כן אפשרות להאצת תדר הזיכרון.

29b 29c

לפי שעה עוד לא ידוע מחיריהם של לוחות האם החדשים, אך הם בהחלט מעניקים ל- את אותו יתרון לה יחלה, וכמובן את תוספת הביצועים הפוטנציאלים למשתמשים בעלי התקציב המוגבל.


תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close