לא מוותרת: ASRock מציעה שיטה חדשה להמהרת מעבדי Skylake בעלי מכפלה נעולה

חברת ASRock עושה זאת שנית, ומציעה למשתמשים האצה של מעבדי סקיילייק ללא מכפלה פתוחה בזוג לוחות אם חדשים אותה היא משיקה

לפני כחודש וחצי הביאה חברת ASRock בשורה משמחת לבעלי מעבדי סקיילייק עם מכפלה סגורה: ניתן להאיץ את המעבדים שלכם בעזרת לוחות האם שלנו, זאת בשל מה שנראה כבאג בלתי מכוון במעבדיה של אינטל. יחד אליה הצטרפו שאר החברות ואפשרו גם הן אוברקלוקינג שכזה על גבי לוחות האם שלהן.

לרוע המזל, החגיגה הסתיימה מהר יחסית, כשחברת אינטל שלא חיבבה כל כך את העניין מיהרה להורות לחברות הנ"ל להוציא עדכוני BIOS המבטלים את האפשרות הנ"ל, מה שהחזיר אותן ואת חברת ASRock במיוחד עם הזנב בין הרגליים.

ASRock משלבת אמצעים עקיפים בכדי לאפשר אוברקלוקינג למעבדי סקיילייק נעולים
ASRock משלבת אמצעים עקיפים בכדי לאפשר אוברקלוקינג למעבדי סקיילייק נעולים

עם זאת, ניכר שחברת ASRock דווקא חיבבה מאוד את הרעיון, וכעת היא מצאה דרך לאפשר שנית אוברקלוקינג למעבדי סקיילייק בעלי מכפלה סגורה ברמת החומרה, והיא חושפת זוג לוחות-אם חדשים: Fatal1ty H170 Gaming K4 HYPER ו-Fatal1ty B150 Gaming K4 HYPER.

לוחות האם הנ"ל, הזהים לחלוטין למקביליהם הרגילים, נבדלים מהשאר בכך שהם מכילים בקר חיצוני עקיף אותו שלבה ASRock שמחליף בעצם את זה הנעשה בו שימוש עד כה. הפתרון הנ"ל מאפשר האצה של המעבדים הללו בקפיצות מתונות של עד 0.0625 מגה-הרץ, וכמו כן אפשרות להאצת תדר הזיכרון.

29b 29c

לפי שעה עוד לא ידוע מחיריהם של לוחות האם החדשים, אך הם בהחלט מעניקים ל-ASRock את אותו יתרון לה יחלה, וכמובן את תוספת הביצועים הפוטנציאלים למשתמשים בעלי התקציב המוגבל.