לא מוותרים על VR ללא חוטים

מחשבי הגב שמיועדים למציאות מדומה חוזרים לסיבוב שני וצבעוני – תודות ל-Zotac

קצת אחרי הגעתם של משקפי ה- וה- Vive לשוק, שהציגו לנו באיכות גבוהה אך גם דרשו כוח עיבוד חיצוני בלתי מבוטל שיחובר אליהם באופן קבוע בכדי לפעול, התחלנו לראות ניצנים ראשונים לטכנולוגיות שיהפכו את החוויה לנוחה ונגישה יותר – גם בצורת מתאמים אלחוטיים ייעודיים וגם בתצורה מפתיעה הרבה יותר של מחשבים אישיים לבישים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הקונספט היה בלתי צפוי, היישום לא היה מיטבי וגם המחירים היו בשמיים בדרך כלל – אך נראה כי בחברת מצאו מספיק נקודות אור חיוביות בכדי להצדיק השקה של דור שני לקטגוריה. הכירו את ה-VR GO 2.0.

 

המארז החדש מציע שדרוג של יחידת העיבוד הראשית ממרובע ליבות של דור ה-Skylake למשושה ליבות עדכני של עידן ה-Coffee Lake, מדגם Core i7-8700T בעל מעטפת הספק מוקטנת של 35 וואט, בשילוב עם כרטיס מסך מדגם GeForce GTX 1070 כמו בדור הקודם – אשר אמור להמשיך ולספק חוויית שימוש ראויה ברוב היישומים הקיימים במסגרת משקפי המציאות המדומה הנתמכים. יש גם 16GB של זכרון , כונן מבוסס NVMe בנפח 240GB, מקום עבור כונן SATA נוסף בתצורת 2.5 אינץ' וקישוריות ו- מובנית.

 

מחשב ה-VR GO 2.0 קטן וקל במעט מקודמו (8.5 ליטר ו-4.7 קילוגרם, בהתאמה), כולל הארת לד צבעונית מובנית, שישה חיבורי USB Type-A, חיבור USB Type-C אחד, קורא כרטיסי SD, זוג חיבורי 3.5 מילימטרים לאודיו, צמד מחברי HDMI 2.0, מחבר 1.3 וגם חיבור Gigabit Ethernet. בנוסף לכך, התצורה החדשה מאפשרת העמדה של המחשב על השולחן (או מתחתיו) ללא חסימה של המחברים בו – כך שתהיה יכולת מעשית לשימוש כפול בו הן בתור מחשב VR לעת צורך והן כמחשב אישי ראשי נייח סטנדרטי.

 

צמד נשלפות בגוף ה-VR GO 2.0 אמורות להעניק לו שעה וחצי של פעולה ללא חיבור לשקע, כאשר קיימת גם אפשרות לשימוש בסוללה אחת בכל פעם – וטעינה של הסוללה השניה לביצוע החלפה חמה ביניהם ללא הפסקת הפעולה של המחשב.

 

אנחנו עדיין לא יודעים כמה יעלה המכשיר הטרי הזה – אבל אין ספק כי מדובר בנישה בלתי רגילה בשוק ה-, וכזו שלא ממש ציפינו לראות המשכיות עבורה. האם בכל זאת יש סיכוי לכך שמחשב-תיק הוא העתיד הנכון ביותר עבור VR? מוזמנים לשתף אותנו בדעותיכם בתגובות.