לא יתאים להמונים? כרטיס ה-GeForce RTX 4090 יהיה אימתני אך יצרוך כמות חסרת תקדים של אנרגיה

חשבתם שספק 850 וואט בריא שרכשתם בתקופה האחרונה יבטיח לכם שנים רבות של שקט? לא בטוח ש-NVIDIA תסכים 

נראה שחברת NVIDIA מתחילה לכבות את האורות על סדרת ה-GeForce RTX 3000 שלה ולעבור הלאה לסדרת RTX 4000, וזאת עוד לפני שרבים מאיתנו הצלחנו לשים את היד על כרטיס מסך מסדרה זו בשל עליית המחירים ובעיות מלאי למיניהן.

הסדרה הבאה, שלה שם הקוד "Lovelace" או לחילופין "Hopper" כבר נמצאת ממש מעבר לפינה כאשר השמועות מצביעות פה אחד על ספטמבר 2022. הסדרה הבאה צפויה להיות זהה במיתוג שלה, כאשר את ההרכב העוצמתי יפתחו כרטיסי ה-RTX 4090, RTX 4080 Ti וכמובן RTX 4080.

עם זאת, גולת הכותרת הינה שונה. למעשה, יש לנו כאן אסופה של שמועות שמצביעות על שני תרחישים חסרי תקדים, שניהם אגב מגיעים מפיו של kopite7kimi בהווה ובעבר, מדליף מידע ותיק בטוויטר הנחשב למקור נאמן. התרחיש הראשון מדבר על כך שהפעם קפיצת הביצועים הולכת להיות אימתנית, והיא עומדת על לא פחות ממהירות כפולה של כרטיס וכרטיס בהשוואה לקודמו בסדרה הקודמת.

גם מקודות ההדלפה עצמם מצהירים כי מוקדם מדי לדבר על מספרים קונקרטיים בשלב זה – אך קשה מאוד להימנע מהפיתוי, כאשר מדובר בקפיצה של כמעט פי 2 בהשוואה לכרטיסים הרעבים ביותר שאפשר למצוא בשוק הגיימינג כעת

עם זאת, עם קפיצת ביצועים אימתנית מגיעה, מסתבר, גם נצילות אימתנית עוד יותר. אם בעבר כרטיסי מסך התחזקו והתייעלו מבחינת נצילות באותו זמן, הרי שהדרך שלפנינו הינה הפוכה: כרטיס ה-RTX 4090 מגיע עם נצילות מקסימלית של לא פחות מ-600 וואט לכרטיס מסך כאינדיבידואל (TDP). דיווחים נוספים אף מדברים על 850 וואט המגיעים לאחר ה-600, וכנראה מתייחסים לכרטיס מסך שאפתני אף יותר (RTX 4090 Ti?). כמו כן, לצד אלו מוזכרת צריכת חשמל "שפויה יותר" של 450 וואט, שכנראה שייכת ל-RTX 4080.

עם זאת, ניתן לסייג ולומר שעצם הצריכה המקסימלית הנ"ל לאו דווקא אומרת שכרטיסי מסך אלו יצרכו את כל כולה בגרסתם הרגילה. על פי תקדימים מהסדרה הנוכחית של NVIDIA ואף של המתחרה, AMD, הצריכה הנ"ל עשויה לדבר על גרסאות צד שלישי מואצות ויקרות או נצילות מקסימלית אותה אוברקלוקרים יוכלו להשיג בעזרת כרטיסים אלה.

מדליפי טוויטר נוספים מצטרפים אל החגיגה ומפריחים מספרים (מבהילים) שונים באוויר

דבר אחד בטוח והוא נראה במידה מסויימת גם בימים אלה – ספקי כוח בעלי הספק שקרוב ואף חוצה את רף ה-1,000 וואט עשויים לרדת יותר אל העם, לאור דרישות אלו.