כש-SSD רגיל לא מספיק: ה-HyperX Predator PCIe של קינגסטון בדרכו אל החנויות

8 תגובות

כונן ה-SSD החדש של החברה האמריקאית הוא בין הראשונים שמביאים את בשורת ה- לשוק הביצועים והגיימינג הביתי. סנונית ראשונה לפני הסערה הגדולה?

עם כל הכבוד לכונני ה-SSD המסורתיים מבוססי חיבור ה-SATA3, אשר ממשיכים להשתפר ולהשתכלל עם כל דור חדש על אף המגבלות הברורות של הממשק, אין ספק כי ממשק ה- (ובפרט חיבורי ה-M.2 שמיושמים בעזרתו) הוא העתיד של התחום – גם בשוק הביתי.


בשנה האחרונה התחלנו לראות כונני M.2 מהירים במיוחד במחשבים ניידים מדגמים יוקרתיים, אך כעת נראה שגם למשתמש הביתי חובב הביצועים תהיה האפשרות לשדרג את ביצועי האחסון שלנו בצורה משמעותית – קינגסטון מכריזה על תחילת שיווקו של כונן ה-M.2 שלה, ה-HyperX Predator PCIe, באופן רשמי לכל דורש.

kngpc

כונני SSD מבוססי PCI-Express אינם בשורה חדשה לגמרי עבור הצרכנים הביתיים, ראינו אותם מפציעים לרגע גם לפני כמה שנים – אם כי זה היה בתקופה בה הבקרים הזמינים בשוק היו בקרי SATA, והכוננים היו למעשה מערך RAID של שניים או ארבעה בקרים שכאלו אשר הולבשו על גבי כרטיס בודד, והגיעו עם לא מעט מגבלות מולדות שנגזרו מהיישום המוזר.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מקור: thessdreview.com
צרכנים מתקדמים עשויים להעדיף מערך RAID 0 של זוג כונני SATA3, אך לכל מי שרוצה פתרון קומפקטי ופשוט לביצועי מירביים – ה- Predator PCIe הוא פתרון נהדר          מקור: thessdreview.com

הפעם, מדובר על כונן PCI-Express "אמיתי" אשר מבוסס על בקר ה-88SS9293 הייעודי של מארוול, ומציע מרשימים מאוד על הנייר עם מהירויות כתיבה וקריאה רציפות של עד 1,000 מגה-בייט לשנייה ו-1,400 מגה-בייט לשנייה בהתאמה, וגם ביצועי כתיבה וקריאה אקראים של עד 119,000IOPS ו-160,000IOPS בהתאמה.

הדובדבן שבקצפת? מחיר של כ-230 דולר עבור דגם ה-240GB ומחיר של כ-460 דולר לכונן בנפח 480GB, אשר יקרים "רק" פי שניים ביחס לכונני SATA ממוצעים שנמכרים בשוק כיום – סכום בלתי מבוטל מצד אחד, אך כזה שגם פותח את הדלת לביצועים מירביים כפולים ומשולשים לעומת כונני ה-SATA השונים (לפחות במונחי רציפים מירביים).


kngpc1kngpc2

ב- השכילו להציע את הכונן החדש שלהם הן בתצורת M.2 קומפקטית סטנדרטית (בחיבור ה-2280 הרחב), והן עם מתאם בפרופיל נמוך, לטובת אלו שאין במחשביהם את החיבור העדכני

ה-HyperX Predator PCIe ללא ספק מהווה צעד נוסף בכיוון הנכון, וכעת נותר רק להמתין לבואם של בקרים ושבבי הבזק שתומכים בתקן ה-NVMe, שיחליף את ה-AHCI הוותיק וישבור את המחסום האחרון בדרך לעולם שמבוסס על טהרת ה- ויודע לנצל את מלוא הפוטנציאל שלו.

ה-HyperX Predator איננו כונן ה-M.2 הראשון או המתקדם ביותר בשוק (ה-SM951 של סמסונג בתמונה), אך הוא בין הראשונים שמוצעים ישירות לצרכן הביתי
ה-HyperX Predator איננו כונן ה-M.2 הראשון או המתקדם ביותר בשוק (ה-SM951 של בתמונה), אך הוא בין הראשונים שמוצעים ישירות לצרכן הביתי