בקרוב: כרטיסי SD במהירויות שעוד לא ראיתם • HWzone
מחשביםאחסוןכתבות נבחרות

בקרוב: כרטיסי SD במהירויות שעוד לא ראיתם

הקפיצה הגדולה הבאה של עולם כרטיסי האחסון הזעירים תוכל להגיע תודות לאימוצה של טכנולוגיית ה-PCI-Express, ומובילת התחום מתנדבת להדגים זאת

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כרטיסים חיצוניים קטנים מהווים פתרון נוח ויעיל להגדלת נפח האחסון הזמין במוצר ממוחשב כלשהו, ועל כן ממשיכים להוות תוספת נפוצה מאוד הן בסמארטפונים והן במחשבים אישיים מסוגים שונים גם היום, שנים רבות אחרי שהוצגו בפעם הראשונה.

הביצועים של אותן יחידות פלסטיק קטנות-גדולות אמנם השתפרו לאורך השנים בכמה וכמה היבטים, יחד אם צמיחה בנפחים וקיצוץ במחיר היחסי לנפח נתון – אך כל זה בכל זאת הרגיש מעט מדי בהשוואה להתקדמות הזריזה של אמצעי האחסון המובנים.

המתאם הפיזי הוא זמני בלבד, אנחנו מקווים – אבל הביצועים המוגדלים הם מה שאמור להישאר

הפתרון שעשוי להזניק את הביצועים של כרטיסי ה-SD קדימה הוא מעבר מהתקן המוגבל עליו הם מתבססים כיום לתקן ה-PCI-Express הזריז והמשוכלל – וזה משהו שחברת (SanDisk) בחרה לקדם על ידי הדגמה של הפוטנציאל הלכה למעשה באב-טיפוס שפיתחה לבד.

ממשק ה-UHS-II בכרטיסי ה-SD המתקדמים הותאם לנצל את יכולותיו של עורק PCIe בודד

כרטיס SD סטנדרטי לחלוטין במימדיו הותאם לעבודה אל מול מחבר M.2 ועורק PCI-Express 3.0×1 פיזי צנוע יחסית מאחוריו, אשר נספיק לכרטיס בכדי להציג ביצועי קריאה רציפים של מעל ל-850 מגה-בייט בשנייה, ביצועי כתיבה שמתקרבים ל-450 מגה-בייט בשנייה וגם אקראיים מירביים עם קבצי 4 קילו-בייט קטנים של מעל ל-100,000IOPS.

זה כונן או כונן SD? הגבול מטשטש לפתע

כרגע מדובר בהדגמה בלבד אשר לא תגיע אל החנויות בשל היותה על-תקנית, אך בסאנדיסק מאמינים כי זו תהיה דחיפה חשובה ליצירת הביקוש והדרישה עבור תקן עתידני מתאים – ואכן נראה כי גם בארגון ה-SD Alliance שאחראי על תקינה זו כבר מצהירים על נכונות בפיתוח מוצרים שיבוססו על עורקי ה-PCIe מהדור השלישי הנוכחי, וגם מהדורות הבאים שכבר נמצאים בתכנון עם כוונה להכפלת רוחב הסרט האפשרי בכל פעם.

ההדגמה המאולתרת תהפוך בסיס לעידן חדש של מוצרים מסחריים?
מקור התמונה: anandtech.com

מאמינים בכך שזה יהיה הדבר הגדול הבא, לפחות עבור עולם המחשבים? בואו לספר בתגובות.


תגיות
Back to top button
Close
Close