כרטיסי GTX 460 כפולים לכולם

EVGA משיקה ו-Galaxy מתכננת כרטיס GTX 460 כפול ליבה. מי אמר שרק AMD יודעת לייצר כאלה?
 
כנראה שהשקת ה-GTX 560 לא הרגה את הכרטיס שהוא החליף, גרסת ה-1GB של ה-GTX 460. ההפך הוא הנכון, הכרטיס עדיין חי ובועט, ומהווה תחרות הולמת ל-HD 6850 מבית AMD. עם זאת, היום אנחנו עדים למשהו קצת שונה: חיבור של שני כרטיסי מסך כאלה על גבי מעגל מודפס אחד, שלא על בסיס תכנון של NVIDIA עצמה, אלא בזכות יוזמות פרטיות של EVGA ו-Galaxy.
 
הגרסה של EVGA, או בשמה הרשמי GeForce GTX 460 2WIN (שימו לב למשחק המילים בשם), תגיע באוברקלוק של 25MHz נוספים לליבה, ללא אוברקלוק לזכרונות אבל בשילוב עם גוף קירור ענק בעל שלושה מאווררים, לאלו שמעוניינים לדחוף את הכרטיס עוד יותר. EVGA פרסמה גם את ביצועי הכרטיס שלה, שמסתכמים בתוספת של 5 עד 10 אחוז מעל ה-GTX 580.
 
Galaxy מתכננת גם היא כרטיס GTX 460 כפול ליבה, אבל בינתיים שחררה תמונות בלבד. בשונה מהכרטיס של EVGA, ולמעשה מכל כרטיס אחר של NVIDIA שהכיל זוג ליבות, השבב המגשר בין הכרטיסים הוא לא ה-nForce 200, שבין היתר משמש גם בלוחות אם התומכים במערכי SLI של יותר משני כרטיסים. כנראה שמלאי השבבים לא מספיק, ולכן בחרה Galaxy להסתמך על שבב אחר. שני הכרטיסים יקבלו את ההספק שהם צריכים משני מחברי PCI-E בעלי שמונה פינים.
מימין – הכרטיס של EVGA, משמאל – הכרטיס של Galaxy

היתרון של הכרטיסים הוא שמדובר למעשה במערך
SLI, אך ללא צורך בלוח שתומך במערך שכזה. החסרונות הם האורך של הכרטיסים, וצריכת ההספק. אנחנו מקווים שהמחיר יהיה משתלם יותר מ-GTX 580 למשל, מכיוון שכבר קרה שזוג כרטיסים זולים, כששולבו במערך, הציגו ביצועים טובים יותר ובמחיר נמוך יותר מכרטיס יקר בודד.