כונני ה-NVMe הכחולים של Western Digital נוחתים בארץ • HWzone
מחשביםאחסון

כונני ה-NVMe הכחולים של Western Digital נוחתים בארץ

עדכון: כעת דגם ה-500GB של כונן ה-SN500 אכן זמין באמאזון במחיר נמוך מרף הפטור ממע"מ – מחיר של 80.38 דולר כולל המשלוח עד הבית, כלומר 290 שקלים. משתלם בהחלט!

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הכתבה המקורית: כמה שבועות לאחר ההשקה הראשונית, הדגמים התקציביים החדשים שהפכו לזריזים יותר זמינים גם בשוק המקומי שלנו

לפני מספר שנים החליטה חברת Western Digital לאמץ את הגישה השיווקית שלה מעולם הכוננים הקשיחים המכאניים גם בתחום ה- – וכך קרה שנוצרו הסדרות השחורות, הכחולות והירוקות אשר מלוות אותנו עד היום, ומשתדרגות מפעם לפעם תוך שמירה על עיצוב ואף שם דומים מאוד.

השדרוג המשמעותי ביותר במסגרת כונני ה- של היצרנית האמריקאית הגדולה בתקופה האחרונה הגיע במסגרת הסדרה הכחולה, אשר השלימה את המעבר שלה מתצורת 2.5 אינץ׳ מסורתית בתקן SATA אל עידן ה-, בתצורת M 2 בלבד – עם בקר ייעודי שפותח באופן פנימי ומתבסס על עורק 3.0×2 צנוע.

דור חדש – חדשה

כונני ה-Blue העדכניים, שקיבלו את שם הדגם SN500 אשר יסייע להבדיל בינם לבין אלו שקדמו להם, מציעים מהירויות העברה רציפות של עד 1,700MBps, אקראיים של עד 275,000IOPS בקריאה ועד 300,000IOPS בכתיבה של קבצי 4KB קטנים, נפחים של 250GB או 500GB – עם אחריות למשך 5 שנים בהיקף של 0.33 מנפח הכונן הכולל. המחירים המומלצים? 55 דולר עבור דגם הבסיס ו-78 דולר עבור הנפח הכפול – כאשר בארץ ניתן למצוא אותם כעת במחיר התחלתי (טעון שיפור, ראוי להודות) של 280 שקלים ל-250GB או 375 שקלים ל-500GB.

בינתיים אין נפחים של טרה-בייט או יותר בסדרה – ככל הנראה בכדי לספק את המרווח הנדרש לסדרה השחורה היקרה והיוקרתית יותר

במקביל, בחנות האמריקאית של אמזון ניתן למצוא כעת את גרסה ה-500GB של הסדרה הכחולה במחיר שקרוב מאוד לבשורה משמעותית – 78 דולר כיום, עם תקווה לירידה אל רמה של 75 דולר או פחות בקרוב שתביא לפטור רשמי מתשלום מע'"מ ולתג מחיר סופי שיהיה נמוך מ-300 שקלים. כל שנותר הוא להמשיך להמתין בסבלנות?

דגמי הדור הקודם היו זמינים בזוג תצורות שונות, עם מערביים נמוכים באופן מהותי

האם בקרוב נראה דגמי NVMe עממיים גם מבית מותג הבית של , , שיוסיף עוד קצת אש ותחרותיות? אנחנו מחזיקים אצבעות.


תגיות

2 תגובות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close