כונני ה-EVO 850 של סמסונג – עכשיו גם בגירסאות M.2 ו-mSATA קומפקטיות

אחת ממשפחות כונני ה-SSD הטובות ביותר לשוק הביתי מתרחבת עם דגמים מוקטנים שמצליחים לשמור על רוב התכונות החיוביות של דגם ה-2.5 אינץ' המקורי

נכון, מעבר לדלת כבר מצטופפות להן טכנולוגיות חדשניות כמו שבבים תלת מימדיים, כונני PCI-Express "אורגניים" ושבבים בתקן ה-NVMe שמבטיחות כולן לגרום לכונני ה-SSD הסטנדרטיים שמוכרים לנו כיום להאדים מבושה – אך צריך להודות כי עבור רובם המוחלט של הצרכנים הביתיים גם כונני SATA "פשוטים" עושים את העבודה, כשאחד מהטובים שבהם הוא ללא ספק ה-850 EVO שהשיקה סמסונג בסוף השנה שעברה.

עתה, ה-850 EVO זמינים בשתי תצורות נוספות – mSATA ומחליפו המיועד, ה-M.2 (בתצורת ה-2280 שנתמכת ברוב לוחות האם והמחשבים הניידים הרלוונטיים). למרות המיזעור בגודל הפיזי לעומת כונני ה-2.5 אינץ', הדגמים החדשים מוצעים באותם הנפחים (פרט ל-M.2, שאינו זמין בנפח 1TB נכון לעכשיו) ועם רמות ביצועים דומות מאוד – אשר גם הוכחו בפועל במבחנים במסגרת שלל ביקורות לדגמים המדוברים שהופצו אל הרשת.

evmtw1 evmtw3

למעשה, החסרון המשמעותי היחיד של גירסאות ה-M.2 וה-mSATA לעומת אחיהם הגדול הוא במחיר – שיקר כרגע בכ-20 עד 30 אחוז לכל דרגת נפח אחסון לעומת מחיריהם בפועל של דגמי ה-2.5 אינץ'. בשורה התחתונה, אם אתם יכולים להתפשר על כונן 2.5 אינץ' זו תהיה האופציה הכי משתלמת עבורכם, אך במידה ואתם רוצים לשדרג את המחשב הנייד שלכם וכל מה שזמין לכם הוא ממשק M.2 ו/או mSATA – אין ספק שכונני ה-850 EVO החדשים הם בחירה טובה מאוד מכל הבחינות.

מקור: techreport.com
מקור: techreport.com