כוננים קשיחים מלאים בהליום, הדבר הגדול הבא • HWzone
מחשביםאחסון

כוננים קשיחים מלאים בהליום, הדבר הגדול הבא

היטאצ'י ו- מכריזות על דור חדש של מלאים בגז הליום, שמבטיחים להיות שקטים יותר, עמידים יותר, חסכוניים יותר – ובעיקר עם הרבה יותר נפח אחסון

כאן ב-HWzone אנחנו נהנים להביא בפניכם מידע על מיטב הפיתוחים הטכנולוגיים של עולם החומרה ושל תחום אחסון המידע בפרט, אך עם כל הכבוד לכל אותם פיתוחים מרשימים ומבטיחים, גם היום אין עדיין אף מתחרה ממשי למחיר ולנפחי האחסון שמציעים הכוננים הקשיחים הישנים והטובים – למרות פרשת ההצפות בתאילנד ועל אף הפיכתו של השוק לסוג של דואופול.

אי לכך, אפשר להבין מדוע ההכרזה מחטיבת הקשיחים של היטאצ'י (HGST, כיום חברת בת של Western Digital) על חדשה לייצור שאמורה לשפר כמעט כל אספקט ומאפיין שלהם היא מסקרנת ומשמחת כאחד.

היטאצ'י ו- הודיעו על פתיחתו של קו ייצור סגורים הרמטית ומלאים גז הליום, במקום האוויר ה"פשוט" שהיה בהם עד היום.
הליום מציע דחיסות ממוצעת של כ-0.178 גרם לליטר בלבד, לעומת כ-1.2 גרם לליטר עבור אוויר, וזה אומר פחות התנגדות למהירות האדירה בה נדרשים לנוע הרכיבים המכאניים שבכוננים, ופחות תופעות בלתי רצויות של זרמי אוויר ומערבולות למיניהן.

טכנולוגיה שתבטיח כי הכוננים הקשיחים ישארו עמנו לפחות לעוד כמה שנים (?)
המציג אינו כונן הליום

שילוב של היתרונות האלו מניב כונן שצורך כ-23 אחוז פחות הספק בעת פעולתו לעומת "אווירי" רגיל, שקט יותר וגם קריר יותר בכארבע מעלות צלסיוס.
תנאי העבודה המשופרים פותחים צוהר ליתרונות משמעותיים נוספים כמו דחיסת יותר מידע בשטח נתון ודחיסתם של יותר פלטות בכל כונן וכונן – למעשה, בהיטאצ'י הודיעו כי כונני ההליום יוכלו להכיל עד 7 פלטות, מה שאומר כוננים קשיחים בעלי נפח של 7TB בטכנולוגיות הזמינות כיום, שגם יוסיפו לתפוח עם פיתוחן של פלטות דחוסות יותר.

שימוש בהליום בכוננים קשיחים איננו רעיון חדש. למעשה, פטנט בתחום אושר עוד בשנת 1980 (!) אך אתגרים משמעותיים בייצור (הכוננים הקשיחים חייבים להיות אטומים לחלוטין וגם להציע את אותה עמידות ואורך חיים כמו סטנדרטיים) ובמחיר מנעו מהם להגיע לכדי ייצור מסחרי. עד היום.
אנשיה של היטאצ'י עמלו מעל לשש שנים בכדי להתגבר על הבעיות של מבוססי הליום, ונראה כי רכישתה של החטיבה בידי WD ממש לא שינתה את התוכניות בנוגע אליהם – ואולי אף האיצה את חשיפתן לציבור הרחב.

כונני ההליום עתידים להציע שיפור כמעט בכל מאפייני הבסיס של הכוננים הקשיחים. כמעט

כונני הליום ראשונים עתידים לנחות בשוק במהלך השנה הבאה, כאשר ההערכה הטבעית שלנו היא שהדגמים הראשונים יגיעו בתצורת 3.5 אינץ' וייועדו דווקא לשווקים המקצועיים, בהם פוטנציאל הרווח והנכונות לשלם תוספת מחיר על טכנולוגיות חדשות גדולים יותר, ופחות למחשב האישי שלכם ושלנו.
עם זאת, אנו מלאי תקווה שסיפתח מוצלח יסייע להנמיך את עלויות הייצור העתידיות של כונני הליום, ויעזור להם להגיע אל כל רובדי שוק הכוננים הקשיחים במהרה.

נמשיך לעקוב אחר הטכנולוגיה המבטיחה ולעדכן בהתאם. 

תגיות
Back to top button
Close
Close