כבר כאן: iPod הדור הבא

Meet The Best iPod Ever – בהכרזה מלאת גאווה ושאפתנות זו תוכלו להיתקל באתר החברה של אפל, ומה עומד מאחוריה אתם שואלים? ה-iPhone. רק בלי צליל החיוג.
 
בהכרזה חגיגית השיק סטיב ג'ובס, מייסד ומנכ"ל חברת אפל, את ה-iPod החדש והמצופה. שלא במפתיע, אפל החליטו להביא את הקווים המנחים בעיצוב וממשק המשתמש של ה-iPhone גם אל עולם נגני ה-MP3, ומסך המגע המדהים אשר הפך את ה-iPhone לחלומם הרטוב של חובבי גאדג'טים באשר הם, הפך כעת לנחלתו של ה-iPod.
 
מלבד העובדה הברורה לעין שה-iPhone וה-iPod החדש חולקים כמעט את אותו העיצוב, במבט ראשון ה-iPod Touch נראה מבטיח; עיצוב שחור וחלקלק, מסך מדהים ביופיו בגודל 3.5 אינץ' המתפקד גם כמסך מגע (ומכאן השם) ועובי העומד על 8 מילימטרים בלבד, כי הרי זו לא הייתה באמת אפל אם לא היינו נפעמים ממראה הנגן ומנוכחותו הכובשת. בנוסף, הנגן החדש חמוש בטכנולוגיית Wi-Fi ויכולת חיבור אלחוטי (802.11b/g) המאפשרות גלישה באינטרנט, הכוללת הורדת תכנים דרך ה-iTunes וצפייה בסרטונים מ-YouTube ואתרי תוכן דומים.
 
אפילו הסוללה כבר לא גורמת ל-iPod להאדים מבושה, ולא רק בגלל העובדה שהוא שחור הפעם. כאשר הסוללה טעונה במלואה, ה-iPod Touch מסוגל להשמיע קבצי מוזיקה במשך 22 שעות, וקבצי וידHאו במשך 5 שעות. בהתחשב במכשיר שעומד מולנו, מדובר בזמן מספק ביותר, אפילו מרשים.
 
אבל רגע, מניסיון העבר שלנו עם אפל, לא הכל יכול להיות וורוד. אז הנה החדשות הרעות: מחיר הבסיס של ה-iPod Touch עומד על, כמה מפתיע, 300 דולרים. מהן החדשות הרעות בהצהרה זו? בעוד שאנחנו בטוחים כי גם על קצה לשונכם מונחת השורה הבאה, אשר תודיע בשמחה כי נפחו עומד על לפחות 40 גיגה-בייט, נפח ה-iPod Touch עומד על 8 גיגה-בייט עלובים. אם תרצו נגן בנפח כפול, תאלצו להיפרד מ-400 דולרים. ללא ספק מדובר בנתון שמותיר טעם רע בפה, אבל אחרי כל מה שהנגן החדש כן מציע, כל מה שנותר לכם לעשות זה חשבון פשוט עם עצמכם בנוגע לנפח האכסון אשר אתם זקוקים לו.
 
שאר הנגנים גם עברו רענון
iPod Nano חדש הוצג גם כן, וגם הוא לא נותר מקופח, כאשר הוא מתקדם אל הדור השלישי שלו. הנגן המשופר מסוגל כעת לנגן וידיאו בזכות מסך רחב איכותי בגודל 2 אינץ', עם צפיפות פיקסלים גבוהה במיוחד של 204 פיקסלים לאינץ' מרובע ורזולוציית QVGA של 320×240 פיקסלים המאפשרים לצפות בוידיאו בדיוק כמו בנגן ה-iPod Video מבלי לאבד אפילו פיקסל אחד. הסוללה המרשימה שלו מסוגלת להחזיק מעמד 24 שעות עם קבצי שמע, ו-5 שעות עם קבצי וידיאו.
 
הנגן החדש, מהדור השלישי, בעל אותו עובי כמו הדור הראשון, אך הוא קצר יותר, רחב יותר ומעט כבד יותר. חזית הנגן עשויה מאלומיניום כאשר חלקו האחורי עשוי מפלטת פלדת אל-חלד. כמו-כן, יש לו ממשק משתמש חדש, נוספה לו תכונת ה-Cover Flow והוא תומך במשחקים כאשר הוא מגיע עם שלושה משחקים כלולים ובהמשך ניתן יהיה לרכוש משחקים נוספים. הנגן יגיע בשתי גרסאות ובמחירים זולים יותר, 4 גיגה-בייט בצבע כסף ובמחיר של 150 דולרים ו-8 גיגה-בייט במבחר צבעים (כסף, כחול, ירוק, שחור ואדום) ובמחיר של 200 דולרים.
 
גם ה-iPod המקורי עבר רענון והוא מתקדם כעת אל הדור השישי שלו וגם זוכה לשם חדש, iPod Classic. הדור החדש כולל את כל המאפיינים הנ"ל, כולל ממשק משתמש חדש, Cover Flow ועיצוב מתכתי מלא והוא כעת גם דק יותר מהדור הקודם. גרסת ה-80 גיגה-בייט דקה יותר מה-30 גיגה-בייט מהדור החמישי הקודם, מציגה זמן סוללה ארוך יותר, של 30 שעות ניגון אודיו ו-5 שעות ניגון וידיאו והמחיר שלה עומד על 250 דולרים. עם הדור החדש אפל מכפילה את הנפח ומציגה גרסת נגן עם 160 גיגה-בייט אשר עבה יותר מה-80 גיגה-בייט החדש אך דקה יותר מה-80 גיגה-בייט הישן. גם היא מציגה זמן סוללה ארוך יותר, של 40 שעות ניגון אודיו ו-7 שעות ניגון וידאו והמחיר שלה עומד על 350 דולרים.
 
נגן ה-iPod Shuffle מקבל תוספת של חמישה צבעים חדשים, נוסף על אלו הקיימים.