יש מספיק Evo לכולם: הפלטפורמה הניידת של אינטל משתפרת ומתרחבת ב-2022

ממשיכת דרכו של מיזם האולטרבוקים עתידה להפוך לנפוצה וחשובה יותר עבור הצרכנים בדור ה-Alder Lake

סיפרנו לכם על המעבדים הניידים החדשים של אינטל כבר אתמול, אך כעת זה זמן טוב לציין כי הם אינם מגיעים לבד, אלא כחלק מפלטפורמת ה-Evo של החברה שנועדה לשרטט קווים מנחים ליצרניות המחשבים הניידים ולעזור להבטיח לקונים חוויית שימוש מתקדמת וראויה – לא רק תחת מעבדי ה-U החסכוניים אלא תחת כלל מעבדי ה-Alder Lake בדור זה.

המהדורה השלישית של פלטפורמת ה-Evo מגדירה שימוש במעבדי ה-Core מהדור ה-12 של אינטל בתור ברירת מחדל, באופן טבעי, כאשר הפעם גם מעבדי ה-H המחוזקים עם מעטפת הספק בסיסית של בין 35 וואט ל-45 וואט נכללים בחגיגה, ביחד עם מעבדי ה-U החסכוניים (וגם מעבדי ה-P שהפכו לקטגוריה נפרדת בגלגול זה). הדגש של יצרנית השבבים יהיה על יכולות התקשורת המקוונת שהפכו למשמעותיות וחשובות ביותר עם פרוץ מגיפת הקורונה, כאשר מחשבים מודרניים יידרשו להציע לקונים מצלמות רשת באיכות FullHD ומעלה, עם מערכות דינאמיות חכמות לסינון רעשי רקע, תמיכה באפקטים ויזואליים בזמן אמת על גבי הוידאו הנקלט וקישוריות רציפה ואמינה תודות לתמיכה נרחבת בתקן ה-Wi-Fi 6E (אשר מוסיף ערוצי שידור וקליטה נוספים בתדר של מעל 6GHz לאלו שקיימים בתדרי 5GHz ו-2.4GHz).

דור שלישי של Evo מתחיל עכשיו

רוצים עוד? כל החדשות מתערוכת CES 2022 במקום אחד

טכנולוגיית ה-Thunderbolt של אינטל תמשיך להיות גם היא חלק חשוב בפאזל של פלטפורמת ה-Evo, כאשר לחברה ישנם הסכמים עם עשרות שמות גדולים לשם פיתוח ציוד היקפי מסוגים שונים אשר מותאם גם הוא באופן מוצהר לאקוסיסטם הזה – הן בהתבסס על חיבורי Thunderbolt קוויים והן בהתבסס על קישוריות אלחוטית מודרנית זריזה.

חלק מהיצרניות יבחרו לשלב את השם Evo במוצר עצמו, חלק אחר יסתפקו בתוספת הסטיקר המתבקש על גבי גוף המחשב

עוד פרמטרים חשובים עקרוניים בהם אינטל מבטיחה להשתפר יחד עם שותפותיה בשנה זו הם חיי סוללה מיטביים במצבי שימוש בעולם האמיתי, כאלטרנטיבה לחיי הסוללה המצוטטים על ידי רוב היצרניות כיום בהתבסס על בהירות ואופי שימוש שאינם סבירים במיוחד ועלולים ליצור מצג שווא עבור הלקוחות, מעבר מיידי ממצב שינה חסכוני למצב פעולה – וטכנולוגיות טעינה מהירה שללא ספק יהיו תוספת מבורכת לנוכח ההתקדמות המרשימה בנושא בעולם הסמארטפונים.

עבור מעבדי H, הדגש יהיה על מסכי 15 אינץ' ו-16 אינץ' – עם שילוב אופטימי יחד עם כרטיסי המסך הייעודיים החדשים של אינטל ממותג ה-Arc

בתור בונוס, נוצרה קטגוריית הגדרות ומצבי שימוש ייעודית עבור מחשבים ניידים עם מסכים גמישים ומתקפלים – משהו שהיה עשוי להישמע כמו יומרה מיותרת עד לא מזמן, אך כעת נראה כמו התפתחות הגיונית וטבעית בהמשך לצמיחת הפופולריות של הטכנולוגיה בסמארטפונים. אינטל תדחוף את היצרניות לפיתוח מחשבים-טאבלטים רבי שימוש שבהם ניתן להשתמש כמו טאבלט גדול מימדים, בתצורה מקופלת למחצה דמוית ספר, בתצורה שולחנית עם רגלית וגם כמו נייד רגיל לגמרי בעזרתם של מקלדות אלחוטיות נלוות שיונחו על גבי חלקו האחד של המסך בעת הצורך. מוצרים ראשוניים מסוג זה כבר הוצגו והושקו בעבר, אך שנת 2022 אמורה להיות תחילתה של מגמה מורחבת ופופולרית הרבה יותר.

תמיכה ענקית מצד התעשייה ממשיכה להיות אחת מנקודות החוזק החשובות ביותר של אינטל בעולם ה-PC

אילו פיתוחים והפתעות נוספים מצפים לנו בשנה הנוכחית? צפו להמשך העדכונים בזמן הקרוב.

המסכים המתקפלים בדרך אלינו בהמוניהם (אנחנו מקווים)

רוצים עוד? כל החדשות מתערוכת CES 2022 במקום אחד