יש מחיר לבולדוזר

AMD מציגה: 8 ליבות במחיר של 4
 
מסתבר שלא הכל עדיין נחשף אודות מעבדי הבולדוזר – עד לאחרונה, סימן השאלה הגדול ביותר ריחף מעל מחירי המעבדים החדשים, אשר אמורים היו להחזיר את היכולת של AMD להתחרות באינטל לא רק ביחס הביצועים/תועלת, אלא גם בביצועי High End. כעת מסתמן ששבבי הבולדוזר, שימותגו תחת סדרת ה-FX, יהיו גם משתלמים יחסית למחירם.
 
נכון להיום כבר ידוע שבחודש יוני תושק רביעייה של שבבים: שניים בעלי שמונה ליבות, מעבד אחד עם שש ליבות, ומעבד נוסף עם 4 ליבות. כעת מתברר כי השבב החזק ביותר מבין הארבע, ה-FX-8130P, יעלה כ-320 דולר. שבב חלש יותר (אך עדיין בעל שמונה ליבות), ה-FX-8110, יעלה 290 דולר, המעבד השש-ליבתי שלפחות לפי השם, FX-6110, יגיע באותו תדר, יעלה 240 דולר, והשבב המשתלם ביותר שיושק (שכן לפחות לפי ביקורות אחרונות, מרבית האפליקציות הביתיות לא ינצלו יותר מ-4 ליבות), ה-FX-4110, יעלה 190 דולר בלבד, כך עולה ממידע שפורסם באתר תורכי שידוע בהדלפות אמינות יחסית, Donanim Haber.

על פי התמחור, נראה כי באותו המחיר בו תוכלו לקנות את ה- מבית אינטל, תוכלו לקנות גם את ה-FX-8130P מבית . כמובן שישנם עוד גורמים רבים להתחשב בהם בעת קניית מעבדים, כמו פוטנציאל האוברקלוק, כמה ליבות אתם באמת צריכים, האם אתם מעוניינים בתמיכה במערך של יותר מכרטיס מסך אחד ועוד, אבל בכל זאת מדובר בצעד נועז מאוד מצד AMD, להעמיד כך את מעבדיה החדשים בתחרות ישירה מול השבבים החזקים ביותר של אינטל, דבר שלא קרה מאז מחצית העשור הקודם.