ישראל על המפה – של AMD

אין תגובות

זינוק בנתח השוק של AMD בישראל

באירוע הראשון מזה שנים של AMD בישראל, אשר נערך השבוע בהשתתפות בכירים בחברה, הציגה AMD גידול ניכר בנתח השוק שלה בארץ.

אם לפני שנה הייתם נכנסים לחנות המחשבים השכונתית ומבקשים לרכוש מחשב חדש עם מעבד מתוצרת AMD, סביר להניח שהייתם נתקלים במבט תמוה ואף זוכים להרצאה ארוכה על כך שמדובר במעבדים גרועים, שנוטים להתחמם ולהישרף ובמקרה הגרוע גם לשרוף את המחשב כולו. נוסף על כך, בתחילת 2004 היבואן הקודם, Aztek, החליט להפסיק את פעילותו בתחום החומרה וכך פסק היבוא הסדיר של מעבדי החברה לארץ.
כיוון שבכל זאת היה קיים ביקוש למעבדים אלו, כל המעבדים שהגיעו לארץ באותה התקופה היו במסגרת יבוא מקביל ולא רשמי, מה שהשליך על נושא האחריות וכמובן הרתיע לקוחות רבים שחשוב היה להם לרכוש מוצר עם יבואן מסודר. מספר חודשים מאוחר יותר, ביוני 2004, קיבל על עצמו הסניף הישראלי של חברת טק דטה העולמית את היבוא המחודש של המעבדים, אך מפאת קשיים בירוקרטים הקשורים בממשל האמריקאי , עברו מספר חודשים נוספים עד שהתבשרנו בנובמבר של אותה השנה על הגעת משלוחים ראשונים של מעבדי AMD לארץ.

השנה, הסיפור נראה אחרת לחלוטין. קיים יבוא סדיר לישראל של מעבדים שולחניים מתוצרת AMD, מספר חברות כבר עשו את המעבר לשרתים מבוססי Opteron ואפילו ניתן למצוא מחשבים ניידים המבוססים על מעבדים של AMD בארץ. בכלל, ההכרה בישראל כמדינה מובילה בשוק הטכנולוגיה מבחינת מחקר ופיתוח גדלה באופן ניכר השנה, ועובדה לכך היא למשל קיומו של פורום המפתחים של אינטל בפעם הראשונה בישראל .


אז אחרי שישראל התמקמה טוב על המפה הטכנולוגית העולמית, היה זה רק עניין של זמן עד שגם ב-AMD יבינו את הפוטנציאל הגלום בהון האנושי שיש למדינה שלנו להציע. זה קרה סופסוף בשבוע שעבר, עם אירוע מיוחד אשר נערך לשותפיה ומפיציה של AMD בישראל, בשיתוף עם חברת טק דטה ישראל. לאירוע הגיע אלברטו מאקי, מנהל השיווק והמכירות של החברה באזור אירופה, מזה"ת ואפריקה (מה שנקרא EMEA), אשר הגיע לארץ בליווי בכירים נוספים. זהו הביקור הרשמי הראשון של AMD בארץ מזה מספר שנים, ובהחלט ניתן לראות ש-AMD לקחו אותו ברצינות, שכן הפמליה אשר הגיע לביקור עבודה זה כללה לא פחות מ-5 נציגים בכירים ממחלקות ההפצה, השיווק והמכירות.

מימין לשמאל: זאב יהלום, מנכ"ל טק דטה ישראל, אנדרו בוקסטון, מנהל הפצה באירופה, אלברטו מאקי, סגן נשיא מכירות ושיווק EMEA ודאג הוקס, מנהל שיווק EMEA

1
2
3

הגב

avatar