יקר, אבל קצת פחות: GeForce GTX 1080 Ti ייחשף רשמית בחודש ינואר • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

יקר, אבל קצת פחות: GeForce GTX 1080 Ti ייחשף רשמית בחודש ינואר

תערוכת CES 2017 מסתמנת כשדה הקרב החדש בין יצרניות הליבות הגראפיות

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בחודש אוגוסט הכרנו את ה-Titan X החדש מבית , שסיפק לגיימרים ולמקצוענים כוח עיבוד מיתולוגי תודות לליבת ה-GP102 הגדולה שלו, לצד תג מחיר אימתני לא פחות מהביצועים שניצב על 1,200 דולר, והבהיר שמדובר במוצר שמתאים אך ורק לבעליהם של תקציבי עתק.

חלק מהצרכנים לא ממש התלהבו לשמוע על הדגם החדש, בהתבסס על נסיון מהדורות הקודמים לפיו דגם נוסף בעל ויכולות דומות, אך תג מחיר מופחת משמעותית והשתייכות אל משפחת ה- הוותיקה יותר של השוק הביתי, עתיד להגיע בתוך מספר חודשים בתור "מתנה" לכל מי שהיו מוכנים להמתין ולא לרוץ אל החנויות – ועתה, אם להאמין לדיווח מאתר סיני פופולרי, האלטרנטיבה 'המוזלת' הזו אכן קורמת עור וגידים תחת השם GTX 1080 Ti, עם תאריך השקה ייעודי שנקבע לתחילת חודש ינואר 2017.

דגם ה-GTX 1080 Ti עתיד לזכות לתמחור שיניח אותו באמצע הדרך בין ה-GTX 1080 ל-Titan X, כלומר בין 800 ל-900 דולר לכאורה (עדיין גבוה ויקר מאוד, ללא ספק), עם אותה ליבת GP102 אשר במקרה הזה יופעלו 26 מתוך 30 אשכולות העיבוד שלה לכאורה, מה שיתורגם ל-3,328 יחידות CUDA שישולבו עם 12GB של GDDR5X זריז ברוחב פס של 384 ביט.

פרס לבעלי הסבלנות?
פרס לבעלי הסבלנות?

תדר העבודה הבסיסי עשוי לעמוד על כ-1,500MHz ואילו תדר הטורבו המירבי יהיה כנראה מעט יותר מ-1,600MHz – נתונים שגבוהים במעט מאלו של ה-Titan X, ועשויים לכפר על העובדה שהאחרון מציע 28 אשכולות עיבוד פעילים עם 3,584 יחידות CUDA בסך הכל. אם הנתונים הטכניים הללו אכן מדוייקים או כמעט מדוייקים, ניתן להסיק כי ה-GTX 1080 Ti העתידי ידע לספק שנמוכים מאלו של ה-Titan X בכ-10 אחוזים או פחות מכך – מה שעדיין יצדיק בהחלט הפרש מחיר של כ-25 או 30 אחוזים, ויהפוך את הדגם החדש לאפשרות משתלמת ורלוונטית יותר עבור רוב הצרכנים שמחפשים מירביים, לצד שמירה על יחסי עלות-תועלת הגיוניים.

מי היה מאמין שהשקה של כרטיס בעלות של 1,200 דולר תאפשר לכרטיס במחיר של 900 דולר (פלוס-מינוס) להיחשב 'משתלם' ושפוי?
מי היה מאמין שהשקה של כרטיס בעלות של 1,200 דולר תאפשר לכרטיס במחיר של 900 דולר (פלוס-מינוס) להיחשב 'משתלם' ושפוי?

אם תבחר להשיק את הכרטיס החדש הזה במסגרת תערוכת CES 2017 בווגאס, היא עתידה לעשות זאת במסגרת קרב ראש בראש מול אשר לפי הדיווחים תנצל את האירוע על מנת להשיק את מעבדי הקצה העליון החדשים שלה שיבוססו על ארכיטקטורת ה- – וכך תערוכת הגאדג'טים והמובייל הגדולה הזו תוכל לקבל 'טוויסט' לא סטנדרטי לכיוון שוק החומרה, כך שאתם יכולים להיות רגועים ובטוחים כי אנחנו נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם בכל התפתחות בנושא הזה – גם מתערוכת CES עצמה, ובזמן אמת.


תגיות

6 תגובות

 1. 900 דולר עם התוספת של ישראל כבר עדיף לקנות Titan x.ואם כבר אז עדיף לחכות לדור הבא עם זיכרונות Hbm2.

  1. חחחחח… אתה מודע לזה שאת המשפט של לחכות לדור הבא אומרים בכל דור של כרטיסים…?

 2. אני כבר אקח את הטיטאן אקס. אין לי סבלנות לחכות, וכשהגיע על הטיטאן ירד אוכל לעשות sli

 3. Ofir Aviram אמר מילה מעצבנת….. HBM2!
  אז כבר מדברים על כך המון זמן…. NVIDIA פשוט לא ממהרת להביא את זה לשוק הביתי (כי אין לה תחרות!)
  ודרך אגב….. כבר יודוע שיהיה GTX2080TI …. אז שואלים עכשיו למה אנחנו מחכים?
  אם מחכים ל 1080TI
  או
  2080TI?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close