יותר RAM לסמארטפון שלכם, בחסות סמסונג • HWzone
מחשביםסמארטפונים

יותר RAM לסמארטפון שלכם, בחסות סמסונג

הענקית מקוריאה מציגה שבבי זכרון LPDDR2 חדשים ומהירים בגודל 512MB, בדרך ל-2GB לסמארטפונים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


התרגלנו כבר לראות את סמסונג בחזית הפיתוחים הטכנולוגיים בכל הקשור לתחום זכרונות ה-RAM למיניהם (ולא רק), עם הכרזות תדירות על שכלולים ושיפורים שעוזרים לדחוף את המחשבים, הסמארטפונים והטאבלטים קדימה. גם הפעם סמסונג דואגת להזכיר לנו  מי המובילה בתחום, עם הכרזה על תחילת הייצור של שבבי LPDDR2 (ר"ת Low Power DDR) חדשים.

השבבים החדשים מבית ייוצרו בליטוגרפיה ברמה של 30 ננומטר (30nm class), בגודל של 4Gb (שהם 512MB), ויציעו מהירויות של עד ל-1066Mbps (לעומת 800Mbps בשבבי ה-LPDDR2 הקודמים, ולעומת מהירויות של עד כ-400Mbps ב"זכרונות ניידים רגילים"). שבבי הזכרון הללו באים להחליף את שבבי ה-LPDDR2 הקודמים מבית , שיוצרו בליטוגרפיה ברמה של 40 ננומטר, בגודל של 2Gb ובמהירות, כאמור, של עד ל-800Mbps, כאשר אומרת שהשבבים החדשים צפויים להגדיל את הפרודוקטיביות של הדור הקודם בכ-60 אחוז.
השבבים המדוברים הוכרזו כבר בדצמבר האחרון, אך כעת, עם תחילת הייצור הסדרתי שלהם, יכולה לספר מתי אנחנו עתידים לראות את הזכרונות הללו מגיעים לשוק – מתכננת להביא בגודל 1GB המבוססים על השבבים החדשים כבר החודש, ואילו גרסאות של 2GB בחודש הבא (כן, זו לא טעות, זכרון בגודל של 2GB לסמארטפונים וטאבלטים נמצא כבר ממש מעבר לפינה). קצת פחות ברור מתי נראה מכשירים שיעשו שימוש בזכרונות החדשים, אך סביר להניח שזה לא יקח יותר מדי זמן.

LPDDR2: בקרוב מהירים יותר, קטנים יותר וחסכוניים יותר

השבבים החדשים לא רק מהירים יותר ובעלי נפח איחסון גדול יותר, אלא מהווים גם קפיצת מדרגה משמעותית בכל הנוגע לחסכון באנרגיה, שכן עד כה זכרון בגודל 1GB במכשיר היה מורכב מארבעה שבבים, וכעת, הוא יורכב רק משני שבבים מהדור החדש – ועובדה זו, יחד עם תהליך הייצור הקטן יותר, תאפשר להביא לקיצוץ של עד ל-20 אחוז בגודל המעטפת של זכרון ה- (קיצוץ של 0.8 מילימטר עד למילימטר, שבתורו יוכל להביא למכשירים דקים אפילו יותר), ולחסכון של עד ל-25 אחוז בצריכת האנרגיה.

בסמסונג אומרים שהזכרונות החדשים באים לתת מענה לדרישה ההולכת וגוברת בשוק לזכורונת ניידים גדולים ומהירים יותר, ואנחנו בהחלט יכולים לראות זאת, כשיותר ויותר סמארטפונים (והדבר נכון פי כמה כשמדובר בטאבלטים) מציגים מעבדים בעלי ליבות כפולות, ליבות גרפיות מתקדמות ויכולות מרהיבות כמו תלת מימד ללא צורך במשקפיים ייעודיות ועוד, וכשמעבדים עם ארבע ליבות נמצאים רק במרחק של כמה חודשים מהשקה – נראה שהזכרונות החדשים של מגיעים בדיוק בזמן הנכון.


תגיות

2 תגובות

  1. עם כל היופי שבדבר.
    אך בוא נודה בבעיה הכי גדולה והיא ה..צדקתם הסוללה, אותו רכיב שאמור לספק לנו בעצם את היכולת להתנייד מרגיש נשכח מאחור ועם כל המפצלות חומרה הניידות שמתסובבות ביננו נמאס לחשוב כל פרק זמן היכן אוכל להטעין את המכשיר שלי.
    זה לא שחס וחלילה אני מתלונן על OVER כחול לפלאפון שלנו, אך שלא נשכח מה היעוד הראשוני שלו מההתחלה.

  2. ל1
    אני עם אייפון 3GS ואני מכיר הרבה עם פלאפונים יותר חדישים ולא ראיתי שמישהו באמת סובל מבעיית הסוללה… אומנם אתה חייב לעצור להטעין כל לילה או במקרים טובים פעם ביום וחצי לשעתיים אבל התופעה הזאתי הייתה גם בפלאפונים הישנים וללא כל החסרונות אז סך הכל ההתקדמות היא דיי טובה בכל התחומים (אז תהיה סוללה יותר גדולה או תכנון יותר חכם לחסכון בחשמל אותו דבר..)

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close