ידע מציגה: iPodHE ל-iPod שלכם

לפני מספר שבועות, בסוף אוגוסט, דיווחנו על עלייתו לאוויר של iHeb אשר מציע להורדה, חינם, אין כסף, עדכון קושחה (Firmware) לנגן ה-iPod שלכם. את האתר הקים מפתח הקושחה, ינון ימין, סטודנט להנדסת תוכנה באוניברסיטת בן גוריון.
iHeb הוא לא הראשון, קדם לו עידו מנדלסון עם HebPod. אולם, בפתרון של מנדלסון היו שלוש בעיות: האחת, הוא לא פתר את בעיית הכיוון, כך שהמשתמשים נדרשו להשתמש בתוכנה שהופכת את שמות השירים כדי שאלה יוצגו כראוי. השנייה, ידע מחשבים הודיעה שמי שישתמש בתוכנה יאבד את האחריות על המכשיר. השלישית, המשתמשים לא תרמו לכיסוי הוצאות האתר בו הפיץ מנדלסון את הפתרון, והוא החליט לגבות תשלום עבור הפתרון.

היתרון הגדול של התוכנה אותה מציע ינון הוא, שבעזרת שילוב של תוכנה רגילה ושל גרסת קושחה ייחודית, אין צורך יותר להפוך את שמות השירים שלכם באופן ידני. התוכנה של iHeb מגיעה בשני חלקים, כאשר יש להתקין קובץ אחד על גבי המחשב שלכם, וקובץ נוסף על גבי מכשיר ה-iPod – הוראות מפורטות לתהליך נמצאות באתר שלו.

בתחילת החודש, עידכנו כי לאחר שינון פנה לידע מחשבים, נציגתה הרשמית והבלעדית של Apple בארץ, הם החליטו לרכוש ממנו את הזכויות על התוכנה. בחברה הבטיחו כי בשבועות הקרובים יופץ חינם לכל בעלי ה-iPod מוצר רשמי אשר מבוסס על הפיתוח של ינון.

היום, הודיעה ידע כי היא משיקה את iPodHE, עדכון לעברית לנגני ה-iPod. מדובר בפתרון משולב לבעיית תצוגת העברית בנגנים המעוצבים, המורכב מעדכון קושחה ותוכנה המותקנת על המחשב ומסתנכרנת עם הנגן. התמיכה העברית כוללת שמות שירים, מבצעים, אלבומים, סגנונות ורשימות השמעה. בנוסף, מוסרים בידע, האותיות העבריות יוצגו באופן טבעי מעל גבי מסך ה-iPod. בשלב הראשון תופץ התוכנה – המיועדת למערכות הפעלה מגירסאות Mac OS X 10.3 ו-Windows 2000 ומעלה – בגירסת בטא המיועדת לבדיקות על ידי כלל המשתמשים שיירשמו באתר ידע, וירצו להורידה. בשלב מאוחר יותר, ככל הנראה בתוך כשבוע וחצי, תוצע גם הגירסה הרשמית, שתהיה זמינה ללא תשלום. הקישור להורדה יוצב באתר עוד היום. התוכנה תומכת בתוכנת המוזיקה iTunes 4.7 ומעלה, ומיועדת לכלל נגני ה-iPod (כולל ה-Mino וה-Nano).

"זו תוכנה שנבדקה לאורך זמן, ואנחנו עכשיו בודקים אותה בשימוש המוני. בתוך תקופה מסוימת זה יאומץ בעולם, כי זה פיתוח של ידע ולא של Apple, ובעתיד כנראה ישווקו את הנגנים כשהעדכון כבר מותקן בהם מראש", הבטיח גיא צדיק מחברת בי.זד יזמות ופיתוח עסקי, אשר בידיה הפקידה ידע מחשבים את הטיפול בשיווק וההפצה של נגני ה-iPod בישראל.