טושיבה רוצה 'שגשוג' בשוק הטאבלטים

טאבלט ה-Thrive מציע Tegra 2, מסך 10.1 אינץ' ואנדרואיד 3.1 – החל מ-430 דולר

טושיבה (Toshiba) הייתה אחת מהראשונות שניסתה להתחרות במפלצת המכונה iPad, אי שם בסוף השנה שעברה, עם טאבלט מבוסס Tegra 2 שנשא את השם Folio 100 (ממש כמו דפי הפוליו, כן כן). הנסיון לא ממש צלח, והחברה נאלצה להתמודד עם ביקורות לא מחמיאות וגל תלונות שהביא להורדת הטאבלט ממדפי החנויות בבריטניה.

טושיבה נוצחה, אך לא הובסה, כך נראה, וכעת, אחרי יותר מחצי שנה היא מוכנה לסיבוב נוסף מול המכונה המשומנת של סטיב ג'ובס (ושלל מכשירי האנדרואיד המרשימים שהתווספו אליו בתקופה הזו) עם טאבלט ה-Thrive שלה, ששמו לא משאיר הרבה מקום לדמיון בנוגע לתקוותיה של החברה להצלחה ושגשוג בשוק זה.

טאבלט ה-Thrive שומר על מעבד ה-Tegra 2 של ה-Folio 100, אם כי הדבר לא אמור להפתיע אף אחד, היות והמכשיר מבוסס על מערכת אנדרואיד בגירסה 3.1 אשר בדומה ל-Honeycomb זמינה, נכון לרגע כתיבת שורות אלו, רק למערכת על שבב מבית NVIDIA.
גם גודל המסך נשאר זהה – 10.1 אינץ', הפעם ברזולוציה משופרת של 1280×800 (ברי מזל שזכו להתנסות אישית במכשיר טוענים כי זוויות הצפיה המרשימות שהוא מציע עשויות להצביע על כך שנעשה שימוש בפאנל IPS, ולא בפאנל TN "פשוט").
ה-Thrive מציע זכרון RAM בנפח של 1GB, מצלמה קדמית באיכות 2 מגה פיקסל ומצלמה אחורית באיכות 5 מגה פיקסל, קישוריות Wi-Fi, קישוריות Bluetooth וכמו כן חיבור HDMI בגודל מלא, חיבור USB 2.0 בגודל מלא וקורא כרטיסי SD (בגודל מלא, סוג של) שאמורים להפוך את התקשורת בין הטאבלט לשלל המכשירים האחרים לנוחה ופשוטה יותר.
בנוסף, מציע ה-Thrive פאנל אחורי בעל מרקם מחוספס לאחיזה טובה יותר שאותו ניתן להחליף בפאנלים בשלל צבעים (20 דולר לחתיכה, למקרה שתהיתם), בנוסף לסוללת המכשיר (שמספקת 23 וואט לשעה) – שגם אותה יכול המשתמש להחליף בכוחות עצמו (הללויה!).
בחברה מבטיחים להציע גם תחנות עגינה שונות יחד עם המכשיר, במה שמסתמן כמו הטרנד החם של התקופה הנוכחית בשוק הטאלבטים.

מבחינה חיצונית, ה-Thrive מציע עובי של 16 מילימטרים ומשקל של 725 גרם – נתונים שאמנם לא יעמידו אתכם בקבוצת סיכון לבקע, אך בהחלט נשמעים בליגה אחרת בעידן מכשירים כמו ה-iPad 2 וה-Galaxy Tab 8.9/10.1.
בטושיבה מתכננים להתבסס על הממשק הבסיסי של מערכת ההפעלה (ללא מעטפת ייחודית משלהם), לצד כמה תוכנות ייחודיות כמו מערכת ניהול הקבצים, מערכת השליטה ותפעול למדיה שלכם, ומערכת ייעודית שמשפרת את איכות ניגון הווידאו. מדובר ברעיון מרענן שבהחלט עשוי למשוך את כל אלו שסולדים מהממשקים שמרבית החברות בשוק "מלבישות" על מוצריהן.

ה-Thrive צפויה להגיע לחנויות במהלך החודש הבא, וזמין להזמנה מוקדמת כבר עתה במחיר של 430 דולר עבור גירסה עם 8GB של נפח אחסון פנימי, 480 דולר לגירסה על 16GB ו-580 דולר לגירסת ה-32GB. מעט מאוד טאבלטים כיום מציעים גירסה עם 8GB "בלבד" של נפח אחסון פנימי, אבל אם זה מה שמאפשר לטושיבה להציע מחיר שנמוך בכ-70 דולר ממרבית המתחרים בשוק – מי אנחנו שנרים גבה?
טושיבה מהמרת כאן על מחיר אטרקטיבי למכשיר מאובזר בכל טוב – רעיון שאנחנו תמיד בעדו, אם כי מצד שני אל לנו לשכוח שאסוס מוכרת כבר עתה את ה-Eee Pad Transformer, שמציע נתונים חומרתיים דומים מאוד במעטפת דקה וקלה יותר, ב-400 דולר ליחידה (עם 16GB נפח אחסון פנימי), כך שאין לנו ספק כי לטושיבה מצפה תחרות לא פשוטה בכלל.