טושיבה משיקה: האם זה כונן האחסון המשתלם ביותר בסביבה? • HWzone
מחשביםאחסון

טושיבה משיקה: האם זה כונן האחסון המשתלם ביותר בסביבה?

הדיסק הקשיח החדש של מסדרת X300 מתיימר לספק לכם 8 טרה-בייט בעלות של כ-1,000 שקלים 

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לא כולם מעוניינים בכוננים מכאניים וותיקים ואיטיים, באופן יחסי, במערכות המחשב שלהם – אך לא ניתן להכחיש כי זו עדיין השיטה השפויה והסבירה ביותר לאחסן מאות ג׳יגה-בייטים או טרה-בייטים של מידע חשובה אשר לא בהכרח נמצא בשימוש יומיומי קבוע, וכעת יש דגם חדש שעשוי להתמודד על כתר העלות-תועלת של תחום זה, מבית לא אחרת מאשר הצלע השלישית הצנועה שמתחרה בדואופול האימתני -WD, .

כונן ה-X300 החדש של היצרנית היפנית (שממשיכה להתחרות אך ורק בסגמנט השולחני של הקשיחים) מציע נפח אחסון של 8 טרה-בייט בתצורת 3.5 אינץ׳ המוכרת, במהירות סיבוב של 7,200 סל"ד לביצועים מיטביים (יחסית), עם ממשק SATA III ועם שש פלטות מגנטיות בטכנולוגיית PMR עם נפח אחסון של 1.3 טרה-בייט לכל אחת מהן. יחד עם 128 מגה-בייט של זכרון מטמון מבוסס DRAM, כונן זה אמור להתאים לרוב השימושים הביתיים הנפוצים, כולל בתור כונן מערכת הפעלה – אם כי את הביצועים באופן טבעי לא ניתן יהיה להשוות לאלו של שום כונן , שיהיה עדיף בכל פרמטר בעל משמעות.

המבחר תופח, אט אט

העלות המוזלת של ה-X300 מגיעה בעיקר תודות לאחריות מצומצמת של כשנתיים בלבד, לנפח כתיבה של עד 180 טרה -בייט בשנה, ועם נתון MTBF מוגדר למיליון שעות – נמוך יותר מדגמים אחרים שעשויים להציע אחריות לתקופות של שלוש או חמש שנים, בתגי מחיר אשר יהיו גבוהים בכמה עשרות דולרים בהשוואה לתג המחיר המומלץ שאותו קבעה טושיבה: בין 250 ל-255 דולר, או כ-900 ש"ח, שהוא הנמוך ביותר עבור כונן 7,200 סל"ד בנפח שכזה שפגשנו.

לא בטוח שזו התמונה הטובה ביותר לייצג איתה את חוויית השימוש המשוערת של הכוננים הקשיחים החדשים

גם לאחר תוספת המע"מ המקומי שלנו, נראה כי מחירו של הכונן עתיד לעמוד על כ-1,050 או 1,100 ש"ח "בלבד", וזה יהפוך אותו לזול בכ-200-150 ש"ח לערך מכונני 8 טרה-בייט מבית Seagate ו- שכבר זמינים בחנויות היום. גם אם לא ממש מעניינים אתכם נכון להיום, ניתן לברך על כך שמתחרה בעל עלות תחרותית נכנס לתחום, ויכול לדרבן קיצוץ מחירים בשוק אשר פחות או יותר צועד במקומו לאחרונה.

כונן 8 טרה-בייט עם תג מחיר שלא רחוק מדי ממחירם של כונני ה-6 טרה-בייט הנפוצים, מצטרף אל סדרה שכוללת עוד מספר נפחים במחירים קורצים

תגיות

7 תגובות

  1. תחכה כמה ימים, לא תמיד זה חייב מיד להיות זמין לרכישה דרך אמזון

 1. ציטוט של yw1971

  אולי תכתבו משהו על האופטיין – המימוש של זיכרון ה-3X

   

  אם אני מבין נכון, זה משהו לא משתלם בעליל ועדיף פשוט לקנות כונן SSD נורמלי.

 2. ציטוט של Gimel

   

  אם אני מבין נכון, זה משהו לא משתלם בעליל ועדיף פשוט לקנות כונן SSD נורמלי.

  זו כרגע רק דוגמא. העתיד הוא הפורמט הזה, שיאחד סופית את ה-RAM עם DISK ליחידת זיכרון אחת. 

  1. א. ל OMD התכוונתי ל SSD בנפח 8TB
   ב. ב 03/07 קניתי את כונן דומה של היטאצי ב EBAY:
   NEW 10TB HGST Hitachi Ultrastar He10 SATA III 6Gbps/600 7200RPM 256MB Hard Drive ב 299$ – אני לא רןאה בכונן הזה בשורה מבחינת המחיר.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close