חלונות 10 תקבל תמיכה רשמית למשך עשור, לפחות • HWzone
מחשביםמערכות הפעלה

חלונות 10 תקבל תמיכה רשמית למשך עשור, לפחות

בתקופה האחרונה שמענו מאנשיה של מיקרוסופט מספר התבטאויות אודות הצורך לעבור לגישה במסגרתה מערכת החלונות תינתן כשירות, ולא כמוצר מדף שמתחלף לו מדי כמה שנים כפי שהיה מאז גירסתה הראשונה ועד היום. טרי מייארסון, האחראי על פיתוח , אף נשמע מצהיר כי 10 תהיה מערכת החלונות האחרונה שאנחנו נידרש לרכוש.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אנחנו לא יודעים האם יש למיקרוסופט תוכניות מוחשיות להפיכתה של 10 למערכת החלונות האחרונה, אך אם שופטים לפי המידע אודות תקופת התמיכה לה היא תזכה מענקית התוכנה – נראה כי למעשה שום דבר לא השתנה.

חלונות 10 תהנה מעדכוני מיינסטרים, שיוסיפו לה יכולות ומאפיינים לסוגיהם, עד חודש אוקטובר בשנת 2020 – ולאחר מכן תזכה לעדכוני ותיקוני באגים למשך חמש שנים נוספות, עד אוקטובר 2025.

זה נשמע המון, אך למעשה לפי מיקרוסופט מדובר בשירות זהה לזה שקיבלו 8, 7 ואפילו ויסטה בעבר – וגם קצת פחות ממה שקיבלה האגדית, שכידוע זכתה למספר הארכות לתקופתה התמיכה האבטחתית בה בשל הפופולריות הגדולה שלה (אשר נמשכת במידה רבה גם כיום).

nwbnirn

האם כל זה אומר שבעוד כמה שנים נראה למעשה מערכת נוספת (לכאורה זו שכבר תינתן כשירות, ולא כמוצר)? נקווה שלמיקרוסופט יש כבר רעיון מוסדר כלשהו עבור המשך הדרך.

קישורים נוספים


תגיות

3 תגובות

 1. נראה לי ששום דבר לא באמת ישתנה,ויוציאו עוד מערכת הפעלה בעתיד.
  צריך להרוויח ממשהו.

 2. נראה לי ששום דבר לא באמת ישתנה,ויוציאו עוד מערכת הפעלה בעתיד.
  צריך להרוויח ממשהו.

  ויוצא להם טוב מאוד. הלבישו כמה פ'יצרים חדשים על מערכת הפעלה שכבר הייתה להם (8.1), עשו רעש וHype סביב השדרוג החינמי. יצא להם פרסום טוב למערכת הפעלה, שכרגע אני יכול לספור על ידי אחת פ'יצרים שבאמת עובדים.
  הדבר היחיד שטוב במערכת ההפעלה הזאת זה הSpartan או השם החדש לדפדפן שנתנו. באמת עובד לא רע. וסוף סוף הם הבינו שאין צורך לדחוף 100 popups כשמפעילים דפדפן. והאפשרות של ציור על האתרים ממש פיצ'ר נחמד.

 3. נראה לי ששום דבר לא באמת ישתנה,ויוציאו עוד מערכת הפעלה בעתיד.
  צריך להרוויח ממשהו.

  פרנק אדרוואד אמר פעם "כוח חשוב מכסף". הוא לא המציא את זה, אבל אני ברוח של הצפייה בסדרה.
  ובעצם, לפי מה שהבנתי זה לא שיצא עוד מערכות הפעלה, אלא פשוט יצאו שדרוגים וחבילות הרחבה שתצטרך לשלם עליהם. וזה בנוסף לתכנון של מיקרוסופט שמצפה למיליארד התקנות, שאני מאמין שיקרה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close