חלונות 10 תחת זכוכית מגדלת: סקירה מקיפה למערכת החדשה • HWzone
מחשביםמערכות הפעלהביקורות

חלונות 10 תחת זכוכית מגדלת: סקירה מקיפה למערכת החדשה

מאות מיליוני משתמשים ברחבי העולם כבר הספיקו לקבל את הבשורה: שדרגו חינם למערכת החדשה, 10. האם כדאי לשדרג, ומה בדיוק מחכה לנו שם? אנחנו כאן כדי להסביר

עוד הרבה לפני שיצאה 10 אל השוק, התבשרנו על החלטתה של חברת מייקרוסופט להעניק את המערכת החדשה בחינם למשך שנה שלמה עבור אלו שיש בידם רישיון לאחת מהמערכות הקודמות שלה, 7 ו-8. הסיבה לצעד שיווקי זה של חברת מייקרוסופט ברור: להצעיד כמה שיותר משתמשים אל עבר מערכת ההפעלה החדשה שלה.

עם צאתה של 8 שנוית המחלוקת אל השוק, ניסתה מייקרוסופט לחקות את הסביבה שוקקת הסמארטפונים והטאבלטים ולשדרג את פניה של חלונות בהתאם, באמצעות שינויים דרסטיים, כגון הסרת תפריט ההתחל לצמיתות והחלפתו בממשק אריחים, תמיכה נרחבת במסכי מגע, והמרת שאר הממשק באופן כללי לתואם מערכות הפעלה ניידות – אולי סמל ההיכר הגדול ביותר של 8.

אך על אף חיבתם הרבה למכשירים , הוכיחו המשתמשים שהם מעדיפים את המחשב האישי שלהם כפי שהוא, והצביעו בעכברים: נתח השוק של 8 עמד בסופו של דבר על כ-3.8% בלבד, כשהיא ממוקמת תחת מערכות הפעלה ישנות או שנויות אף הן במחלוקת כגון , ובכך הפכה לגרסת החלונות הכי לא רווחית בכל הזמנים, זאת על אף שיפור בביצועי המערכת, ניצול משופר של חומרת המחשב ותמיכה טובה יותר במערכות חלשות וישנות בהשוואה ל-7. כמו כן, גם עדכון הגרסה הגדול, 8.1, בו שופרה מערכת ההפעלה בהתבסס על הביקורות לא שינה את פני המצב.

כעת, לאחר הנזק הרווחי ואף התדמיתי שנגרם לה ולמערכת ההפעלה שלה, השיקה החברה לפני כחודש וחצי את 10, בה היא לא רק חוזרת אל המקורות ומחזירה את תפריט ההתחל, אלא אף מציעה שנית שיפורים גדולים בממשק ולא מפחדת להעניק את כל זה בחינם. גישה יומרנית זו מעידה על כך שמייקרוסופט משוכנעת שיש כעת בידה את מערכת ההפעלה הבאה להמונים, ושהיא משוכנעת שמשתמשיה ימשיכו לבחור בה כמערכת ההפעלה החדשה שלהם.

כאמור, כל אחד מאיתנו יכול כעת לשדרג תוך דקות ספורות לגרסה החדשה בחינם למשך שנה שלמה. הגישה המקובלת בדרך כלל היא "נותנים לך? תקח", אך כשמדובר בשדרוג של סביבת העבודה אליה אנחנו רגילים העניינים מעט משתנים. למרות שחלונות 10 כבר רשמה מספר מרשים של שדרוגים מעת השקתה, משתמשים רבים עדיין מתלבטים: לשדרג או לא לשדרג? על כן, הסקירה הזו מוקדשת לכם.

תהליך השדרוג

לצורך ביקורת זו, ביצענו שדרוג למערכת ההפעלה החדשה מתוך גרסה חוקית ויציבה של 8.1 Pro, זאת על מנת לשקף את אופן השדרוג בצורה החלקה ביותר למשתמש הממוצע. כמו כן, בביקורת זו נסקור אך ורק את הפינות החדשות. גרסת ה-8.1 שבה נעשה שימוש עודכנה בעברית, ובעקבות זאת 10 שודרגה באופן אוטומטי לממשק תואם השפה העברית. תהליך השדרוג מתחיל מיד לאחר שתהליך השדרוג מוודא באופן אוטומטי שחומרת המחשב מתאימה לדרישות המינימום של 10. משם, תהליך ההורדה והשדרוג מתפקד ונראה כמו התקנת עדכון רגיל לכל דבר.

תהליך השדרוג עצמו מתבצע לאחר מכן בעת יציאה ממערכת ההפעלה, ותהליך ההתקנה עצמו מתחיל. לאחר פרק זמן של כחצי שעה, שנערך על כונן ממוצע, ההתקנה הסתיימה והחל תהליך בחירת ההגדרות הראשוני והידידותי המוכר מהגרסאות הקודמות. גם הוא, כמו קודמיו, מאפשר לנו לבחור הגדרה אוטומטית מהירה או ידנית. תהליך זה הסתיים מהר מאוד ומערכת ההפעלה חלונות 10 הופיעה במלוא הדרתה מוכנה לשימוש, יחד עם ההגדרות והקבצים שהשארנו על 8.1.

windows10-first

סביבת העבודה המרשימה למדי, יש לומר, מעלה באופן ישיר כמה שינויים ברורים לעין. הראשון בינהם הוא כמובן תפריט התחל הישן והטוב שחזר ובגדול עם כמה שינויים קוסמטיים. צמוד אליו, ניתן להבחין בשדה חיפוש המפעיל גם את קורטנה, התשובה של מייקרוסופט לסירי של . כמו כן, עבור רזולוציה סטנדרטית של Full HD, שורת המשימות מעט התקבצה למראה עיניים. לשורת המשימות התווספו כעת זוג קיצורי דרך חדשים הניתנים להסרה: Edge החדש (עליו נרחיב בהמשך) וחנות האפליקציות של מייקרוסופט. כמו כן, חלון המאפשר עבודה עם מספר שולחנות עבודה במקביל (שגם עליו נרחיב בהמשך).

windows10-cortana

במגש המערכת, ניתן להבחין בקיצור דרך קבוע המוביל ל"מרכז הפעולות" הדומה למערכות מבוססות ו- עליו נרחיב בהמשך. מלבד הרקע החדש, קבוצת אייקונים חדשים לגמרי, וניאונסים קטנים כגון קו תחתון המסמל תוכנית פתוחה במקום הדגשה גסה כמו במערכות הקודמות, במבט ראשוני כל השאר זהה לחלוטין למערכות הקודמות אך מוגש בצורה נוחה ואלגנטית למראה. כמו כן, גם כאן ניתן להתאים בצורה מלאה את שורת המשימות, להסיר או להצמיד קיצורים מסוימים, לשנות את מיקומם בזמן אמת ועוד.

הקאמבק של תפריט התחל

באופן טבעי, גולת הכותרת עבור מערכת הפעלה זו עבור רוב המשתמשים היא תפריט התחל שחזר מן השאול עם מראה חדש ומשופר. התפריט החדש לא רק מחזיר איתו את הנגישות הישנה והטובה אל התיקיות והקבצים האישיים שלנו, אלא גם משלב בצידו תפריט אריחים חי כפי שהופיעו בחלונות 8. במקרה הזה, כפי שהופיעו בתפריט של 8.1 ממנו עודכנה הגרסה. כעת הם מתפקדים כגאדג'טים "על הדרך", כגון תחזית מזג האוויר, חדשות, ועוד. דרך החנות של מייקרוסופט ניתן להוריד נוספות לתפריט האריחים.

windows10-start

ניתן לקבוע את רוחבו ואורכו של תפריט ההתחל באמצעות העכבר, כאשר האריחים מתאימים את עצמם לגודל הנקבע. בדומה ל-8.1, ניתן לקבץ אריחים מסוימים לגדלים מזעריים או עצומים במיוחד. עבור אלו שמעוניינים בתפריט ההתחל המסורתי, ניתן כמובן להסיר את האריחים לחלוטין. במקומם, או איתם, ניתן גם כאן להצמיד קיצורי דרך בלתי מוגבלים לכל תוכנה ולהגדיר אותם, אם נרצה בכך, תחת כותרת מסוימת.

windows10-start2

בצד ימין, נקבל כאמור את דרכי הגישה הישנות אל הקבצים שלנו אך באופן מעט שונה לעין, כמו גם קיצורים חדשים כגון הגדרות וסייר הקבצים. דרך ההגדרות, אותן נסקור בהמשך בקצרה, ניתן לבחור אילו תיקיות יופיעו באופן קבוע בתפריט ההתחל. למעלה נוכל למצוא תוכניות בהן נעשה שימוש באופן תכוף, תוכנות שהותקנו לאחרונה או שומשו לאחרונה. עבור הדיסקרטיים שבינינו, גם את הרשימות הללו ניתן להסיר, כמובן.

windows10-start3

המעבר הטבעי מתפריט התחל יהיה לפיצ'ר הנודע השני, קורטנה, שמופיע בשורת החיפוש. בתאוריה, קורטנה מאפשרת לעשות את אותם הדברים שסירי עושה במכשירי למינהם באמצעות פקודות קוליות, כגון "איך מזג האוויר מחר?" או שאלות ידע אקראיות. בפועל, לא התאפשר לנו השימוש בקורטנה, כאשר כבר על ההתחלה הופיעה הודעה האומרת שהשימוש בקורטנה אינו נתמך כרגע בגרסה העברית, גם אם ננסה לתקשר בשפה האנגלית – מה שתמוה בעיני, אך סביר להניח שהתמיכה העברית בקורטנה תגיע בסופו של דבר.

על כן, הממשק של קורטנה משמש במקרה שלנו כממשק חיפוש רגיל לכל דבר, המרכז תוצאות חיפוש מתוך המערכת עצמה והרשת. החיפוש מתוך הרשת יתבצע דרך מנוע החיפוש של מייקרוסופט, Bing. ניתן לכבות אותו דרך ההגדרות שבחלון ולאפשר חיפוש מקומי בלבד. בנוסף, ניתן לקצר דרך ההגדרות בשורת המשימות את שדה החיפוש לאייקון זעיר, או להעלים אותו לגמרי. במצב זה, ניתן לבצע חיפוש באופן רגיל על ידי הקשת תווים במקלדת בעת שתפריט התחל פתוח.

windows10-cortanano

כפי שהוסבר קודם, 10 מאפשרת לנו פיצ'ר חדש ומעניין: עבודה עם מספר שולחנות עבודה וירטואלים. באמצעות האייקון המופיע בשורת המשימות, נכנס למצב בו נוכל ליצור כמה שולחנות עבודה שנרצה, ולשייך לכל אחד מהם את התוכניות הפתוחות, ובכך לסדר את סביבת העבודה שלנו באופן יותר יעיל. מדובר מבורך בעיני עבור משתמשים הזקוקים למספר שולחנות עבודה וירטואלים, אך תמיד יש מקום לשיפור – שכן השינוי היחיד בין שולחנות העבודה הוא התוכניות הפתוחות בהם. יש לקוות שמייקרוסופט תפתח ותייעל את הרעיון בעדכונים עתידיים.

windows10-multi

מה שתפקד בחלונות 8 כפינות החמות, אליהן ניתן להגיע על ידי מעבר עכבר לא נוח במיוחד בקצוות המסך, הפך כעת למרכז הפעולות: שורה דומה, אך הרבה יותר אלגנטית המופיעה בעת לחיצה על אייקון פשוט במגש המערכת. במרכז הפעולות יופיעו התראות למינהן, עדכונים, טיפים וקיצורי דרך להגדרות המערכת, VPN, חיבור לרשת אלחוטית וכדומה. כמו כן, במכשירים ניידים יופיעו אף הגדרות נוספות כגון , בהירות מסך, ועוד.

ההתרעות באזור זה מבוססות בחלקן על מצב המערכת, תוכנות קריטיות שמותקנות על המחשב כגון אנטי-וירוס ואפליקציות חיות אליהן המשתמש מחובר כגון דואר אלקטרוני, תוכנות מסרים, רשתות חברתיות ועוד. ניתן להגדיר מצב "שעות שקטות", מצב בו המערכת לא תציג כל התראה. כמו כן, ניתן למצוא את "מצב טאבלט", מצב בו תפריט ההתחל והממשק עצמו הופך ליהיות מבוסס אריחים בלבד – ואף יותר מזה, בדומה לכל ניידת.

windows10-center

עיצוב והגדרות

קווי העיצוב העיקריים של 10 הולכים על הרעיון המודרני של מסגרות-ללא-מסגרות ושכבות רכות – מה שהתחיל כבר ב-8 אך לדעתי האישית הגיע למקסימום ב-10. למרות שהיא חוזרת למקורות שלה – 10 לא מוותרת על להראות מודרנית, חשוב להבהיר. וזה נראה טוב. אך על אף השינויים הקטנים האלו בעיצוב, למעט האייקונים החדשים אין שינוי דרסטי בממשק החלונות של שולחן העבודה, אך כל החלקים הטובים מ-8 נמצאים שם.

windows10-window

השינויים הקטנים שכן נוכל למצוא נמצאים בסייר הקבצים, שיפתח מעתה במרכז "גישה מהירה". כמרומז משמו, ניתן להגיע אליו מהר מאוד למקומות והתיקיות אליהם אנחנו נכנסים באופן תכוף, ואף לצפות בקבצים האחרונים שניגשנו אליהם. כמובן שנוכל לבטל את האפשרויות האלו, ואף לקבוע מה אנחנו רוצים שיופיע בחלון הגישה המהירה שלנו. אני אישית מצאתי את האזור הנ"ל שימושי.

במידה ונבקש, כמו בכל על כל פלטפורמה קיימת, לעצב את מערכת ההפעלה שלנו באופן מותאם אישית, נוכל לעשות זאת גם כאן, כמובן. למעשה, מעתה החלק הזה, לרבות ערכות נושא, שומר מסך ועוד, שייכים לתפריט ההגדרות החדש אותו מיד נבקר. האזור שבו נפתח ממשק "התאמה אישית" דרך שולחן העבודה הינו האזור בו ניתן לקבוע את תמונת הרקע. למעט עיצוב מחודש, אין כל שינוי.

windows10-wallp

מיד אחריו בתפריט ניתן לנהל את ערכת הצבעים. לאחר התרשמות קלה – עושה רושם שזוהי החוליה החלשה כרגע של 10: לא רק שממשק ה-Aero לא חזר במלוא שקיפותו, אלא שגם ניתן לבחור גוון אחד ממספר מוגבל של 50 גוונים בלבד, בשונה מהגרסאות הקודמות בהן יכולנו לבחור מכל קשת הצבעים. בנוסף, נצטרך לבחור אם נרצה לבחור בגוונים הנ"ל עבור צבעי הדגשה, או לחילופין עבור הצבע הראשי. נצטרך לשחק עם האפשרות להציג צבע מחוץ לגוון השחור או לאפשר למערכת ההפעלה לבחור צבעי הדגשה על פי הרקע.

windows10-colors

יכולת השליטה הכה מוגבלת בצבעי הרקע תמוהה למדי, אך היא צפויה להשתנות בעדכון גדול בשם TH1 שעתיד לצאת בחודשים הקרובים. חברת מייקרוסופט מבטיחה שהשיפורים העיקריים בעדכון הזה נוגעים לא מעט לאפשרויות עיצוב ערכות הנושא של המערכת – חלק שלמעשה היה אמור לצאת עם מערכת ההפעלה עצמה אך מטעמי דד-ליין נדחה למאוחר יותר.

שאר הפריטים שניתן לנהל בתפריט ההתאמה האישית הם מסך הנעילה, לרבות הרקע והמופיע בו, בחירה ושמירה של ערכות נושא ושאר האזורים הישנים והמוכרים לנו כגון ניהול מצביעי עכבר, אייקונים, צלילים ועוד. כמו כן, בסוף הרשימה נוכל להתאים את תפריט התחל והמופיע בו כפי שצויין קודם.

windows10-other

בין אם נבחר בשולחן העבודה ב "הגדרות התצוגה" לצורך ניהול רזולוציה ומסכים ובין אם נכנס לדף ההגדרות, נגיע פחות או יותר לאותו אשף, שכפי שהוזכר קודם גם מכיל בתוכו את תפריט ההתאמה האישית. תפריט ההגדרות החדש הוא שילוב של מה שראינו ב-8 ולוח הבקרה המסורתי. חשוב להבהיר שלוח הבקרה המסורתי עדיין נשאר במקומו, ועבור האופציות המתקדמות יותר הנמצאות בו ניתן להגיע דרך אשף זה, תפריט התחל, סייר הקבצים ומקומות נוספים. אם כי, אני אישית הייתי שמח לראות קיצור דרך בולט באשף ההגדרות החדש.

windows10-conf

אשף ההגדרות החדש מחולק לקטגוריות ותת-קטגוריות, ומאוד נוח לניווט. מטעמי פרקטיקה, לא נעבור על כולו, אלא נסקור את האזורים היותר בולטים. נתחיל מקטגורית מערכת, תת-קטגוריה צג – אליה נגיע דרך לוח הבקרה שבשולחן העבודה. 10 מאפשרת כעת באופן יותר נגיש להגדיל את הממשק והתפריטים – זאת על מנת להתאים למסכים בעלי רזולוציות ענק דוגמת .

windows10-ress

בקטגוריה זו נוכל לשלוט באופן יותר מתקדם על התוכנות המותקנות – מניטור מלא של השימוש בהן והנפח שהן תופסות, דרך ההתראות והפעולות שהן מבצעות מאחורי הקלעים ועד ריכוז נוח של תוכנות ברירת המחדל עבור שלל הפורמטים של סך הקבצים שבמערכת.

windows10-app1windows10-app3

בקטגורית של אשף ההגדרות נוכל לסקור לעומק את האופן שבו מערכת ההפעלה מתנהלת כנגד הרשת, כגון זיהוי מיקום וענן. על אף דיבורים על היותה של 10 פוגעת בפרטיות המשתמשים, ניתן באשף זה לבטל כל הגדרה לא רצויה ולמעשה להשאר במצב אנונימי לחלוטין.

windows10-private

ולסיום: לא נשכח את החידוש הנוסף אותו מייקרוסופט כללה עם 10, הלא הוא Microsoft Edge, יורשו של דפדפן ה- Explorer. על אף ש-Edge הותקנה ומוכנה לשימוש, Explorer עדיין מותקן אף הוא עם מערכת ההפעלה. אך כמובן – אנחנו הולכים למקד את המבט שלנו דווקא על Edge.

הדפדפן החדש נפתח במהירות גבוהה מזו של Explorer, ובמבט ראשוני הוא אף נראה קליל. כעת הדפדפן מיישר קו עם ופיירפוקס, והוא מציג יותר שטח מסך עבור הדפים עצמם. למעשה, הוא בנוי בצורה המזכירה את הממשק של , כאשר ההגדרות ושאר הסרגלים ממוקמים באייקונים קטנים בצד שמאל. בעת פתיחה של חלון או לשונית חדשים, נקבל דף בית המורכב מאתרים מובילים ולקט חדשות עדכניות בשפה שלנו.

windows10-edge

גלישה מהירה בין דפים מעלה מסקנה מעניינת מאוד: Edge לרוב מהיר יותר מכרום ופיירפוקס, וכמובן שמהיורש שלו Explorer. פקדים למינהם וטכניקות כגון AJAX פועלים היטב ובמהירות, גם כאשר העמוד עמוס בתכנים והדפדפן עצמו מכיל כמה וכמה לשוניות. לגמרי התרשמנו לטובה.

בתפריטים עצמם, מייקרוסופט הוסיפה לדפדפן החדש פיצ'ר די נחמד, לצד דברים שחסרו קודם לכן כגון שינוי דף המקור בזמן אמת: האפשרות לסמן פריטים ולצייר באופן חופשי בדפי האינטרנט. לאחר כל זה, ניתן לשמור את השרבוטים הללו לחשבון המייקרוסופט שלכם המחובר אל הדפדפן, או לשמור אותו במועדפים ולגשת בכל עת אל הדף כשהסימונים הללו שמורים על גביו.

hwedge

Windows 10: המסקנות

בסופו של דבר, מייקרוסופט הצליחה לעשות את זה שוב. לדעתי האישית, לאחר הנפילה הכה-גדולה של 8, אנחנו זוכים לקבל סוף סוף את הגלגול הבא והנכון של מערכת ההפעלה . נכון, חלקים קטנים ממנה עוד לא לגמרי שלמים, אך זוהי רק ההתחלה, וזו התחלה מבטיחה במיוחד.

לאורך כל הדרך, 10 לא אכזבה, לא באמת. היא אף שומרת על ביצועים טובים יותר משל 7 וזהים למדי בהשוואה ל-8.1, לפעמים אף מהירה יותר. דעתי האישית היא שמייקרוסופט יצרה בן כלאים מושלם בין כל מה שהיה טוב ב-7 וב-8, ושילבה אותם יחד למערכת הפעלה אחת מוצלחת, ובעיקר מודרנית. ולמעט חסרונות מעטים וזמניים בענייני העיצוב, היא נותנת שליטה מלאה למשתמש להחליט כיצד הוא רוצה את מערכת ההפעלה שלו – מבוססת מסורתית, או תואמת מכשירים .

העדכונים עבור 10 זורמים, עם הבטחה לעוד פיצ'רים חדשים ושיפורים מעת מייקרוסופט. חשוב לציין שבתקופת השימוש במערכת ההפעלה הקודמת לביקורת זו, לא נתקלתי בכל באג או תוכנה כלשהי שלא עבדה או תפקדה נכון כתוצאה מהשדרוג. מערכת ההפעלה שומרת על יציבות איתנה לאורך כל שעות העבודה עימה – וזה לא עניין של מה ובכך, שכן הינה עוד מערכת בתולית למדי.

windows-8-icon-logo-vector-400x400

כדאי לשדרג? אנחנו סבורים שכן. במידה ואתם עושים שימוש בכל אחת מהמערכות האחרונות, זמן ההתרגלות שתדרוש מכם 10 הינו קצר במיוחד שכן מערכת ההפעלה מביאה איתה קצת מכל הגרסאות האחרונות. לאחר מכן, על פי דעה אישית בלבד, זה הולך להרגיש נוח במיוחד. ונכון לכתיבת שורות אלה – זה בחינם.

קישורים נוספים

תגיות

44 תגובות

 1. לצערי איני מסכים עם דעת הכותב. מבחינתי מדובר באכזבה. שידרגתי את היוגה 2 פרו שלי, מחשב די מודרני, מ8 ל10. עזבו אתכם מהבאגים השונים שהייתי צריך לתקן, הבעיה היא עם מה שלא הצלחתי לסדר. דבר ראשון, בהשוואה ל8, חלונות 10 עולה וכבית לאט, ולמחשב יש ssd. הבעיה השניה והמעצבנת הרבה יותר היא שלפעמים המחשב מסרב להתעורר משינה, כלומר, מסך הsign in מופיע אבל העכבר לא מגיב והמחשס נותן מסך כחול dpc watchdog משהו. הבאה זץהזה די מקשה לי על החיים. חיפשתי באינטרנט ושום פיתרון לא עזר. אין לי חשק לעשות התקנה נקייה, או מה שמיקרוסופט קוראים לו reset, זה מחשב העבודה שלי כרגע וזה יהיה סיפור.
  בקיצור, אכזבה.

 2. נשמע לי כמו בעיות טכניות כתוצאה משדרוג שלא עבר חלק, אצלי הן לא קורות. נסה התקנה נקיה בכל מקרה.

 3. אז אתם סבורים שכדאי לשדרג, למה? בגלל כמה אייקונים חדשים, קורטנה (שאינה ניתנת לשימוש בישראל באופן נורמלי), וכפתור התחל שאמור להיות נוכח כברירת בחדל, בגלל שזה ב"חינם"?
  ציינתם משהו על זה שיש רק 30 יום להחליט אם באמת זה יהיה חינם או לא?
  כי אחרת, או שהמשתמש יהיה חייב לקנות את ווינדוס 10 או שהוא לא יוכל יותר לחזור למערכת ההפעלה הקודמת שלו == זה לא באמת נקרא חינם.
  ציינתם משהו על העדכונים האוטומטים (שלא ניתנים לביטול) במערכות ההפעלה שהם לא PRO?
  ציינתם שדפדפן הEdge רק טיפה פחות כושל מIE?
  למרות שאין שום חובה בלהשתמש בו, הוא עדיין נחות בייחס לכרום ו-FF מכל בחינה אפשרית (אולי חוץ מהניהול זיכרון).
  וזה רק על קצה המזלג…
  הנקודה שלי היא אחרת, איפה הייתרון על וינדוס 7?
  מלבד העובדה של תמיכה בהתקנים מסויים ותוכנות לעריכת מדיה+משחקים, אין למערכת הזאת אפילו שום יתרון על Ubuntu.

 4. מניסיון:
  השדרוג ברוב המקרים תמיד מסתיים במשתמש לא מרוצה!
  לעומת זאת,
  בהתקנה מהתחלה , המשתמש תמיד מרוצה!
  הערה:
  למי ששידרג ומשתמש בכרום וסובל מהפרסומות (מהסיבה שהתוספים הם כמו כוסות רוח למת), אני מציע להסיר לגמרי את כרום ולהוריד קובץ התקנה חדש של כרום. _ (למי שמבין על מה מדובר, לידיעתכם, זה לא קורה בהתקנת WIN מקובץ!) _ (רק לתת מושג כמה השדרוג הזה הוא דרך הוריד ונגד הזרם)

 5. אז אתם סבורים שכדאי לשדרג, למה? בגלל כמה אייקונים חדשים, קורטנה (שאינה ניתנת לשימוש בישראל באופן נורמלי), וכפתור התחל שאמור להיות נוכח כברירת בחדל, בגלל שזה ב"חינם"?
  ציינתם משהו על זה שיש רק 30 יום להחליט אם באמת זה יהיה חינם או לא?
  כי אחרת, או שהמשתמש יהיה חייב לקנות את ווינדוס 10 או שהוא לא יוכל יותר לחזור למערכת ההפעלה הקודמת שלו == זה לא באמת נקרא חינם. 
  
  
  לא! אין קשר, אחרי 30 יום אתה יכול לחזור למערכת הקודמת או להישאר עם עשר ולהחליף כמה פעמים שתרצה כל עוד לא החלפת מחשב.
  
  
  ציינתם משהו על העדכונים האוטומטים (שלא ניתנים לביטול) במערכות ההפעלה שהם לא PRO? 
  
  
  ניתן, אבל מסובך יותר.
  
  
  ציינתם שדפדפן הEdge רק טיפה פחות כושל מIE? 
  
  
  ו...? אמרו ש-EDGE עדיף על אקספלורר, תגיד שזה לא נכון.
  
  
  למרות שאין שום חובה בלהשתמש בו, הוא עדיין נחות בייחס לכרום ו-FF מכל בחינה אפשרית (אולי חוץ מהניהול זיכרון).
  וזה רק על קצה המזלג...
  
  
   אז מה? הוא יותר מהיר מהם וחסכוני יותר בזיכרון, למחשבים חלשים זה מאוד משמעותי.
  
  
  הנקודה שלי היא אחרת, איפה הייתרון על וינדוס 7? 
  
  
  בהרבה תחומים, אבל אני רוצה שאתה תגיד לי איפה ההיתרון של 7 על 10.
  
  
  מלבד העובדה של תמיכה בהתקנים מסויים ותוכנות לעריכת מדיה+משחקים, אין למערכת הזאת אפילו שום יתרון על Ubuntu.
  אסכם את זה ב-מזל טוב 
  אתה טרול
  .
 6. לצערי איני מסכים עם דעת הכותב. מבחינתי מדובר באכזבה. שידרגתי את היוגה 2 פרו שלי, מחשב די מודרני, מ8 ל10. עזבו אתכם מהבאגים השונים שהייתי צריך לתקן, הבעיה היא עם מה שלא הצלחתי לסדר. דבר ראשון, בהשוואה ל8, חלונות 10 עולה וכבית לאט, ולמחשב יש ssd. הבעיה השניה והמעצבנת הרבה יותר היא שלפעמים המחשב מסרב להתעורר משינה, כלומר, מסך הsign in מופיע אבל העכבר לא מגיב והמחשס נותן מסך כחול dpc watchdog משהו. הבאה זץהזה די מקשה לי על החיים. חיפשתי באינטרנט ושום פיתרון לא עזר. אין לי חשק לעשות התקנה נקייה, או מה שמיקרוסופט קוראים לו reset, זה מחשב העבודה שלי כרגע וזה יהיה סיפור.
  בקיצור, אכזבה.

  יש לי מחשב בדיוק כמו שלך, עשיתי התקנת שדרוג (ביום הראשון שיצא 10) והכל עבר חלק, עד היום שום תלונות.
  המערכת מגיבה מהר, כל הממשק עוצב מחדש (בלי שאריות מ-XP) ואין שום תקלות.

  אם אצלך יש בעיות, פשוט תתקין מחדש.
  אני לא רואה אף לא אספקט בו 7 עדיפה.

 7. תראה, כששידרגתי מהר מאוד נתקלתי בשני באגים מעצבנים- הראשון היה שלא היתה גלילה עם שתי אצבעות על הפאד, פתרתי את זה עם שידרוג דרייברים. הבעיה השניה היתה שהמחשב קירטע במצב טאבלט, דבר שהצריך לגשת לביוס ולשנות כמה דברים. חיפוש קצר באינטרנט יעלה שאלו בעיות די נפוצות. גם הקריסה לאחר יציאה משינה- dpc_watchdog_violation (זה מה שהמסך הכחול אומר לי), היא לא משהו נדיר, רק שניסיתי את כל הפתרונות שיכולתי למצוא באינטרנט, ללא הועיל. לצערי התקנה נקייה לא באה בחשבון כרגע, יש לי שני מאמרים לכתוב והדיסקים (או לפחות המפתחות כי למחשב אין כונן) נמצאים להם במרחק 6000 קילומטר ממני. קצת מבאס.
  למרות שאני מעדיף את 8 ואפילו את 10 על 7, ל7 מבחינתי יש יתרון אחד- יש תוכנה איזוטרית אחת שאני עובד איתה שלא עובדת על 8 ו10 ולצערי הרב גם המחשב הנייח שלי שמריץ 7 נשאר במרחק 6000 ק"מ מפה.

 8. OR2OOO: לא ברור לי אם באת להשמיץ או שבאת באמת לסטור את מה שאמרתי עם סיבה ראויה (או שניהם?).
  "בהרבה תחומים, אבל אני רוצה שאתה תגיד לי איפה ההיתרון של 7 על 10."
  אני אתן לך כמה בהתייחס למה שנאמר כאן, אבל גם באותה העת לUbuntu בנוסף.
  "לא! אין קשר, אחרי 30 יום אתה יכול לחזור למערכת הקודמת או להישאר עם עשר ולהחליף כמה פעמים שתרצה כל עוד לא החלפת מחשב."
  אוקי, אז? ואם אני כן מעוניין להחליף מחשב? למה שזה יגביל אותי? +1 7/Ubuntu.
  "ניתן, אבל מסובך יותר."
  אוקי, אבל זה עדיין חסרון. +1 7/Ubuntu.
  "ו…? אמרו ש-EDGE עדיף על אקספלורר, תגיד שזה לא נכון."
  לא אמרתי מעולם שהוא יותר גרוע מIE, רק מכל שאר השחקנים הגדולים בשוק.
  "אז מה? הוא יותר מהיר מהם וחסכוני יותר בזיכרון, למחשבים חלשים זה מאוד משמעותי."
  חסכוני בזיכרון? אולי, משמעותי? למחשבים דיי עתיקים (למה לא להשתמש באובונטו וזהו?), מהיר? לא ממש….
  https://www.youtube.com/watch?v=AWUZDPrfOcI
  לא בכל המבחנים EDGE מוביל על כולם, וגם מתי שהוא כן, זה לא בהפרש ניכר ברמה כזאת שמחפרת על החסרונות שלנו (למשל באבטחה/add-ons).
  "אתה טרול"
  האמת, ציפיתי ממך ליותר מזה, אם זה מה שאתה חושב, לפחות תנמק למה.

 9. URL="https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_troll#Usage"]במאמר הזה[/URL] לפני שאתה מאשים אנשים בשמות גנאי בלי בסיס.
  תקן אותי אם אני טועה, אבל חוץ מ2 דברים דיי מינורים (יחסית) לא באמת כתבתי משהו שגוי, ובטח שלא התלוננתי בלי סוף (קצת מוגזם לומר את זה אחרי שראית אותי מתלונן בפעם הראשונה לא?).

  מעולם לא טענתי שאף מערכת היא מצויינת, אתה סתם מכער את מה שכתבתי מקודם, בסה"כ הצגתי את הדברים שהכי מפריעים לי כמו שהם, לטוב ולרע.
  מעבר לכך, להזכירך, לא באמת הבאת לי מנגד הסבר למה כן כדאי להשתמש בW10.

  הרשת שלנו (ובמיוחד הפורום הזה) מלאים בדעות שנויות במחלוקת, אתה לא חייב לאהוב או להסכים עם מה שאני אומר (וזה בסדר גמור) ואתה אפילו יכול לומר לי שאני טועה, אבל זה ממש לא אומר שאני טרול בהכרח.

  אולי אתה לא מודע לאופן שבו משתמשים בביטוי הזה, אני ממליץ לך להתרענן

  במאמר הזה

  לפני שאתה מאשים אנשים בשמות גנאי בלי בסיס.

 10. אני לא מסכים כי כתבת טענות שגויות, או סתם התלוננת בלי סיבה מוצדקת.

  אשמח לשמוע למה נראה לך שגוי/לא מוצדק במה שכתבתי. (אחרת, מה שווה כל הדיון הזה?)

 11. ואני כבר הגבתי עליה בפוסט #10, אני לא מבין מה הנקודה שלך.
  אם יש משהו ספציפי שאתה צריך שאני ארחיב עליו, אז תגיד.

 12. ברגע זה? חלונות 7
  אני עדיין לא מבין לאן אתה חותר כאן במקום להתייחס באופן ישיר למה שכתבתי.

 13. לכן כתבתי "ברגע זה".
  אם המערכת הקיימת עונה על הצרכים שיש לרוב האנשים (ובכמה וכמה מקרים גם עולה על אופן השימוש של 10) אז אין סיבה אמיתית לשדרג, אם בין כה וכה יהיה צורך לשדרג את המערכת בסופו של יום (אם אני לא טועה התמיכה ב7 אמורה להיפסק רק ב2020) אז למה לא לחכות ולראת מה יוליד יום?
  אולי 10 תהיה רק יותר יציבה/גמישה ממה שהיא עכשיו? אולי תיצא מערכת הפעלה אחרת שתעפיל על 10?
  הנקודה שלי היא שלא צריך להיות נחפזים "בלי סיבה".

 14. כל הדיון הזה חוזר כמעט אחד לאחד על עשרות עמודים בכל פעם שיוצאת גרסה חדשה של Windows.

  תמיד יש את אלה שרוצים לשדרג כי שיפרו כמה דברים, ומולם את אלה ששואלים למה לשדרג, הרי גם ככה טוב לי.

  הדבר היחיד ששונה פה קצת הוא שעכשיו השדרוג חינם ואחר-כך הוא לא יהיה (אולי). זה אולי שיקול חשוב לחלק מסוים מהאוכלוסיה, וזה לא שיקול טכני.

 15. אני כמובן מסכים עם QttP שהנושא הזה נטחן בעשרות דיונים על יתרונותיה וחסרונותיה של המערכת הזאת, אבל יחד עם זאת רציתי להגיד את דעתי על הביקורת.

  כצופה מהצד הביקורת נראית טובה, מקצועית אבל עדיין לא מפרטת מספיק.
  כצופה לא מהצד הביקורת הזאת נראית לי כמו שיווק נטו תוך כדי העלמת עובדות עיקריות.

  יש לי מחשב נייד של HP כבר ארבע שנים, ואחרי כשנה הגדרתי אותו כמשקולת נייר מכיון שהוא איטי ומסורבל, אי אפשר היה לעבוד עליו כמו שצריך והוא לא שירת אותי כפי שציפיתי שישרת אותי בלימודים. אציין רק שהוא הגיע מהמפעל עם ווינדוס 7 ותוכנות של HP.
  ניסיתי בצעד נואש לפרמט אותו ולהסיר את התוכנות של HP אבל המחשב איבד חלק מהפונקציונליות שלו באשר לכפתורים החיצונים שלו והשתגע ולכן נאלצתי להחזיר את התוכנות של הHP. כמובן ניסיונותיי להתקין לינוקס על המחשב הזה נכשלו כי HP נעלו את הכונן.
  כשיצא הווינדוס 10 החלטתי לבדוק אותו על המחשב הנייד והופ! אחרי התקנה ארוכה של כשעתיים קיבלתי את המחשב שלי בחזרה! אין תוכנות של HP אבל יש מחשב נייד יציב שעובד מהר ולשם שינוי שמיש!
  אז אני כן יכול לפרגן למיקרוסופט שמדובר במערכת הפעלה טובה ויציבה שתרתי משמע מחזירה את המתים לחיים, לעולם לא אכחיש את זה שהמשקולת נייר שלי חזרה להיות מחשב.

  מה אבל?
  בביקורת אין שוב תזכורת לעובדה שמדובר פה במערכת שמיקרוסופט רשאים לעשות מה שבראש שלהם עם המידע שבמערכת, הם יכולים למשוך כל מידע שהם רוצים ולהשתמש בזה כמידע לפרסומות ולהעביר חלק מהמידע לבעלי עניין. כלומר כל מידע רגיש שאשים במחשב עלול להפוך למידע נגיש לבעלי עניין שמעוניינים לדעת עליי.
  זה לא מתקבל על הדעת.
  ומה עם העדכונים? אין לי שום יכולת לשלוט במה שאני רוצה להתקין. כמובן שיש פתרונות כיצד לא להתקין אוטומטית, אבל אין שום דרך לברור מה להתקין ומה לא להתקין.
  מה שמיקרוסופט שולחים זה מה שאני אתקין בסופו של דבר וזה לא נותן לי תחושת ביטחון.
  ולפני שיקפצו עליי, אני יודע טוב מאוד שגוגל ופייסבוק אוספות עליי לא מעט מידע, ואני יודע שכל אתר שאני גולש בו נרשם ומתועד לגביי,
  אבל פה אני מדבר על מידע שאני כותב במחשב שלי ובפרטיות שלי. לפעמים יש מידע שאני לא מעוניין שיצא החוצה וזה מידע שנעול בקובץ ורק אני מחזיק את העותק שלו.

  בסיכומו של דבר אני כן חושב שזאת מערכת טובה, אני פשוט מתנגד לכל נושא הפרטיות שבמערכת הזאת. אני כן חושב שמגיעה לי פרטיות בסיסית כלשהי.

 16. I]טובה יותר[/I], רק ציינתי שיש בה כמה וכמה מקרים (אספקטים) שבו היא עולה על 10.
  אני אניח בצד רגע את עניין ההסתגלות למראה החדש, כי זה יותר עניין אישי מאשר מדע מדוייק ואצל כל אחד זה יכול להתבטא באופן שונה, אז בוא פשוט לא ניכנס לשם.
  אז לעניין ה7 מול 10:
  1. חלונות 10 [URL="http://www.gameburnworld.com/protectedgameslist.shtml"]לא תתמוך
  שוב מכניסים דברים לפי.
  מעולם לא טענתי ש7

  טובה יותר
  , רק ציינתי שיש בה כמה וכמה מקרים (אספקטים) שבו היא עולה על 10.
  אני אניח בצד רגע את עניין ההסתגלות למראה החדש, כי זה יותר עניין אישי מאשר מדע מדוייק ואצל כל אחד זה יכול להתבטא באופן שונה, אז בוא פשוט לא ניכנס לשם.
  אז לעניין ה7 מול 10:
  1. חלונות 10 
  לא תתמוך במשחקים (לרוב דיי ישנים) שהופצו
   עם SafeDisc ו-Securom.
  ובאופן כללי, לא ברור עד כמה המשחקים מGOG יעבדו שם (אני אישית לא ניסיתי לברר, אז אני לא אכנס לזה יותר מידיי).
  לדעתי זה לא עניין מינורי כלל, אומנם אני מסכים עם הטענה הכללית של מיקרוסופט, אבל זה לא אומר שזה נותן להם את הזכות "לנטוש" את קהל הגיימרים האלה בלי פתרון הולם.
  2. ציינתי כבר את 
  עניין האבטחה
  ? וזה רק מה שמצאו מהזמן האחרון, לך תדע מה עוד קיים ל"מכסה המנוע", למרות שבתאכלס, אפשר לומר את זה על כל מערכת הפעלה שהיא לא קוד פתוח.
  3. המון דרייברים עדיין (ואולי גם אף פעם) לא קיימים למערכת הזאת. אם יש לך לדוגמה חומרה ישנה מספיק (צר לי שאני לא זוכר בעל פה מה יש על המחשב של ההורים שלי) אז זה פשוט לא יעבוד.
  לכן גם המיתוס ההוא שזה יעיל יותר למחשבים ישנים דיי נשבר, אבל זה עוד מילא.
  4. 7 היא מערכת שנמצאת בשוק כבר המון זמן, ויש לזה המון יתרונות מבחינת troubleshooting, לדעתי יקח עוד הרבה זמן לכלל האוכלוסיה לייצר מספיק מידע בנוגע ל10, אבל זו רק דעתי.
  5. אם אתה משדרג מ8 או מ7 ל10 ובזמן הזה החלפת חומרה במחשב, אתה מאבד את התוקף של הרשיון שלך, מבלי להיכנס ליותר מידיי פרטים, זה טקס שלם כדי להפעיל מחדש את חלונות 10 מהתקנה נקיה אם אתה לא רוצה לקנות אותו שוב.
  
  אני יכול עוד להמשיך אם אתה רוצה (אני משער אבל שאתה לא).
  
  בהתייחסות זריזה למה שQttP אמר:
  יכול להיות שנושא נטחן, אבל עלו בדיון עוד כמה היבטים כמו זלזול ברמה האישית, ומזה דיי הופתעתי.
  ובקשר לשינוי שציינת, יש לי בעיה עם השימוש יתר במילה "חינם" שצויין מספר פעמים בביקורת.
  כמו שאמרתי כבר בתגובה הראשונה שלי, זו 

  ממש לא ההגדרה של חינם, זו בסך הכל תקופת נסיון קצרה (יחסית) ולא יותר מזה.
  מרגיז קצת שמיקרוסופט השקיעו במסע פרסום גרנדיוזי במונח הזה והתבססו על זה שאנשים לרוב לא קוראים/מודעים לאותיות הקטנות.

 17. אני לא רוצה להכנס לכל העניין של 7 נגד 10 אבל אני רוצה רק להתייחס לדבר אחד:
  כמו שאמרתי כבר בתגובה הראשונה שלי, זו ממש לא ההגדרה של חינם, זו בסך הכל תקופת נסיון קצרה (יחסית) ולא יותר מזה.
  זאת ממש לא תקופת נסיון.
  יש לך זמן של שנה מאז השחרור של המערכת לקבל רשיון אליה בחינם לגמרי. לא לתקופת נסיון כלשהי שאחריה המערכת מפסיקה לעבוד, אלא לתמיד, או כמה זמן שתרצה להשאר על 10 ובחינם.
  אבל (כמובן תמיד יש קאץ') הרשיון תקף רק למחשב הספציפי שאיקטבת אותו עליו.
  זה שהחלטת לעשות התקנה נקייה (ולא קיבלת את הרשיון) לא אומר שזה לא חינם – זה אומר שלא עשית מה שאמרו לך לעשות כדי להיות זכאי לקבל רשיון בחינם (לשדרג, לא התקנה נקייה)

 18. 1. חלונות 10 
  לא תתמוך במשחקים (לרוב דיי ישנים) שהופצו
   עם SafeDisc ו-Securom.
  ובאופן כללי, לא ברור עד כמה המשחקים מGOG יעבדו שם (אני אישית לא ניסיתי לברר, אז אני לא אכנס לזה יותר מידיי).
  ככל שידוע לי, כל הרעיון של הGOG הוא שזה לגמרי ללא DRM, אז זה לא צריך להשפיע. גם ככה מדובר בDRM מיושן שברוב המשחקים או שהורידו אותו בהמשך, או שיש פאטצ'ים לא רשמיים. אגב, אני בכלל לא בטוח שזה קשור לSecuROM, לדעתי רק לSafeDisc.
  
  בגדול - לא נראה לי issue רציני.
  
  
  2. ציינתי כבר את 
  עניין האבטחה
  ? וזה רק מה שמצאו מהזמן האחרון, לך תדע מה עוד קיים ל"מכסה המנוע", למרות שבתאכלס, אפשר לומר את זה על כל מערכת הפעלה שהיא לא קוד פתוח.
  רק תיקון קטן - לא מדובר פה בענייני אבטחה, אלא בענייני פרטיות.
  
  
   3. המון דרייברים עדיין (ואולי גם אף פעם) לא קיימים למערכת הזאת. אם יש לך לדוגמה חומרה ישנה מספיק (צר לי שאני לא זוכר בעל פה מה יש על המחשב של ההורים שלי) אז זה פשוט לא יעבוד. לכן גם המיתוס ההוא שזה יעיל יותר למחשבים ישנים דיי נשבר, אבל זה עוד מילא.
  4. 7 היא מערכת שנמצאת בשוק כבר המון זמן, ויש לזה המון יתרונות מבחינת troubleshooting, לדעתי יקח עוד הרבה זמן לכלל האוכלוסיה לייצר מספיק מידע בנוגע ל10, אבל זו רק דעתי.
  טיעונים אלה תמיד נכונים בכל שדרוג מערכת הפעלה. זה לא משהו ייחודי לWin10.
  
  
  יכול להיות שהנושא נטחן, אבל עלו בדיון עוד כמה היבטים כמו זלזול ברמה האישית, ומזה דיי הופתעתי.
  גם מזה אין צורך להיות מופתע. זלזול ברמה האישית הוא חלק בלתי-נפרד כמעט בכל דיון בפורום ש"מתחמם", ותהיה בטוח שכל דיון על שדרוג גרסת Windows לווה בכזה. אתה מוזמן לחזור ל2006 ולחפש דיונים על שדרוג לויסטה. :)
  
  
  המערכת היא חינם למחשב הנוכחי שלך. כשתחליף מספיק חומרה, תצטרך לקנות רשיון חדש. לצורך העניין, במחשב נייד הרשיון הוא לכל חיי המחשב, במחשב נייח, עד החלפת לוח האם.
  זה בדיוק מה שהופך את החינם הזה לדי חסר משמעות. אם אתה לא רוצה / לא צריך את Win10 על המחשב הנוכחי שלך עכשיו, הסיכוי שפתאום תצטרך אותו בהמשך על אותו מחשב הוא אפסי. כשתקנה מחשב חדש, ממילא תזדקק לרישיון חדש.
  
  
  אני רוצה לדעת מה ההיתרונות של 7 על 10?
  אני רוצה לדעת מה היתרונות של 10 על 7.
 19. אני לא משדרג או עובר ל-10. אין אפשרות לבטל את ממשק ה-Aero המסורבל ולחזור לממשק הקלאסי של חלונות 9x כמו ב-7. הממשק של דפדפן ה-Edge הוא זוועתי ללא שורת תפריטים. ממשק סייר החלונות זהה לאופיס 2007 ומעלה. אין אפשרות לשלוט בעידכונים של Windows Update.

 20. ככל שידוע לי, כל הרעיון של הGOG הוא שזה לגמרי ללא DRM, אז זה לא צריך להשפיע. גם ככה מדובר בDRM מיושן שברוב המשחקים או שהורידו אותו בהמשך, או שיש פאטצ'ים לא רשמיים. אגב, אני בכלל לא בטוח שזה קשור לSecuROM, לדעתי רק לSafeDisc.
  
  בגדול - לא נראה לי issue רציני. 

  קשה לי לדעת, אולי אני מאמת סתם יורה באוויר ומצאו לזה פתרון, כך או כך, זה לדעתי לא היה צריך לקרות.
  רק תיקון קטן – לא מדובר פה בענייני אבטחה, אלא בענייני פרטיות.
  זה אמור להיות פחות מטריד? :embarrassed:

  גם מזה אין צורך להיות מופתע. זלזול ברמה האישית הוא חלק בלתי-נפרד כמעט בכל דיון בפורום ש"מתחמם", ותהיה בטוח שכל דיון על שדרוג גרסת Windows לווה בכזה. אתה מוזמן לחזור ל2006 ולחפש דיונים על שדרוג לויסטה. :)
  אבל זה עדיין מאכזב.:undecided: במיוחד מחברי פורום וותיקים.
  זה בדיוק מה שהופך את החינם הזה לדי חסר משמעות. אם אתה לא רוצה / לא צריך את Win10 על המחשב הנוכחי שלך עכשיו, הסיכוי שפתאום תצטרך אותו בהמשך על אותו מחשב הוא אפסי. כשתקנה מחשב חדש, ממילא תזדקק לרישיון חדש.
  לא מסכים עם הטענה, ומה אם תרצה למכור אותו? להוריש אותו לבן משפחה/חבר שלא מעוניין במערכת הפעלה הזו?
  זו דיי כבילה בשרשראות אם אתה שואל אותי.

 21. לגבי אלה האחרים (שאני ביניהם אגב), כמו שאמרתי: מי שלא רוצה את זה עכשיו, כנראה לא ירצה את זה גם בהמשך, לפחות לא על אותו מחשב שהוא לא רצה את זה עליו עכשיו.

  הרי זה לא שהמחשב שלך פתאום יתחיל לעבוד לא טוב עם מערכת ההפעלה הקיימת. ומבחינת מיקרוסופט, יש עוד 4+ שנים של תמיכה לWin7.

 22. מה שאתה אומר בהחלט נכון בתאוריה. מעשית, אני טוען שהסיכוי שזה יקרה נמוך ביותר. עובר הרבה מאוד זמן מאז שיוצאת מערכת הפעלה חדשה עד שבאמת יש תוכנות שלא תומכות במערכת הפעלה קודמת (במיוחד כזו שעדיין חיה ומתעדכנת). בפרק זמן כזה, גם אלה שמתעדכנים לאט לרוב ירצו להחליף מחשב (או לקבל אחד בנוסף).

 23. לגבי משחקים, יעבור לא מעט זמן בין יציאת משחקים שיתמכו בDX12 לבין כאלה שיתמכו רק בDX12. לגבי תוכנות מיינסטרים, בהתחשב בזה שרוב מה שקיים היום תומך גם בויסטה ואפילו בXP, אני גם חושב שאין מה לדאוג בשנים הקרובות.

  אין ספק שכל התהליכים שאתה מתאר יקרו. הנסיון שלי רק מראה שבפועל עובר הרבה יותר זמן עד שהם קורים ממה שאנשים נוטים לחשוב.

 24. אז אתם סבורים שכדאי לשדרג, למה? בגלל כמה אייקונים חדשים, קורטנה (שאינה ניתנת לשימוש בישראל באופן נורמלי), וכפתור התחל שאמור להיות נוכח כברירת בחדל, בגלל שזה ב"חינם"?
  ציינתם משהו על זה שיש רק 30 יום להחליט אם באמת זה יהיה חינם או לא?
  כי אחרת, או שהמשתמש יהיה חייב לקנות את ווינדוס 10 או שהוא לא יוכל יותר לחזור למערכת ההפעלה הקודמת שלו == זה לא באמת נקרא חינם.
  ציינתם משהו על העדכונים האוטומטים (שלא ניתנים לביטול) במערכות ההפעלה שהם לא PRO?
  ציינתם שדפדפן הEdge רק טיפה פחות כושל מIE?
  למרות שאין שום חובה בלהשתמש בו, הוא עדיין נחות בייחס לכרום ו-FF מכל בחינה אפשרית (אולי חוץ מהניהול זיכרון).
  וזה רק על קצה המזלג...
  הנקודה שלי היא אחרת, איפה הייתרון על וינדוס 7?
  מלבד העובדה של תמיכה בהתקנים מסויים ותוכנות לעריכת מדיה+משחקים, אין למערכת הזאת אפילו שום יתרון על Ubuntu.
  איפה היתרון על פני WIN7? אתן לך דוגמה:
  WIN7 עולה אצלי על SSD תוך 10-15 שניות.
  WIN10 עולה אצלי על HDD רגיל תוך 10 שניות.
 25. 20-30 ג'יגה חיסכון לSSD שלך.
  

  לא ברור לי איך הגעת למספרים האלה, אצלי 7 שוקלת בין ה10-14 גי'גה אחרי התקנה נקיה (לאחר כל העדכונים).
  אבל אני מודה שלא בדקתי לעומק כמה שוקל 10 באותו היבט.

 26. לdx12 יש יתרונות, גם אם משחק יכול לעבוד על dx11 זאת יכולה להיות סיבה מספיק טובה לשדרג. למה אתה מתעקש שמי שלא רוצה היום, לא ירצה גם בעתיד? רק חמור לא משנה את דעתו. :)

  יודע מה? אני מקבל את מה שאתה אומר. ובנוסף, בד"כ אדם מכיר את הרגליו. :) מי שהיום מסיבה כלשהי ממש לא רוצה את Win10, אך חושב (או חושש) שאולי בעתיד כן ירצה, ויש לו כרגע רישיון חוקי שזכאי לשדרוג חינמי, וחשוב לו לא לפספס את אפשרות השדרוג החינם שיש כרגע, האפשרות שהייתי מציע לו היא כדלקמן:

  * לשכפל את ההתקנה הקיימת למחיצה אחרת (או כונן אחר) באותו מחשב
  * לשדרג אחת מהן, כדי "לנעול" את הרישיון לWin10
  * לחזור להשתמש במערכת ההפעלה המקורית

  האם יש משהו בתהליך השדרוג שמונע את האפשרות הנ"ל?

 27. Qttp נניח שעשית בדיוק את זה. לאחר מכן (מסיבות אחרות כלשהן) אתה רוצה לפרמט ולהתקין מחדש את ה Windows 8. הוא יעבור אקטיבציה, או שהרשיון שלו מת מרגע שהפעלת את ה 10 ?

 28. האם זה אומר שאתה יכול להפעיל אותו ואת ה 10 על 2 מחשבים שונים (מבחינת – שהאקטיבציה תעבוד, לא מבחינת – חוקי) ? O_o

 29. אם קנית מערכת retail למיטב הבנתי אתה יכול להעביר אותה למחשב חדש. תחשוב שאחריי שאיקטבת את ה 10, אתה מתחיל להשתמש ב 8 על מחשב אחר

 30. לא רואה שום סיבה הגיונית לשדרג אפילו מ 7
  ה 10 צורכת יותר זמן מעבד בהשוואה ל 7 ולכן איטית יותר
  (יש לי דואל בוט ל 7 ול 10 ששודרג מאותו ה 7 ולכן קל לי להשוות)
  ההיסטוריה של הפקודות ב RUN עוברת דילול רציני על דעת עצמה מתי שבא לה
  שורת החיפוש לא מוצאת כלום כמעט ובנוסף מפסיקה לפעול נכון
  תוכנות שמוצמדות ל START גם הם עוברות דילול מוזר כמו שב RUN
  חוץ ממשק חצי "חדש" בשבילי אין שום בשורה ב 10

 31. שכנעתם אותי.
  נשאר עם 7.

  חוצמזה, הגישה שלי היא שאם זה עובד, ועובד טוב, למה להחליף?
  אני מניח שעם הזמן "אאלץ" לעבור ל-10.
  ועד אז, הרבה באגים יתוקנו.

 32. לא רואה שום סיבה הגיונית לשדרג אפילו מ 7 
  ה 10 צורכת יותר זמן מעבד בהשוואה ל 7 ולכן איטית יותר
  

  נפלת על התקנה קלוקרית, המערכת החדשה ממש רחוקה ממה שאתה מתאר.
  לא רק שווינדוס 7 צורכת יותר ראם מאשר 10, גם יותר כבדה.

 33. החדשות הטובות, הן שמאז שהתקנתי את הcumulative update שקר כלשהו האחרון שלהם בגודל פסיכי של חצי ג'יגה, הקריסות פסקו (טפו טפו חמסה) והמוח שלי מדמיין שהמערכת עולה ונכבית קצת יותר מהר ביחד עם קפיצה מהירה יותר של תפריט ההתחל.

 34. אני רוצה מערכת שמנה יותר שנכנסת לBD גם מיקרוסופט לא תמכה בBD אלה בHD-DVD וגם היא עשתה דייטה לויסטה שנקראה WIN7.
  אני מאוד אוהב את כל הדברים שירדו בהרזיה כמו ערכות נושא יפות שמכילות לא רק מצביע 1 אלה אין ספור מצביעים, תמונות רקע, שומרי מסך ומספר עיצובים לכל אייקון (שולחן העבודה, סל מחזור, המסמכים שלי…). מה שאין במערכות החדשות.
  אני אישית לא השתמשתי לא בWIN10 ולא בויסטה.
  אני לא רוצה עוד מערכת שעובדת על פנטיום 4. אני רוצה מערכת שתדרוש ממני מחשב ברמה, שתדע לנצל את המשאבים של המחשב שלי ותעשה את זה על הצד הטוב ביותר: גם בעיצוב שידרוש כרטיס מסך יותר מאלה של ינטל, גם משחקים חזקים וחינוכיים שהיו בילט יין במערכת, גם אנטי וירוס יותר יעיל שידע לנצל את משאבי המערכת להגנה טובה יותר…

 35. אבל דסקטופ לא צריך כל כך הרבה דרישות חומרה אפילו בשביל כן לספק את הפיצ'רים האלה

 36. לא תצא עוד מערכת, לפחות לפי מיקרוסופט.

  ואתה מאמין להם?
  זה לא שהאמירה הזו מחייבת אותם באופן כלשהו. הם יכולים לשנות את דעתם בכל רגע נתון בגלל שינוי בכוחות השוק, או סתם תחלופת אנשים בתפקידי מפתח.
  וזה כבר קרה בעבר.

  הם אמרו שלא יצא עוד דפדפן אחרי IE6, ואחרי שהמתחרים עקפו אותם בסיבוב הם רצו לפתח את IE7 עם זנב בין הרגליים.
  הם גם אמרו שXBOXONE ידרוש חיבור תמידי לרשת, ושינו את זה אחרי ביקורת ציבורית. ויש עוד שפע דוגמאות בסגנון.

  בכלל, יכול להיות גם שהם לא באמת מתכוונים לאף מילה ממה שהם אומרים, והאמירה ש"זו המערכת האחרונה שתצא" היא פשוט חלק מהמאמץ השיווקי של המערכת, כדי שאנשים יגידו בדיוק מה שאתה אומר: אם זו המערכת האחרונה, וממילא נצטרך לעבור אליה בסוף, אז למה לחכות? במיוחד שעכשיו היא בחינם (וזה לא כאילו תוכל להעניש אותם לאחר מעשה אם יתברר שהם דווקא כן מתכוונים להוציא מערכת נוספת).

 37. רק לי נראה לא מציאותי שאנשים מקבלים שמערכת ההפעלה שלהם היא לא מוצר אלא שירות ?

 38. אם המודל העסקי שלהם הופך את מערכת ההפעלה ממוצר לשירות (בדומה נניח לאופיס 365) אז כן, אני מאמין להם שלפחות בטווח של לא מעט שנים קדימה, זאת המערכת האחרונה. דומה אגב למודל של אפל, שכל שנה מוציאה עדכון חינמי למערכת "החדשה" שלהם לבעלי מערכת קיימת.
  (מינוס הקטע החינמי כמובן)

  אני לא רואה את הדמיון. השירותים שנתת כדוגמה הם שירותים שמישהו יכול להצטרך לתקופה, ואז להפסיק, וזו הסיבה שנותנים לך לשלם עליהם חודשית או שנתית כדי להשתמש במקום לשלם מחיר מלא (וזה בעצם מה שהופך אותם ל"שירות" במקום "מוצר"). מערכת הפעלה אתה צריך לכל אורך חיי המחשב או שהוא חסר תועלת, לכן מודל כזה לא הגיוני במיוחד. והוא גם לא קיים – לא הצלחתי למצוא בשום מקום אזכור לזה שצריך לשלם תקופתית על windows 10, אלא אתה משלם פעם אחת וזהו, המערכת שלך. אז איפה הדמיון?
  ובגלל שאין לך תשלום תקופתי, ברגע שכולם יעברו ל10 כבר לא יהיה מודל רווח, והם עשויים בהחלט לרצות לשחרר מערכת חדשה שאנשים יקנו אותה מחדש.

  וגם הדוגמה של אפל לא דומה בכלל, משום שהביזנס שלהם הוא בחומרה, והתוכנה היא רק מוצר נלווה, ולכן היא באה בחינם עם החומרה מלכתחילה, אז מה הפלא שהשדרוג בחינם? במקרה של וינדוס, מערכת ההפעלה היא המוצר, ההשוואה תהיה יותר דומה לעובדה שאתה מקבל את IE בחינם עם המערכת והשדרוג שלו בחינם.
  חוץ מזה שאפל דווקא כן מוציאה מערכות הפעלה חדשות (גם אם הן בחינם), אז איפה נקודת ההשוואה בכלל?

 39. https://en.wikipedia.org/wiki/Software_as_a_service

  Software as a service is a software licensing and delivery model in which software is licensed on a subscription basis and is centrally hosted. It is sometimes referred to as "on-demand software".

  אני לא מצליח להבין איך בדיוק כל מה שתיארת הופך את מערכת ההפעלה ל"שירות". העובדה שזו המערכת האחרונה (גם אם נכונה) לא הופכת אותה לשירות, גם העובדה שמכריחים אותך לעדכן לא הופכת אותה לשירות. זה לא מתאים בכלל להגדרות הידועות של "תוכנה כשירות".

  אז מה כן? מיקרוסופט הצהירו שהם הופכים את וינדוס ל"שירות" אבל לא הסבירו למה הם מתכוונים בזה. אז עיתונאים ואנשי טכנולוגיה ניסו להבין ולהסביר למה הכוונה, וזה באמת גרם לכל הפרסומים בהתחלה שהמערכת תהיה בתשלום תקופתי. מאז הבינו שזה לא נכון, אבל לא באמת הבינו מה כן – גם המאמרים שקישרת אליהם בסך הכל מנסים ללנחש ולהסביר למה לדעתם התכוונו במיקרוסופט כשדיברו על שירות. ובינינו, הם לא אומרים שום דבר חדש. המודל העסקי דומה בעצם בכל דבר ועניין לכל גרסאות וינדוס שעברו, וההבדל היחיד זה העדכונים המאולצים. ולא, זה בהחלט לא סיבה מספקת כדי לקרוא למערכת ההפעלה כולה "שירות".

 40. ונניח שלא ההגדרה של ויקיפדיה, אז מה כן? תן לי הגדרה ברורה שמצדיקה את המילה "שירות" ומייחדת את מערכת ההפעלה הזו מקודמותיה. זה לא יכול להיות נושא העדכונים, כי גם קודם היו עדכונים אוטומטיים מוגדרים לרוב הלקוחות הביתיים, ובגרסאות העסקיות גם עכשיו אפשר לבטל. אז ההבדל ששניים וחצי לקוחות ביתיים שרוצים לבטל עדכונים אוטומטיים היום ולא יכולים – זה לא נחשב שינוי משמעותי מספיק כדי שמערכת ההפעלה כולה תיחשב פתאום לשירות ולא למוצר. חוץ מזה שטענת ש"זה אותו דבר כמו אפל", ושם הרי לא מכריחים אותך לשדרג. היית יכול אולי לטעון שמעכשיו יהיו עדכונים יותר משמעותיים, כתחליף למערכות הפעלה חדשות – אבל אף אחד לא הבטיח לך את זה. כל מה שאמרו זה שלא יהיו עוד מערכות הפעלה, ושעדכונים יהיו מנדטוריים. זהו. כל השאר זה הנחות שלך על בסיס הנ"ל. הרי כמו הדוגמה של OSX שהבאת, שם הם כן קוראים לזה גרסאות חדשות ובכל זאת לטענתך כמעט ואין שינויים, אז למה פה כשלא קוראים לזה גרסאות חדשות אתה מצפה ליותר? וחוץ מזה, גם בעבר היו עדכונים ששינו משמעותית ממשק או פונקציונליות של מערכת הפעלה: האם XP SP2 הופכת את XP לשירות? 8.1 והעדכונים שלו גם שינו ממשק ופונקציונליות באופן משמעותי, האם 8/8.1 היא שירות? זה גם לא העובדה ש"זו מערכת ההפעלה האחרונה", כי מה הקשר? מה, כל תוכנה שמפסיקות לצאת לה גרסאות חדשות הופכת לשירות? אם כבר, ניתן לומר להיפך: הרי מה ההבדל בין שירות למוצר? מוצר זה משהו שאתה משלם פעם אחת, ויכול להשתמש בו כמה שבא לך (כל עוד הוא שמיש) – למשל אם קנית כיסא וכדומה, אתה משתמש בו עד שהוא נשבר, כי הוא שלך. שירות זה משהו שאתה משלם פעם אחת, ומקבל פעם אחת. רוצה עוד פעם, תשלם עוד פעם. לדוגמה: קראת לאינסטלטור, אתה משלם לו על ביקור, תקרא לו שוב, תשלם לו שוב (למרות שזה אותו אינסטלטור). אז מה היה לנו? כל עוד היית צריך לשלם כל שנתיים על מערכת הפעלה חדשה, קראת לזה מוצר. ועכשיו כשאתה משלם פעם אחת על מערכת ותוכל לטענתך להשתמש בה כל החיים, פתאום אתה קורא לזה שירות? לא נראה לך קצת הפוך? וזה שהמערכת הזו תהיה האחרונה מבוסס בסך הכל על אמירה של מיקרוסופט, הם לא התחייבו על זה בשום צורה. זה בסך הכל אומר שכרגע הם לא מפתחים מערכת חדשה, ושלדעת מי שאחראי שם כרגע זה גם לא יקרה. אבל אין להם שום סיבה להתחייב על זה, ולהיפך – בדיוק כשם שהם שינו את דעתם עכשיו והחליטו שלא כדאי להוציא מערכות חדשות (למרות שבעבר חשבו להיפך), כך יכול להיות שמחר יחליטו שכן כדאי להם, וזה לא חייב להיות בגלל שקרה משהו, אלא אפילו סתם בגלל שהתחלפו אנשים בתפקידים מסויימים (וזה יכול לקרות בכל רגע נתון) והם חושבים להיפך. בשום נקודה לא טענתי שכל הנ"ל אומר שלא כדאי לשדרג. אין קשר בין הדברים, ההחלטה על שדרוג מערכת הפעלה תלויה אך ורק בשימושיות שלה עבורך, ולא רק בעובדה שהיא בחינם (אחרת כבר מזמן היית עובר ללינוקס). לצורך העניין אחרי שניסיתי את 8 בעבודה ידעתי שגם אם יציעו אותה בחינם, אני לא ארצה לשדרג, כי היא היתה ממש לא נוחה עבורי ביחס ל7. על 10 עוד לא גיבשתי עמדה, אבל בהחלט אנסה אותה באיזשהו שלב ואחליט על בסיס זה אם אני רוצה לשדרג או לא. ואם לא? אין לי בעיה להישאר אם 7 עוד לא מעט שנים לפי הצורך, בדיוק כפי שיש עדיין כמות עצומה של משתמשים שנשארו בXP עד היום למרות שהיא כבר בת 14 שנה. והטענה ש"ממילא תצטרך לעבור עוד 5 שנים" לא מחזיקה מים (כפי שכבר הסבירו אחרים), כי 1. זה שאצטרך לסבול בעוד 5 שנים לא אומר שאני צריך להתחיל לסבול עכשיו (בהנחה שלא אהבתי את המערכת), ו2. רוב הסיכויים שבעוד 5 שנים כבר יהיה לי מחשב חדש, מה שאומר שאצטרך לקנות רישיון חדש, אז העובדה שמציעים אותה עכשיו בחינם לא תהיה רלוונטית עבורי בכל מקרה.

 41. זה לא אני שקבעתי שהם עוברים למודל כזה, 

  הם לא "עוברים" לשום מודל, הם מתנהגים בדיוק כמו קודם. כל מה שהם עשו זה להצהיר כוונות לעתיד. לא רואה סיבה לקחת את זה ברצינות.

  זה פאקינג מיקרוסופט אומרים את זה. אז אתה מנסה להוכיח לי שהם טועים? מנסה להסביר לי שהם משקרים? כי יש לך נסיון אמפירי מ2.5 מוצרים שהם שינו את דעתם לגביהם?

  למה כי עד היום הם לא טעו? לא נראה לי שיש לך מספיק אצבעות בידים וברגליים כדי לספור את הטעויות (בסגנון הזה) שלהם. זה לא רלוונטי אם אני חושב שהם טעו, אלא אם זה שיהיה מחר בתפקיד יחשוב שזה שהיה אתמול בתפקיד טעה, או אם המציאות תוכיח שהם טעו. ושני הדברים כבר קרו בעבר, אז אני לא רואה סיבה לקבוע שהם לא יקרו שוב

  רוצה דוגמה? קח את סטיבן סינופסקי. נכנס לתפקיד, קבע שינויים מרחיקי לכת בכל תחום אפשרי (שלא מעט מהם התבררו כטעות), עזב אחרי 3 שנים, זרקו את רוב השינויים שלו לפח. ומצד שני, בעל אותו התפקיד היום עושה שוב שינויים, כמו אלה שאנחנו מדברים עליהם עכשיו. למה השינויים? כנראה כי הוא חושב שהמצב הקודם הוא טעות, לא?

  אתה חושב שהרשיון שאתה קונה לpc שלך הוא הסעיף העיקרי בשורת הרווח שלהם? הכסף שלהם נמצא בoem ובשוק הארגוני.
  שם זה כבר במודל "שירות", בoem לאורך חיי המחשב ובשוק הארגוני במודל של ווליום לייסנס. 
  וכמובן, משקל המוצרים האחרים שלהם ובראשו האופיס כמובן כל הזמן גדל.
  מבטיח לך שהם עשו את בדיקות הכדאיות וניתוחי הרווחיות לפני שהם יצאו בהכרזה כלשהי, אולי היו צריכים להתייעץ גם איתך...
  

  העניין הוא שכל מה שכתבת היה נכון גם לפני 10 שנים. תמיד שורת הרווח היתה בOEM ובשוק הארגוני, ובמוצרים נלווים כמו האופיס (שאני לא רואה למה המשקל שלו יגדל עם הזמן, הוא תמיד היה חשוב מאד), ובכל זאת הם לא עשו את השינויים שהם עושים היום. האם זה כי הם לא עשו אז את בדיקות הכדאיות וניתוחי הרווחיות? אולי היו צריכים להתייעץ גם איתך…

  הדוגמה שנתנו בכתבה היתה מצויינת, תחשוב על כרום, כזה שמתעדכן ברקע בלי מעורבות המשתמש, מקבל עדכוני אבטחה ופיצ'רים חדשים. 
  

  בדיוק כמו כל גרסת עבר של וינדוס. האם כולן היו שירות? מה השתנה בגרסה האחרונה?

  בבוא הזמן, מיקרוסופט יצטרכו לתחזק מערכת אחת בלבד (על נגזרותיה).
  

  ושוב, ההיגיון הזה היה קיים תמיד, למה הם לא חשבו עליו קודם? חשבתי שמיקרוסופט לא טועים…

  כשכתבתי עוד 5 שנים זה היה בהגזמה כמובן, זה יכול להיות גם עוד שנתיים-שלוש.
  

  ויכול להיות גם שעוד שנתיים שלוש יהיה לי מחשב חדש. לא כולם קנו את המחשב הנוכחי שלהם אתמול בצהריים. אני יכול בערך להסכים עם הכדאיות עבור מי שקנה מחשב לאחרונה, אבל חלק לא מבוטל מהאוכלוסיה כן יצטרך כנראה לקנות מחשב בשנים הקרובות.

  אין פה עניין של "לסבול בינתיים", אולי עניין של להתרגל.

  זה לא רק להתרגל. אני יכול להגיד לך, עברתי ל8 בעבודה מאז שהיא יצאה, ואני משתמש בה שם עד היום. להתרגל, בהחלט התרגלתי, אבל אני בפירוש עדיין סובל (אולי לא מאד סובל, אבל בהחלט לפחות קצת). כלומר, למרות ההתרגלות, אני עדיין מרגיש ש7 יותר טובה עבורי (לא יכול לדבר בשם אחרים), ואין לי שום כוונה לעבור ל8 בבית, לא עכשיו ולא בעוד 3 שנים, גם אם יציעו לי אותה בחינם.

  כמובן שיש אנשים שגם נשארים עם xp עדיין (מבחירה ולא מאילוצים), בטוח שיש איזה מינוח לפוביה משינויים שהם סובלים ממנה.

  אתה מדבר על כ 10% ממשתמשי המחשב, שזה יותר מ100 מליון איש (כנראה, לפי סקרים). אתה לא יכול לפטור את כולם בטענה שהם "סובלים מפוביה". הם בסך הכל חושבים אחרת ממך, וזה שתדביק להם מיתוג פסיכולוגי כלשהו לא הופך אותך ליותר צודק מהם. הרי באותה מידה, אני מניח שאפשר להדביק גם לך מיתוג פסיכולוגי כלשהו שיתאר את "מה שאתה סובל ממנו" ובגללו אתה חושב כפי שאתה חושב.

 42. כן, אני מתווכח לשם הויכוח. זה כיף. מה רע בזה?
  ולמה אתה מתווכח? אני לא מצליח לחשוב על שום סיבה אחרת שמישהו יתווכח וינסה להוכיח את טענותיו בפורומים, מלבד עצם ההנאה שבויכוח, במיוחד בנושאים שלא באמת מובילים לשום דבר מועיל.
  (עם זאת, אבהיר שתוכן דברי הוא לא סתם פילוסופיה מומצאת לשם הויכוח, אלא זו דעתי וכך אני מסביר אותה. אם תגיד משהו שייראה לי נכון וסביר, בהחלט יכול להיות שתצליח לשנות את דעתי.)

  לא נתתי דוגמאות רק ממוצרים אחרים. נתתי דוגמאות משינויים בוינדוס בעבר. השינויים ב8 היו שינויים, הביטול שלהם היה הודאה בטעות. גם השינויים שאנחנו מדברים עליהם עכשיו הם שינויים. מי שעשה אותם חושב שמה שהיה קודם לא היה נכון, לכן הוא משנה. זה יכול לקרות שוב.
  אני לא טוען שזה בהכרח יקרה, אבל הסבירות שזה יקרה במוקדם או במאוחר היא לא נמוכה מספיק כדי שאוכל להתייחס לאמירה של מיקרוסופט ש"לא יהיו עוד מערכות" כעובדה מוגמרת, ולא כדי שאוכל בעצמי להחליט החלטות משמעותיות על פי האמירה הזו.

  האמירה שלי ש"חשבתי שמיקרוסופט לא טועים" היא לא יותר דמגוגיה מהאמירה שלך ש"מה, אתה טוען שמיקרוסופט טועים או משקרים?"

  קושי להתמודד עם שינויים זה דבר לגיטימי וסביר שנכון לגבי חלק נכבד מהאוכלוסיה, וזו בטח לא "פוביה" או בעיה רפואית/נפשית.
  אני מכיר גם אנשים חכמים ואוהבי טכנולוגיה שלא רוצים לעבור מXP, ואני בהחלט מבין אותם (אם כי אני אישית מעולם לא סבלתי את המערכת הזו).
  וזה גם לא בהכרח קושי להתמודד כמו העדפה, הרבה מאלה שלא רוצים לעבור מXP דווקא כן שמחו לעבור לXP בזמנו. עם הקטע הזה גם אני יכול להזדהות, בתור מישהו ששמח מאד לעבור ל7 (את XP כאמור לא סבלתי) אבל לא ממש שמח לעבור ל8/8.1 (על 10 כאמור עוד לא גיבשתי עמדה).

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close