חלונות 10 תגיע עם עדכונים אוטומטיים שלא תוכלו לבטל? • HWzone
מחשביםמערכות הפעלה

חלונות 10 תגיע עם עדכונים אוטומטיים שלא תוכלו לבטל?

בשבועות האחרונים הזדמן לנו לשמוע אינספור ידיעות ועדכונים אודות ומערכת ההפעלה החדשה שלה שתיכף מגיעה אלינו רשמית וסופית – ולמרבה השמחה (וההפתעה?), רוב המידע היה חיובי ואופטימי בסך הכל. כעת, דיווח חדש עשוי להרוס לנו את האופוריה הקלה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לפי דיווח של The Register, במיקרוסופט ביצעו שינוי לתנאי ההסכם שאף אחד מאיתנו לא טורח לקרוא בחלונות 10 – ושם מוודאים כי אנחנו מסיכים לכך שעדכוני המערכת יורדו, ויותקנו, באופן אוטומטי במערכת, ללא שיקול דעת או בחירה מצד המשתמש ואפילו בלי חובת יידוע מצד ענקית התוכנה על כך שבוצע מהלך שכזה.

עדכונים אוטומטיים ושקטים הם משהו שהפך לפופולרי יחסית בתקופה האחרונה, בדפדפנים כמו ופיירפוקס – אך ההבדל הוא שבמידה ודפדפן נהרס בשל עדכון פגום כזה או אחר, רוב הסיכויים שהפגיעה תהיה רק מקומית בפעולתו. עדכון פגום כלשהו בחלונות (כמו אלו שראינו לא פעם ולא פעמיים בעבר) עלול לפגוע בכל היישומים שבמערכת ההפעלה, ובכל הקבצים המאוחסנים על אותו מחשב.

כמו כן, בדפדפנים העדכון השקט אומנם מופעל כברירת מחדל, אך לפחות למשתמשים קיימת אפשרות לבטלו אם ירצו בכך – מה שככל הנראה לא נקבל בחלונות, לפחות במסגרת גירסת ה-Home של המערכת. משתמשי גירסאות ה-Pro וה-Enterprise הארגוניות לא יהיו מחוייבים בעדכונים אוטומטיים, לכאורה.

לא נותר לנו אלא לקוות שבמיקרוסופט יתעשתו, ויציעו גם לצרכנים הביתיים ולו מעט גמישות ושליטה על המערכת שלהם – לפני פיאסקו 'העדכון שמחסל מחשבים' שאולי כבר מסתתר לו מאחורי הפינה.

קישורים נוספים:


תגיות

6 תגובות

 1. כי זה פורסם אפילו כאן לפני זמן מה וברשת כבר לפני כחודש.
  ואי יכולת לברור את העדכונים מתייחסת רק לגרסת ה – HOME,
  שאני מאמין כן מצוין כאן בכתבה עצמה, רק שלא קראתי.

 2. במקרה הזה KAKADU999 צודק, זה לא דבר חדש שידוע רק עכשיו, אני עצמי קראתי על זה לפני יותר מחודש.

 3. במקרה הזה KAKADU999 צודק

  :s0927:
  לדעתי זה מצדיק מבזק בפני עצמו

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close