חילופים בצמרת: לנובו הפכה ליצרנית המחשבים הניידים הגדולה ביותר בעולם • HWzone
מחשביםמחשבים ניידים

חילופים בצמרת: לנובו הפכה ליצרנית המחשבים הניידים הגדולה ביותר בעולם

בצל המשך הירידה בהיקפי המכירות, הפער בין שלושת המובילות של שוק הניידים לבין כל השאר צומח באופן משמעותי, וגם מספק לנו מובילה חדשה בקטגוריה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כמו רוב הקטגוריות בעולם המחשבים – נראה שגם תחום המוצרים הניידים ממשיך לחוות הצטמצמות והצטמקות לא ממש נעימה, אשר פוגעת בכל השחקניות כמעט ללא יוצא מן הכלל.

לפי נתונים של חברת סקר השוק Trendforce, היקף מכירות המחשבים הניידים בשלושת החודשים הראשונים של שנת 2016 עמד על כ-35.6 מיליון יחידות, והיווה ירידה של 7.3 אחוזים לעומת הרבעון הראשון של שנת 2015 – וירידה גדולה עוד הרבה יותר של כ-19 אחוזים לעומת הרבעון האחרון של שנת 2015.

trn

עם זאת, מי שיכולה למצוא סיבות לאופטימיות במצב החדש היא הסינית, אשר רשמה ירידה של 10 אחוזים בלבד בהיקף המכירות לעומת סוף השנה שעברה, הגדילה את נתח השוק היחסי שלה לכ-22.2 אחוזים – והפכה להיות יצרנית המחשבים הניידים הגדולה ביותר (בתוספת להיותה יצרנית המחשבים האישיים הכללית הגדולה ביותר), על חשבונה של HP אשר ספגה ירידה של כ-21.2 אחוזים בהיקף המכירות שלה.

trnr

ככה נראית התחזית לשנת 2016 כולה, בהשוואה למצב בשנתיים הקודמות

במקום השלישי נותרה לה חברת דל, שגם הצליחה להגדיל את הפער היחסי בינה לבין אסוס, אייסר ואפל שנמצאות אחריה ברשימה, וספגו כולן צמצום של כ-25 אחוזים ומעלה במכירות לעומת הרבעון הסופי של השנה שעברה. מכה קשה במיוחד נרשמה אצל אפל, כאשר מכירות דגמי ה-MacBook שלה קרסו בלא פחות מ-40.4 אחוז. מן העבר השני רשמה צמיחה גדולה בהיקף המכירות שלה, אם כי נתח השוק הכולל שלה הוא עדיין נמוך מאוד ועומד כעת על כ-2.2 אחוזים בלבד, שמספיקים למקום שמיני ברשימה התחרותית הזו.

ב-Trendforce מאמינים ש-HP תחזור במהרה למקום הראשון ברשימה, בשל ניהול טוב יותר של המלאים הקיימים ברשתות הקמעוניות ברחבי העולם - אך ההישג של לנובו בכל זאת ראוי להערכה, גם אם הוא זמני בלבד
ב-Trendforce מאמינים ש-HP תחזור במהרה למקום הראשון ברשימה, בשל ניהול טוב יותר של המלאים הקיימים ברשתות הקמעוניות ברחבי העולם – אך ההישג של בכל זאת ראוי להערכה, גם אם הוא זמני בלבד

ההשוואה בין רבעונים עוקבים אינה הוגנת במיוחד, שכן הרבעון האחרון של כל שנה ידוע בחוזקו לעומת הרבעון הראשון של שנה חדשה שמגיע אחרי עונות הרכישות הבולטות של זמן תחילת הלימודים ושל חגי סוף השנה הלועזיים, אך המגמה היא בכל זאת ברורה – שלושת היצרניות הבולטות הצליחו לאבד נתח שוק קטן יותר לעומת אלו שנמצאות אחריהן ברשימה, ונראה כי פני השוק הם להמשך מגמת התכנסות, אולי על ידי איחוד הכוחות בין פוג'יטסו, ו-Vaio שעליו דובר ברחבי הרשת כבר כמה וכמה פעמים.

המיזוג הגדול שבדרך?
המיזוג הגדול שבדרך?

תגיות
Back to top button
Close
Close