חילופים בצמרת: לנובו הפכה ליצרנית המחשבים הניידים הגדולה ביותר בעולם • HWzone
מחשביםמחשבים ניידים

חילופים בצמרת: לנובו הפכה ליצרנית המחשבים הניידים הגדולה ביותר בעולם

בצל המשך הירידה בהיקפי המכירות, הפער בין שלושת המובילות של שוק הניידים לבין כל השאר צומח באופן משמעותי, וגם מספק לנו מובילה חדשה בקטגוריה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כמו רוב הקטגוריות בעולם המחשבים – נראה שגם תחום המוצרים הניידים ממשיך לחוות הצטמצמות והצטמקות לא ממש נעימה, אשר פוגעת בכל השחקניות כמעט ללא יוצא מן הכלל.

לפי נתונים של חברת סקר השוק Trendforce, היקף מכירות המחשבים הניידים בשלושת החודשים הראשונים של שנת 2016 עמד על כ-35.6 מיליון יחידות, והיווה ירידה של 7.3 אחוזים לעומת הרבעון הראשון של שנת 2015 – וירידה גדולה עוד הרבה יותר של כ-19 אחוזים לעומת הרבעון האחרון של שנת 2015.

trn

עם זאת, מי שיכולה למצוא סיבות לאופטימיות במצב החדש היא הסינית, אשר רשמה ירידה של 10 אחוזים בלבד בהיקף המכירות לעומת סוף השנה שעברה, הגדילה את נתח השוק היחסי שלה לכ-22.2 אחוזים – והפכה להיות יצרנית המחשבים הניידים הגדולה ביותר (בתוספת להיותה יצרנית המחשבים האישיים הכללית הגדולה ביותר), על חשבונה של HP אשר ספגה ירידה של כ-21.2 אחוזים בהיקף המכירות שלה.

trnr

ככה נראית התחזית לשנת 2016 כולה, בהשוואה למצב בשנתיים הקודמות

במקום השלישי נותרה לה חברת דל, שגם הצליחה להגדיל את הפער היחסי בינה לבין אסוס, אייסר ואפל שנמצאות אחריה ברשימה, וספגו כולן צמצום של כ-25 אחוזים ומעלה במכירות לעומת הרבעון הסופי של השנה שעברה. מכה קשה במיוחד נרשמה אצל אפל, כאשר מכירות דגמי ה-MacBook שלה קרסו בלא פחות מ-40.4 אחוז. מן העבר השני רשמה צמיחה גדולה בהיקף המכירות שלה, אם כי נתח השוק הכולל שלה הוא עדיין נמוך מאוד ועומד כעת על כ-2.2 אחוזים בלבד, שמספיקים למקום שמיני ברשימה התחרותית הזו.

ב-Trendforce מאמינים ש-HP תחזור במהרה למקום הראשון ברשימה, בשל ניהול טוב יותר של המלאים הקיימים ברשתות הקמעוניות ברחבי העולם - אך ההישג של לנובו בכל זאת ראוי להערכה, גם אם הוא זמני בלבד
ב-Trendforce מאמינים ש-HP תחזור במהרה למקום הראשון ברשימה, בשל ניהול טוב יותר של המלאים הקיימים ברשתות הקמעוניות ברחבי העולם – אך ההישג של בכל זאת ראוי להערכה, גם אם הוא זמני בלבד

ההשוואה בין רבעונים עוקבים אינה הוגנת במיוחד, שכן הרבעון האחרון של כל שנה ידוע בחוזקו לעומת הרבעון הראשון של שנה חדשה שמגיע אחרי עונות הרכישות הבולטות של זמן תחילת הלימודים ושל חגי סוף השנה הלועזיים, אך המגמה היא בכל זאת ברורה – שלושת היצרניות הבולטות הצליחו לאבד נתח שוק קטן יותר לעומת אלו שנמצאות אחריהן ברשימה, ונראה כי פני השוק הם להמשך מגמת התכנסות, אולי על ידי איחוד הכוחות בין פוג'יטסו, ו-Vaio שעליו דובר ברחבי הרשת כבר כמה וכמה פעמים.

המיזוג הגדול שבדרך?
המיזוג הגדול שבדרך?


תגיות

15 תגובות

 1. איך המחשבים של לנובו?
  שווה לקנות אותם.
  שימוש בסיסי אניטרנט, צפייה בסרטים + חיבור לטלוויזיה וקצת מוזיקה.

 2. המחשבים של לנובו, לבטח מסדרת ThinkPad הם הניידים הטובים ביותר בשוק העסקי. במיוחד דגמי x260 או T460s. נייד כזה עם 3 שנות שירות באתר לקוח ומפרט מכובד של i5, 8GB RAM, 256M.2 SSD, מודם 4G ומסך FHD 14 אינצ' עולה 5000-5500 + מע"מ. וזה הנייד הטוב מסוגו.

  דל היא חברה קשה עם שירות לקוחות שלא מייחס חשיבות רבה ללקוח, לבטח הפרטי, ומנסה להתחמק בכל דרך. בנוסף, החברה מייצרת ניידים דיי חובבנים גם בסדרות ה Latitude כמו ה E7470 שעל הנייר נראה כנייד מעולה אבל הוא ממש לא איכותי כמו הלנובו T460s. מאיכות החומרים, העיצוב ועד מהירות הלוג אין האיטי מאוד בשימוש טביעת אצבע או סיסמא לעומת לנובו. גם מסך הטא'צ שמרגיש כמו טא'צ בטלפון נוקיה משנת 2000 לא מוסיף.

  ו… HP ממש לא שחקן בשוק הניידים למרות שיש לה כמה ניידים נחמדים, סה"כ אין לחברה ניידים ראויים. אולי עכשיו עם התפצלות החברה נזכה לראות משהו מעניין.

  1. מה שאמרת על מחשבי דל רחוק מהמציאות בתור מישהו שהחזיק בכמה מחשבים שלהם.

   1. HP גרועים מאוד.
    מחשב איטי מאוד, יש למחשב שלי כרטיס מסך של נוידיה שאני לא יכול לעדכן אותו עם דרייבר של נוידיה, אני צריך להוריד אחד מיוחד מהאתר שלהם.

    1. גולן טלקום גרועים מאוד בשירות לקוחות. המהירות על הפנים!

    2. ובמשרד הביטחון אין ביטחון וכך אפשר להמשיך עד מחר מה הקשר

    3. תראה מי התחיל עם זה, ותבין… ..
     אני בכלל לא דיברתי על hp. אז הוא הגיב ללא קשר, ואני רמזתי לו. אתה רואה כמה הרמזים הועילו……

  2. מסכים לגבי לנובו. המחשבים הכי טובים בשוק העסקי. מכוערים טילים אבל סוסי עבודה וזה מה שחשוב.
   לגבי דל אני לא מסכים איתך. מה שאמרת תקף רק בארץ. השירות שלהם בארצות הברית מדהים!! גם מהיר, גם יעיל ומאוד מקצועי. בארץ יש להם שירות על הפנים שכל הזמן מנסים להתחמק ולהתנער מאחריות.

  3. יש לי נייד 14' של טינ'קפד מאוד נחמד. חדש חדש ומהיר מהיר.
   הבעיה שברגע שמדליקים WIFI הסוללה נגמרת תוך שעה מקסימום

 3. שירות האחריות של לנובו גרוע מאוד.
  יש לי נסיון מולם עם מחשב 4 פעמים נשלח לתיקון פעמיים מתוכם לא עשו כלום ופעם נוספת תקנו בעיה ויצרו אחת חדשה
  נקווה שבפעם הרביעית אולי הטכנאי הבלאי שלהם יבינו את הרמז ויתחילו לעבוד ולא לעשות מסחרה עם חלקים וקומבינות

 4. בפעם היחידה שהייתי צריך את שירות הלקוחות של לנובו, כשהמטען של היוגה 2 פרו שלי נשרף לו בשלווה חודש לפני תום תקופת האחריות, לקח להם בדיוק יומיים להביא לי חלופי ישירות למקום העבודה (למרות שהמחשב שלי פרטי) ולקחת את השרוף. בסה"כ התנהגו יפה.

  נ.ב. לא הייתי נוגע ביצור המכוער הזה של HP בכתבה במקל.

 5. לנבו זה פשוט לבנות מחשב כמה שיותר זול כדי שיקנו אותו כמה שיותר.. היה לי מחשב של לנובו שקניתי לפני שנתיים שהחיבור בין המסך למחשב עצמו פשוט נשבר כי הכל פלסטיק זול לא משנה כמה אתה שומר על המחשב, אז יופי הם מכרו יותר אבל מכרו זבל

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close