חזון אחרית הימים: אינטל רוצה את הליבות הגראפיות של AMD?

הרשת מתמלאת בידיעות מפתיעות המדברות על משא ומתן בין חברת אינטל וחברת AMD הנוגע לליבות הגראפיקה של השניה במוצריה של הראשונה

זה לא תרגיל – התאריך 1 באפריל אמנם מגיע רק בעוד כעשרה ימים, אבל הידיעה הבאה בכל זאת מסתובבת ברשת ובאתרי החדשות בימים אלה: החברות אינטל ו-AMD, יריבות מושבעות בשוק מעבדי המחשבים האישיים, מנהלות משא ומתן הנוגע לשילוב ליבות הגרפיקה של חברת AMD במעבדיה של אינטל.

הצפי הוא שעל פי המצב כרגע המשא ומתן יכשל והתוכנית לא תצא לפועל, כך אומרים גורמים המעורבים במשא ומתן המבקשים להשאר אנונימיים, אך במידה וכן, יוולד שיתוף פעולה חסר תקדים בו אינטל תייצר מעבדים המכילים ליבה גרפית מובנית Radeon – כזו המגיעה מחטיבת הגרפיקה של AMD ומשולבת גם במעבדים העצמיים שלה. גם אם התוכנית לא תצא לפועל, ובהנחה והמידע אכן נכון, עדיין מדובר בשיחה מפתיעה למדי בין החברות האלו. החברות עצמן לא הגיבו על הנושא עד כה.

אינטל ו-AMD?
אינטל ו-AMD?

שמועה זו תמוהה למדי לא רק בגלל הפער השורר בין חברת AMD ואינטל, אלא גם בשל העובדה שחברת אינטל תולה תקוות רבות בליבות הגרפיות שלה, כשבתוך זה, על פי חדשות ישנות, היא אף מתכננת להכנס אל שוק כרטיסי המסך הביתי בשנים הבאות.

השיחות עצמן מפתיעות למדי גם כן, ולא בכדי – חברת אינטל ו-AMD מתחרים מזה זמן רב בשוק המעבדים האישיים, כאשר בעבר היותר רחוק, עם הופעת המעבדים המרובי ליבות והמירוץ לריבוי הליבות בפרט, הפכה התחרות בין השניים לצמודה למדי, מה שהביא בסופו של דבר לסטטוס קוו בו אינטל שולטת ביד רמה בשוק המעבדים למחשב האישי ומשאירה לשניה נתח זעום.

מנגד, יש להזכיר שכן נעשה לאחרונה שיתוף פעולה בין AMD ואינטל בפיתוח טכנולוגית ה-Xconnect של חברת AMD. אך לעומת המדובר בכתבה, מדובר בשיתוף פעולה מבוסס המשרת את האינטרסים המלאים של זוג החברות. האם מדובר בשמועות, או שמא מדובר בתחילה של שיתוף פעולה מהגדולים בשוק? רק הזמן יגיד.