שלושה גדלים, שלושה מעבדים: ניידי ה-Ryzen המסקרנים של Dell • HWzone
מחשביםמעבדיםמחשבים ניידיםכתבות נבחרות

שלושה גדלים, שלושה מעבדים: ניידי ה-Ryzen המסקרנים של Dell

מבחר המחשבים הניידים שמבוסס על שבביה של ממשיך להתרחב לאיטו, באדיבותה של חברת דל

השקת דור ה-Raven Ridge של בסוף השנה שעברה, הראשון שהביא את ארכיטקטורת ה-Zen ואת ליבות ה-Vega הגראפיות לשוק הנייד, לוותה בשיתופי פעולה עם שלוש יצרניות: , ולנובו אשר בחרו להשיק מדגם אחד בלבד כל אחת. לא בדיוק שטפון של מוצרים שהיה מחזק את מידת התחרותיות בשוק – אך לשמחתנו נראה כי יש עוד שחקניות אשר מצטרפות אל המירוץ הטרי הזה.

חברת דל, אחת משלושת יצרניות המחשבים הגדולות בשוק, מציגה עתה את דגמי ה-Inspiron 13 7000 ההיברידיים שלה, המצויידים בשבבי Ryzen 5 2500U ו-Ryzen 7 2700U מרובעים חסכוניים שמשולבים עם מסכי מגע מבוססי פאנל IPS ברזולוציית 1080p, זכרונות בנפח של בין 8 ג'יגה-בייט ל-16 ג'יגה-בייט, כונני בנפח של 256 ג'יגה-בייט כברירת מחדל וסוללות בקיבולת 42 וואט-שעה בגוף מתכתי במשקל של 1.75 קילוגרם הכולל ציר שמסוגל לבצע סיבוב של עד 360 מעלות.

היברידי עם יכולות גראפיות לא רעות במחיר קורץ

גירסת בסיס עם שבב ה-Ryzen 5 2500U וליבה גראפית מובנית מסוג Vega 8 עם 512 יחידות עיבוד וגם 8 ג'יגה-בייט של זכרון דינאמי במהירות 2,400MT/s תשא תג מחיר מומלץ מפתיע לטובה של 700 דולר, בעוד שגירסה מתקדמת יותר עם ה-Ryzen 7 2700U וליבת ה-Vega 10 שלו, וכמו כן 12 ג'יגה-בייט של זכרון תתומחר ב-850 דולר.

דגמים אלו מצטרפים אל דגמי Inspiron 5000 גדולים יותר עם מסכי 15.6 אינץ׳ ואף 17.3 אינץ׳ שצוידו במעבדי Ryzen והוצגו בשקט תקשורתי כמעט מוחלט בשבועות האחרונים – בתגי מחיר אשר מתחילים ב-680 דולר, בהשוואה לעלויות של כ-710 דולר ומעלה שאותן ניתן מצוא עבור המחשבים מבית HP, ולנובו בחנויות כרגע. לגמרי לא רע בתור התחלה.

דל עוקפת את מקבילותיה – והופכת ליצרניות עם מספר דגמי ה- הניידים הגדול ביותר. נקווה כי שאר השחקניות יפעלו להשלמת הפערים

עכשיו ניתן לקוות כי אסוס תצטרף אף היא לרשימת היצרניות המאמצות את ה-Ryzen הנייד – ובכך נראה את כל חמשת השחקניות המרכזיות של שוק ה-PC מקדמות אלטרנטיבה לשליטה המובהקת והברורה של בגזרה. מה דעתכם? בואו לדבר על זה בתגובות.

תגיות
Back to top button
Close
Close