חדש מבית Xiaomi: מסכי גיימינג ביתיים • HWzone
מחשביםמסכים

חדש מבית Xiaomi: מסכי גיימינג ביתיים

החברה הסינית הפופולרית מתחילה את המסע שלה בעוד תחום מעניין עבור המשתמשים הביתיים, עם פוטנציאל לספק לנו מחירים טובים יותר מכל מה שהכרנו בעבר

מוצריה של (ושל שותפות הייצור המגוונות שלה) מצליחים לספק מחירים מפתיעים ביחס לתמורה בכל קטגוריה בה הם מתחרים – וכעת יהיה מעניין לראות האם האמירה הזאת נכונה גם עבור מסכי מחשב, שנכנסים אל המירוץ עם זוג דגמים לקהלי יעד שונים.

ה-Mi Surface Display הוא דגם גיימינג קמור וגדול יחסית, המבוסס על פאנל בטכנולוגיית VA (מבית סמסונג) בגודל 34 אינץ' וברזולוציית 3,440×1,440 פיקסלים, עם תמיכה בטכנולוגיית לסנכרון אנכי של התצוגה ובקצב רענון של עד 144 הרץ, זמן תגובה של 4 מילישניות עבור מעברי צבע בפיקסלים וכיסוי נאה של 121 אחוזים ממכלול הצבעים בתקן sRGB.

עיצוב פונקציונלי ומאפיינים בינוניים וסבירים – אבל במחיר נמוך בעשרות אחוזים מדגמים דומים שמסייע לו לבלוט בסביבה

המסך מציע בהירות ממוצעת סבירה של 300 ניט, יחס ניגודיות סטטי של 3,000:1, צמד כניסות HDMI 2.0a, צמד כניסות 1.4, עיצוב בעל שוליים דקים משלושה צדדים ויכולות ארגונומיות לא רעות שכוללות התאמה גובה על המעמד השולחני, הטיית התצוגה אופקית ואנכית וגם תאימות לתקן VESA לטובת תלייה של היחידה על הקיר.

לא מדובר במסך המשוכלל ביותר, בטח כשמדובר בעולם הגיימינג שמוביל את רוב המגמות הטכנולוגיות בעולם התצוגה, אבל עם מחיר רשמי של 2,500 יואן בלבד בשוק הסיני, 355 דולר בהמרה ישירה, מדובר במציאה אמיתית. ה-Mi Display אמור להגיע גם לשוק האירופאי (עם מחיר שיהיה גבוה יותר באופן טבעי, בשל תוספת המע"מ המקומית), ואין ספק שיש לו המון פוטנציאל להצליח – כך שאנחנו נקווה שהוא ימצא את דרכו גם לחנויות בישראל, באמצעות ייבוא רשמי, ייבוא מקבילי או שניהם גם יחד.

יהיה גם דגם תומך תחרותי בהמשך? לא יזיק לחלום

מסך למשתשמים ביתיים צנועים יותר יקבל את השם Mi Display – עם פאנל בגודל 23.8 אינץ', ברזולוציית 1080p סטנדרטית, זמן תגובה של 6 מילישניות עבור הפיקסלים שבו וקצב רענון של 60 הרץ, במחיר של 700 יואן בלבד או 99.5 דולר. האם ניתן להעז ולחשוב על יום במורד הדרך בו ניתן יהיה לרכוש את הדגם הזה ב-75 דולר או פחות מחנויות סיניות מקוונות, ובכך לקבל מסך ביתי באיכות ראויה (לכאורה) בעבור פחות מ-300 שקלים? אנחנו נמשיך לעקוב ונעדכן במידה והחזון יתמשש.

מסך שפוי במחיר מומלץ של כ-350 שקלים – לעומת מחירים של 500 שקלים ומעלה לדגמים בעלי מאפיינים דומים שנמכרים בחנויות בארץ כרגע

תגיות
Back to top button
Close
Close