חדש בישראל: חמישה מוצרי רשת אלחוטיים באריזה אחת • HWzone
מחשבים

חדש בישראל: חמישה מוצרי רשת אלחוטיים באריזה אחת

מוזר ונהדר: המוצר החדש מבית חברת Edimax נראה כמו כד ויכול לתפקד כלא פחות מחמישה אמצעי שונים

לפני מספר ימים, החלה חברת פיקוק – הנציגה הרשמית של חברת Edimax בישראל, לשווק שני נתבים אלחוטיים חדשים התומכים בתקן 802.11ac.

הראשון, המכונה BR-6288ACL אינו ייחודי רק בצורה החיצונית שלו, המזכירה אנטנה, אלא גם בעובדה שהוא יכול לתפקד ב-5 צורות פעולה שונות – נתב קלאסי (Router), נקודת גישה (Access Point), מגדיל טווח (Range Extender), כרטיס (Wireless Bridge) וראוטר בממשק WISP.

edm
זהו ללא ספק המוצר המעניין ביותר שהביאה לנו Edimax עד היום

ה-BR-6288ACL הוא מוצר דואלי-סימולטאני, הכולל אנטנה אחת בכל תדר, ומקוטלג כ-AC600.  המשמעות היא שבתדר 5Ghz (תקן AC) הוא תומך במהירות 433Mbps ובתדר 2.4Ghz (תקן N) הוא תומך ב-150Mbps.

כנתב, הוא תומך בעד 10(!) נקודות גישה (SSID) שונות – 5 בכל תדר כאשר אחת מהן מוגדרת כראשית ועוד 4 נקודות אופציונאליות, המיועדים לאורחים (Guest SSID).

בחלקו האחורי של הנתב ניתן למצוא שתי כניסות בלבד.  כניסת מתח בממשק Micro , התואמת בנתוניה לטלפונים חכמים (5V/1.2A), וכניסת RJ45 הפועלת במהירות 100M.

כניסה זו משמשת, באמצעות מפצל יעודי המסופק יחד עם המוצר (ראו תמונה למטה), הן כממשק WAN והן כממשק LAN.

edm1

לצד פורט כניסת המתח, ישנו מפסק קטן הקובע את עוצמת השידור האלחוטי – מצב נורמלי (100% עוצמה) או מצב "ירוק" (25% עוצמה וצריכת חשמל פחותה).  סביב הפורטים ממוקמת טבעת תאורה המאירה באדום בזמן אתחול או תקלה ובירוק בעת פעולה תקינה.

ה-BR-6228ACL מפתיע בעוד מספר תכונות יחודיות – הוא תומך בעדכון קושחה (firmware) אוטומטי מרשת האינטרנט, במנגנון VLAN (בתצורת AP בלבד) ובמנגנון QOS גרפי מתוחכם.  את ההגדרות של הנתב ניתן לבצע, כרגיל, בממשק אינטרנטי סטנדרטי ולראשונה במוצרי Edimax גם באמצעות אפליקציה יעודית לטלפונים חכמים וטאבלטים.  אפליקציה זו זמינה הן למשתמשי Android והן למשתמשי iOS.

שטח הרצפה שה-BR-6288ACL תופס הוא ריבוע של 7 ס"מ והוא מתנשא לגובה של 21 ס"מ.  פרטים נוספים על ה-BR-6288ACL, אפשרויות ההפעלה השונות שלו ותכונותיו ניתן למצוא בדף המידע המפורט של המוצר.

ה-BR-6228ACL זמין לרכישה במספר רחב של חנויות בישראל ומחירו נע בין 250 שקל ל-300 שקל.

עוד מ-NetCHIEF

לצידו של ה-BR-6228ACL, החלה פיקוק לשווק בארץ נתב קלאסי המכונהBR-6208AC ומקוטלג כ-AC750.  המשמעות היא שבתדר 5Ghz (תקן AC) הוא תומך במהירות 433Mbps ובתדר 2.4Ghz (תקן N) הוא תומך ב-300Mbps.

edm2

ה-BR-6208AC כולל 4 יציאות LAN הפועלות במהירות של 100Mbps והמפסק הנמצא בחלק האחורי שלו, מדליק ומכבה את השידור האלחוטי, אך אינו קובע את עוצמתו.  בדומה ל-BR-6228ACL, גם הוא כולל את 5 תצורות הפעולה השונות שתוארו לעיל.

ה-BR-6208AC זמין לרכישה במספר רחב של חנויות בישראל וגם מחירו נע בין 250 שקל ל-300 שקל.

ב-NetCHEIF תוכלו למצוא סקירות ומדריכים נוספים בנושאי נתבים ורשתות ביתיות

 

קישורים נוספים

תגיות

13 תגובות

 1. כניסות 100M = לא רלוונטי.

  במוצר הראשון, באמת היה קשה לדחוף לשם עוד כניסת RJ כדי להימנע ומהמפצל ההזוי הזה?

 2. אולי דיי לתת לגיטימציה למוצרים נחותים בעלי כניסות 100M?
  בתור מכתיב דעת קהל וכותב ביקורות הייתי מצפה לביקורת יותר נגטיבית

 3. EDIMAX מייצרת מוצרים בינוניים. חבל שבגלל משרד התקשורת כמעט ולא מייבאים לארץ מוצרים איכותיים בתקן AC (למעט LINKSYS), והתוצאה שהציבור צריך לקבל מוצרים בינוניים במחירים גבוהים עד גבוהים מאד.

 4. אולי דיי לתת לגיטימציה למוצרים נחותים בעלי כניסות 100M?
  בתור מכתיב דעת קהל וכותב ביקורות הייתי מצפה לביקורת יותר נגטיבית

  לדעתי, אתה מפספס את הנקודה העיקרית שהוצגה בפוסט המידע (זו לא ממש סקירה אמיתית). פרט לכך שהמוצר הראשון משמש כנתב, יש לו עוד 4 פונקציות אחרות שלו ממש דורשות יציאות של 1G. יתר על כן, יש לא מעט צרכנים שמחפשים מוצרים זולים שיציאות של 100M מספיקות להם לחלוטין. אני חושב שלפסול על הסף ציוד רשת בייתי עם יצירות של 100M בלבד זו טעות ועדיין לא אבד הכלח על מוצרים מסוג זה.

 5. לדעתי, אתה מפספס את הנקודה העיקרית שהוצגה בפוסט המידע (זו לא ממש סקירה אמיתית). פרט לכך שהמוצר הראשון משמש כנתב, יש לו עוד 4 פונקציות אחרות שלו ממש דורשות יציאות של 1G. יתר על כן, יש לא מעט צרכנים שמחפשים מוצרים זולים שיציאות של 100M מספיקות להם לחלוטין. אני חושב שלפסול על הסף ציוד רשת בייתי עם יצירות של 100M בלבד זו טעות ועדיין לא אבד הכלח על מוצרים מסוג זה.

  אני מתנצל אבל גם אם אתעלם מהעובדה שהמוצר הזה לא תומך 1GB – וקצת קשה להתעלם מנקודה זו – אז הוא עדיין לא ממש מציע משהו מעניין במיוחד במיוחד לאור מחירו.

  ושני נקודות נוספות:
  1. אני לא יודע אם שמת לב, אבל מי שגולש פה באתר הוא מצפה למוצרים איכותיים וקצת מבין עניין, תן להם קצת קרדיט.
  2. מוזר לי שאתה לא מבין על מה אני מדבר ( זו לא סקירה ראשונה שאתה תומך במוצרי יציאות 100M) ומתחיל להעלות חשד שיש לך מניעים חיצוניים

 6. url]http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-router[/url]) ותבחן את מידת ההתענינות בנתבים תגלה שפרט ל-9980 שעומד במקום הראשון בגלל נושא השוק הסיטונאי, 4 המקומות הבאים נתפסים על ידי נתבים של 100M.

  אם תקדיש לכך דקה מחשבה ולא סתם תשמיץ אחרים תגלה שיש בכך גם הרבה היגיון – מרבית הצרכנים לא מחוברים לאינטרנט ביותר מ-100M ומעבר לכך גם אינם צריכים מהירות כזו גם ברשת הביתית מהטעם הפשוט שהם לא מעבירים כמויות גדולות של מידע בין המחשבים. הבעיה שלך היא שאתה מדבר מהפוזיציה של אחד שככל הנראה מבין ויודע אבל מרבית האנשים אינם כאלה.

  אני מקווה שיום כיפור החל מחר יגרום לך להרהר בקלות של הטחת האשמות מחוסרות בסיס ואולי יביא אותך גם להתנצל.
  כמה קל לטנף על אנשים שאתה לא מכיר ולא מבין את רמת האוביקטיביות שלהם. כבר למעלה מ-10 שנים שאני בודק, סוקר וכותב על נתבים ועל טכנולוגיות הקשורות ברשתות וביתיות. מעולם – ואני מדגיש מעולם – לא קבלת שום הטבת הנאה מאף גורם מסחרי העוסק בתחום. אתה יכול לבדוק ולחקור ואני מבטיח שלא תמצא אצלי שום מניעים נסתרים, שום העדפה של יצרן זה או אחר או חיבה מיוחדת ליבואן ספציפי. כל הפעילות שלי נעשית על חשבון הזמן הפרטי שלי, אינה מניבה לי שום רווח וכל מטרתה לעזור ולסייע לאנשים בנושא המורכב הזה.

  אתה יכול לא לסכים איתי שיש עדיין צרכנים רבים שמסתפקים בנתבים של 100M אבל במקום לתקוף זאת ברמה העניינית, הרבה יותר קל לך להשמיץ ולהעלות חשדות פוגעניות וחסרות בסיס.

  יתר על כן, אם היית מרים טלפון ליבואנים המובילים ושואל אותם (כפי שאני עושה מדי פעם), היית מגלה שבציבור הרחב הפופלריות של נתבי 100M היא הרבה יותר גבוהה מאלה של נתבי 1G. אפילו אם תציץ ב-ZAP (כאן –

  http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-router
  ) ותבחן את מידת ההתענינות בנתבים תגלה שפרט ל-9980 שעומד במקום הראשון בגלל נושא השוק הסיטונאי, 4 המקומות הבאים נתפסים על ידי נתבים של 100M. 
  
  
  אם תקדיש לכך דקה מחשבה ולא סתם תשמיץ אחרים תגלה שיש בכך גם הרבה היגיון - מרבית הצרכנים לא מחוברים לאינטרנט ביותר מ-100M ומעבר לכך גם אינם צריכים מהירות כזו גם ברשת הביתית מהטעם הפשוט שהם לא מעבירים כמויות גדולות של מידע בין המחשבים. הבעיה שלך היא שאתה מדבר מהפוזיציה של אחד שככל הנראה מבין ויודע אבל מרבית האנשים אינם כאלה.
  
  
  אני מקווה שיום כיפור החל מחר יגרום לך להרהר בקלות של הטחת האשמות מחוסרות בסיס ואולי יביא אותך גם להתנצל.
 7. אנימעריך שהסיבה העיקרית שהנתבים הנ"ל הם במקומות הגבוהים היא כי אנשים פשוט קונים את הזול ביותר בלי להבין את ההבדל.

 8. בדיוק.
  להסתכל על מדד הפופולריות ולפי זה לקבוע ש"הציבור לא רוצה חיבור 1Gb" זה מגוחך.
  גם לי יש ראוטר עם יציאות 100Mb כי זה פשוט מה שקיבלתי מבזק (בחינם) וזה לא מספיק חשוב לי בשביל להוציא מאות שקלים נוספים על ראוטר חדש רק בשביל השינוי הזה, אבל אם תשאל אותי מה אני מעדיף – בוודאי שהייתי מעדיף שיהיו לו כניסות 1Gb.

 9. אתה קולע בדיוק לנקודה החשובה והמשמעותית – לרוב האנשים פשוט לא שווה/לא משתלם להוציא עוד 100 שקל על תכונה שהיא לא מספיק חשובה עבורם ולכן נתבי ה-100M הם כל כך פופולריים. גם אני הייתי מעדיף לנהוג במרצדס אבל גם מכונית הרבה יותר פשוטה וזולה תביא אותי לכל מקום בארץ. כשיחס העלות/תועלת של נתבי 1G יהיה טוב יותר, המעבר אליהם יהיה הרבה יותר קל – בשלב הזה אנחנו עדיין לא שם.

  בכל מקרה, הסקירה הבאה שאני עובד עליה היא על נתב 1G (שנראה מאוד מבטיח) כך שבהיבט הזה אני נותן ביטוי למגוון שיש בארץ.

 10. אתה קולע בדיוק לנקודה החשובה והמשמעותית - לרוב האנשים פשוט לא שווה/לא משתלם להוציא עוד 100 שקל על תכונה שהיא לא מספיק חשובה עבורם ולכן נתבי ה-100M הם כל כך פופולריים.

  זה ממש לא 100 שקל! אני לא מכיר שום ראוטר/מודם VDSL עם כניסות 1Gb שעולה פחות מ-400 שקל.
  אתה זה שכנראה מפספס את הנקודה המשמעותית – אנשים לא קונים ראוטרים בכלל! הם מקבלים אותם מספק התשתית.
  ואף אחד לא דביל מספיק בשביל לוותר על ראוטר שהוא מקבל בחינם ולקנות במקומו ראוטר ב-400 שקל רק בשביל כניסות 1Gb, מה גם שרוב האנשים בכלל לא מבינים מה זה, ולחלק משמעותי מהם אין בכלל תמיכה לזה במחשב במילא / מחוברים באלחוטי בלבד….

 11. NET CHIEF, להסתכל על ZAP כמדד לנתבים הנקנים בארץ הוא טעות. הסיבה לכך, שכמעט לא מביאים לארץ נתבים איכותיים וטובים, בעיקר בגלל הגבלת התקנים המיותרת של משרד התקשורת. להסתכל עכשיו על ZAP זה כמו להסתכל על מכירות רכבים יפנים בישראל בשנות ה-80'. סובארו שלטה כמעט ב-100% מהשוק. כשהשוק נפתח חלקת העוגה של סובארו צנחה פלאים, וראה איפה הם עומדים היום.
  אני מאמין שאם משרד התקשורת יוריד את המגבלות שלו נתחיל לראות כאן נתבים הרבה יותר איכותיים במחירים שפויים הדומים לאלו בחו"ל ולא כמו היום, מחירים גבוהים עבור מוצרים בינוניים. לומר שהציבור לא זקוק ליותר טוב, זה פשוט טעות. מספיק להסתכל על טווח הקליטה ומהירות שידור האלחוט בדגמים שלא מביאים לארץ בשביל להבין מה הציבור מפסיד (וזה מעבר לתכונות כמו יכולת התקנת DDWRT, שימוש ב-DDNS, חיבורי USB 3.0 ועוד).

 12. אגב, האם ה- 9980 מומלץ גם למי שקצת רחוק מהמרכזיה ? הרי אין לו VECTORING ?

 13. CHIEF', לפי מה החלטת שהרשימה באמזון היא לפי כמות המכירות. לדעתי, הרשימה היא לפי מה שבא להם למכור יותר.
  מעבר לזאת, גם אם זה נכון, צריך לקחת בחשבון שיש שם הרבה קניות גלובליות, ולא רק מארה"ב, וכן יש נתונים נוספים שכדאי להסתכל עליהם כמו שביעות רצון וכמה זמן מוצר נמצא בשוק. כידוע, חברות הנתבים לא מפסיקות את היצור שלהם כ"כ מהר ועדיין ניתן למצוא נתבים של לינקסיס שיצורם החל לפני 10 שנים ויותר. במצב כזה כמות המוצרים שנמכרה לאורך 10 שנים תהיה עצומה בהשוואה למוצר שיצא לפני שנה לשוק, בייחוד אם המוצר שיצא לפני 10 שנים היה מוצר דגל עם שביעות רצון גבוהה.
  ואחזור לדברי מקודם, לפתח דיון ושיחה על נתבים בישראל זה כמו לפתח דיון על מכוניות יפניות בישראל בשנות ה-80.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close