חברת Zotac מפתיעה אותנו עם כונן SSD מתקדם בחיבור PCI-Express • HWzone
מחשביםאחסון

חברת Zotac מפתיעה אותנו עם כונן SSD מתקדם בחיבור PCI-Express

היצרנית ממקאו שהייתה מוכרת עד עכשיו בעיקר משוק כרטיסי המסך והמיני מחשבים מנסה לצבור תאוצה גם בעולם האחסון עם מוצר מסחרי ראשון שמבוסס על בקר ה- E7 החדש

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


שוק כונני ה-SSD מהדור החדש, שמבוססים על חיבורים עם ממשק PCI-Express ישיר למעבד ועל תקן ה-NVMe שפותח ונוצר למען יישום זה בדיוק, ממשיך לצבור תאוצה בימים אלו כאשר עוד ועוד מחשבים ניידים מתבססים עליו ומותירים מאחור את כונני ה-mSATA וה-2.5 אינץ' הוותיקים. עתה, נראה שאנחנו בדרך לראות התקדמות בתחום גם בשוק החומרה למחשבים נייחים – תודות למוצר החדש של חברת .

ביצרנית שמגיעה אלינו מחצי האי מקאו (Macau) הציגו רשמית את כונן ה-Sonix אשר הוצג באופן אנונימי בתערוכת CES 2016 בחודש שעבר – שיגיע בנפח של 480GB ויהיה ככל הנראה הראשון בשוק שמתבסס על בקר ה-PS5007-E7 של חברת , שצוברת לעצמה די הרבה קרדיט והכרה בשוק בזמן האחרון.

ztn3 ztn2

הכונן החדש והבקר עליו הוא מתבסס תומכים רשמית בתקן ה-NVMe ובניצול של ארבעה ערוצי PCI-Express 3.0, ובשילוב עם זכרונות MLC עדכניים מבית טושיבה וזכרון מטמון מסוג בנפח 512MB מגיע עם הבטחה למהירויות קריאה וכתיבה רציפות של עד 2,600 מגה-בייט בשנייה ועד 1,300 מגה-בייט בשנייה בהתאמה, בתוספת לאורך חיים משוער של 700 טרה-בייט שנכתבו.

ztn

האתר הרשמי של Zotac לא מספק נתונים על הביצועים האקראיים הצפויים לכונן, אך בעבר בחברה הצהירו על נתונים שאפניים בהחלט של עד 350,000IOPS לקריאה אקראית ועד 240,000IOPS לכתיבה, שקרובים מאוד למקסימום שמופיע בהגדרות של בקר ה-E7 עצמו. אם החברה אכן תצליח להתקרב למספרים אלו – ה-Sonix יוכל להוות תחרות משמעותית בהחלט לכונני ה-M.2 וה-PCI-Express הקיימים בשוק שמבוססים על תקן ה-, שאותם ניתן גם למנות בעזרת יד אחת בלבד.

ztn1

ב-Zotac טרם הכריזו על מחיר יעד או תאריך זמינות עבור ה-Sonix, אך אנחנו מקווים מאוד שחוסר הנסיון היחסי של החברה בתחום האחסון לא יפגע בביצועי העולם האמיתי של המוצר – ושהמחיר יהיה תחרותי ביחס לאלו שראינו מסמסונג ואינטל במוצרי ה-NVMe שלהם, באופן שיוכל לסייע למחירים בקטגוריה הזו להתחיל לרדת ולהתקרב יותר לאלו הקורצים מאוד שאנחנו מוצאים בקטגוריית כונני ה- שמבוססים על חיבורי ה-SATA ותקן ה-AHCI.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close