חברת OCZ מכריזה על פשיטת רגל (עודכן – בהליך רכישה)

חברת , הזכורה לכל בייצור זיכרון למחשבים, הכריזה בחצות כי היא פושטת רגל.

חברת , הממוקמת בסן חוזה, קליפורניה, הודיעה הלילה על תחילת הליך פשיטת רגל. זאת, לאחר תקופה של שלוש שנים לא טובות במיוחד בעבור החברה, עם השקות צוננות למדי.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מוצרי חברת OCZ זכורים לכל עוסק בתחום המחשבים, בעיקר זיכרונות ה-RAM ובעיקר בעידן LGA775 של . מאז, הספיקה לפתח טכנולוגיות משלה לשלל מוצריה בניהן בקרים בשם Indilinx לכונני אחסון .

איך זה קרה?

בספטמבר 2012 התחלפה ההנהלה בחברת . המנכ"ל והמייסד פטרסון הוחלף בחבר הדירקטוריון ראלף שמידט. באותו היום שזה קרה, הצהירה כי עליה לסדר את חובותיה בהקדם ולהבטיח כי תוכל להמשיך ולהתקיים. החלה לקחת הלוואה בריבית בתנאים מחמירים. במהלך הזמן מניית החברה צנחה, משער של דולר וחצי לשער של 0.6 דולר בלבד. דבר זה חסם ל- את האפשרות להנצל על ידי מכירת מניות.


מה זה אומר ללקוחות?

ישנן שתי דרכים שבהן העניין יוכל להסתיים. דרך אחת היא רכישת החברה וכל נכסיה על ידי חברה אחרת. כרגע מסתמן שטושיבה תכנס למגעים בנוגע לקניית החברה וכל הטכנולוגיות שברשותה. במקרה שכזה הלקוחות יעברו להיות לקוחות של וימשיכו לקבל שירות ואחריות דרכה.

הדרך השניה והפחות נעימה היא קטיעת כל שירותיה של OCZ ללקוחותיה מבלי שתהיה חברה שתמשיך לתת אותה. לקוחות בארץ ימשיכו לקבל אחריות יבואן כפי שצויין בפניהם בעת הרכישה.

והתחרות?

במשך השנתיים האחרונות שוק כונני ה- צמח בקצב אדיר. חברות כמו סמסונג צצו ונגסו בנתחי השוק של כל יצרניות ה- הותיקות יותר. למעשה, השוק כל כך מוצף ביצרניות כוננים ובקרים עד שהמשתמש הבייתי לא יחוש בחסרון גדול בהיעדר .

מפה, נשאר לראות מה יהיה הצעד הבא של טושיבה, ש-OCZ תולה בה תקוות רבות. במידה וטושיבה תבלע לתוכה את חטיבת OCZ, היא תגבש יכולת טכנולוגית גבוהה מאוד אשר תוכל להתחרות ראש בראש בטיטאנים שבשוק כונני ה-.

נמכר!

עדכון 3.12: נראה כי חברת הגיעה להסכם עם על קניית כל החברה והטכנולוגיות שבחזקתה. בהתאם לחוק פשיטת הרגל האמריקאי סעיף 363, תעמוד החברה למכירה וטושיבה בפינה כבר סוגרת הכל. "אנו שמחים לקבל את ההזדמנות ומקווים להשלים את הרכישה" אומרים בטושיבה.

טושיבה, למי שלא מכיר, היא יצרנית-כל טכנלוגיה מתקדמת אשר צברה שם רב בזכות מגוון מוצרים איכותיים ונגישים. בעולם המחשבים תמצאו את טושיבה מאחורי מסכים, צורבים, כונני (על אף שלא תוצרתה), מגדלים ומכונות צריבה ומחשבי OEM.

מפה נשאיר ספקולציה קטנה לקוראים. האם לדעתכם המהלך היה מתוכנן? האם כבר מראש הייתה בתהליך רכישה והמתינה ל-OCZ לבצע תהליך פשיטת רגל על מנת לשלם פחות?