זרקור על מודינג: פרוייקט IRIS 2013 • HWzone
מחשבים

זרקור על מודינג: פרוייקט IRIS 2013

מודינג – ההתחלה

לאורך הסטוריית המחשבים הנייחים נראה כי המחשבים שינו את צורתם לא אחת לאורך השנים. תחילה אלו היו מחשבי קומדור 64, ומשם לאט לאט השוק טיפס במעלה ההתקדמות הטכנולוגית.
 
תחילת שנות האלפיים, המחשבים אישיים מגיעים לצורתם המודרנית. בעלות מחשבים נייחים בבתים מתעצמת באופן משמעותי, Hwzone.co.il נולד.
 
החומרה שבתוך המחשבים הניידים גם היא נהיית מגוונת יותר, מעניינת יותר וגם יפה יותר.בשנים 2001-2002 נראה כי התפתח עיסוק חדש בקרב משתמשי המחשב הבייתי. לאנשים נמאס מאותה הקופסא המשעממת, ועכשיו כשחומרה מגוונת יותר ויפה יותר, אולי כדאי גם לייפות את אותן קופסאות פח משעממות?
 
כך היה. משתמשי מחשב רבים מצאו את עצמם עושים עבודה אותה מכירים פחחים ואנשי עבודת כפיים – כיפוף וחיתוך המארז על מנת לשנות את צורתו – . חיתוך חורים במארז לצורך זרימת אוויר טובה יותר היא פעולת המודינג הפופולארית של אותם זמנים. מי שלא ביצע , היה עסוק להחרד כיצד בני הנוער משחיתים ציוד יקר.
 
ב-2002 קרה הפיצוץ והסצנה התרחבה. השנים 2002 עד 2005 היו שנים עסוקות מאוד בעולם המודינג. פתאום קמו חברות שמציעות פתרונות, צצים מדריכים רבים ברשת, עוד ועוד מדריכים. פתאום כולם, מהצעיר למבוגר, מהמתכנת לגיימר – עסקו בצביעה, חיתוך ושינוי מראה המחשב שלהם. זה היה עסק יקר, נישתי מאוד ובעיצובי מארז רבים החומרה שיכלה להכנס פשוט לא הייתה חזקה לשימושים מסויימים.
 
משנת 2006 התחילה דעיכה בתחום. משחק חדשות הושקו והסמאטרפונים נכנסו לחיינו. הגיקים וחובבי המחשבים נרגעו עם העיסוק שלהם ועברו קצת לדברים אחרים, בינתיים חומרת המחשב ממשיכה להתקדם בקצב מסחרר.
 
שנה שעברה, 2012, התחילו לצוץ פרוייקטי רחבי היקף בקצב גבוה. חומרת המחשב סוף סוף הגיעה לנקודה שיש מגוון כל כך עצום שגם חובבי ביצועים יוכלו להינות ממחשב בגודל מכשיר קלטות VHS. היצרניות והמשתמשים נכנסו מתחילת השנה שעברה למאין דינאמו, כולם מניעים אחד את השני. מבלי שאנחנו שמים לב, רבים מאיתנו מבצעים במערכת המחשב שלנו, אפילו אם מדובר בכמה אורות או צביעה קטנה. כמות הפרוייקטים המתועדים בארץ חזרה באחת לגדולתה ויצירות חדשות נראות מדי שבוע בארצינו.
 
בשבועות הקרובים אציג לכם פרוייקטים פרי קהילת Hwzone, כל יוצר ופרוייקט המודינג שלו. בואו וראו איך הופכים מחשבים לאומנות, ממש כמו פסלים וציורים.
 
הרשו לי לשבור את הקרח (או השלג במידה ולבן סביבכם ברגע זה) ולהציג בפניכם את הבייבי האישית שלי, עליה עבדתי אני וחברי קהילה רבים במשך השנה  – קבלו את פרוייקט IRIS 2013.
 


1 2 3העמוד הבא
תגיות

8 תגובות

 1. נראה מדהים
  הצבע הלבן נותן הרגשה של קירור טוב במארז :D

 2. מה זה הלבן על הלוח? קלקר?
  זה נראה כמו עבודת יד.
  האם זה קלקר? (ניתן לראות חיתוכים?
  זה נראה מהמם!
  רק תגלה לנו מה המשטח הלבן על הלוח.

 3. 1stcowgirl
  אני מאמין שזה לוח sabertooth
  רק שהכיסוי עבר צביעה ללבן.. הוא בא מחוספס ומכאן הטקסטורה שנוצרה

  קלקר זה בטוח לא
  לי זה מזכיר גבס :)

 4. זו שלדה טרמית של הלוח, מצויין בכתבה כולל לינק לכתבה על הלוח.
  יצא יפה כל הסיפור.
  קצת מוזר משהו, במובן החיובי.

 5. עוד פרוייקט מצויין של ליאור :)
  הבנאדם הזה עסוק, גם בניהול הפורום, גם בהכנת כתבות ובסוף גם מוצא זמן לעבוד על כאלה פרויקטים, אז כמובן שאפו גדול וכן ירבו! אנחנו רוצים לראות עוד המון פרויקטים כאלה! כנסו עכשיו לפורום יומני פרויקטיים, קבלו השראה ושתפו אותנו בפרויקט! :)

 6. יום יבוא
  וקירור מים למעבדים וזכרונות במקביל יהיה סטנדרד בכל מחשב ורק ליחידי סגולה יהיה פיצר יחודי !

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close