כונני SSD בתוך כרטיס המסך שלכם: AMD חושפת את ה-Radeon SSG החדשני • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

כונני SSD בתוך כרטיס המסך שלכם: AMD חושפת את ה-Radeon SSG החדשני

כרטיס מסך חדש לשוק המקצועני מפתיע עם מחברים מובנים לכונני מהירים

נפח הזכרון הגראפי הזמין בכרטיסי המסך ממשיך לצמוח בקצב מהיר, בעידן בו הרזולוציות הן חדות יותר מאי פעם, כאשר 8GB הופך במהירות לסטנדרט החדש – ובקצה העליון של השוק אפשר למצוא גם 24GB ואפילו 32GB אשר משמשים כזכרון מטמון זריז ועיקרי עבור המעבד הגראפי.

עכשיו, בהפתעה גדולה, חושפת AMD מוצר חדש לגמרי שאמור להתאים בצורה טובה יותר לעידן בו נדרש עוד ועוד זכרון בתחום המחשוב הגראפי – ה-Radeon Pro SSG, או Solid State Graphics בשבילכם.

מהזווית הזו הוא נראה כמו כרטיס מסך סטנדרטי - אך בפנים מסתתרת הפתעה
מהזווית הזו הוא נראה כמו כרטיס מסך סטנדרטי – אך בפנים מסתתרת הפתעה

הכרטיס המסקרן הזה מבוסס על ליבת ה-Polaris 10 העדכנית והיעילה, בתצורה כללית סטנדרטית ועם תמיכה במנהלי ההתקן של סדרת ה-FirePro – אך עם תוספת של צמד מחברי M.2 עליו, (בהתבסס על שבב גשר של חברת PLX) עם צמד כונני SSD מדגם Pro 950 של בנפח של טרה-בייט כל אחד, המחוברים במערך RAID0 ויוצרים מאגר זכרון חדש, שהגישה אליו תהיה אפקטיבית ומהירה משמעותית מגישה לנפח סטנדרטי על גבי לוח האם של המערכת.

ssg

לא כל יישום יוכל להפיק תועלת ממשית מהמערך המיוחד הזה, אך ב- משוכנעים כי בעולם בו יש צורך הולך וגובר ביצירה ובעיבוד של תכנים ברזולוציות 8K ומעבר לכך, ה-SSG יוכל להעניק שידרוג ביצועים גדול – ואף בחרו להמחיש נקודה זו על ידי השוואת עיבוד סרטון וידאו 8K בלתי דחוס, שפעל בביצועים טובים עד פי 6 בכרטיס הגראפי החדש, לעומת מערכת "סטנדרטית" שכללה כרטיס עם חומרה דומה וכונן בודד מדגם 950 Pro שחובר ללוח האם.

פרוייקט שנולד לו אי שם בשנת 2013, ורואה אור לראשונה רק כעת
פרוייקט שנולד לו אי שם בשנת 2013, ורואה אור לראשונה רק כעת

יידרש מאמץ בלתי מבוטל על מנת להתאים יישומים קיימים לעבודה עם הארכיטקטורה החדשה שאותה יצרה כאן , ובה שכבה נוספת בהיררכיית האחסון שנכנסת לרמה בין זכרון ה-RAM לנפח האחסון הבסיסי של המערכת – מה שעשוי להסביר מדוע ה- Pro SSG יוצע תחילה בתור ערכה למפתחים שמעוניינים להתנסות בעבודה עם הטכנולוגיה המיוחדת. המחיר גם הוא יהיה מיוחד בהחלט, אגב – 9,999 דולר ליחידה, עבור עורכי ויוצרי התוכן המעוניינים בכך.

דגמים מסחריים של ה-SSG עתידים להגיע לשוק במהלך השנה הבאה – אולי עם חומרת בסיס מתקדם ומתוחכמת יותר, אשר תבוסס על ליבות ה-Vega שבדרך.

כרטיס שיוכל להתמודד באופן אופטימלי עם עיבוד וידאו ב-360 מעלות בזמן אמת, לכאורה
כרטיס שיוכל להתמודד באופן אופטימלי עם עיבוד ב-360 מעלות בזמן אמת, לכאורה

יהיה מעניין מאוד לבחון את הפוטנציאל של תפיסת ה-SSG הזו, הן בתחומם עריכת התוכן ברזולוציות-על והן באופן כללי – מי יודע, אולי הרעיון יצליח להפתיע לטובה, ובהמשך נראה עוד ועוד מוצרי עיבוד גראפי עם שבבי הבזק מובנה, גם בקטגוריות נוספות.

https://www.youtube.com/watch?v=vyKgT5QUU2Q?t=58m41s

צפו בהכרזה על הדגם החדש, במסגרת כנס ה-SIGGRAPH 2016 לעיבוד ממוחשב

תגיות

2 תגובות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close