זריז יותר: מחשבים שיבוססו על ה-Apollo Lake של אינטל יוצעו עם אחסון היברידי משולב • HWzone
מחשביםאחסוןמחשבים ניידים

זריז יותר: מחשבים שיבוססו על ה-Apollo Lake של אינטל יוצעו עם אחסון היברידי משולב

דור מעבדי האטום החדש של יצרנית השבבים אמור להביא איתו תוספת חשובה

בעוד כמה חודשים אנחנו אמורים לקבל מוצרים ראשונים שיבוססו על שבבי 14 ננומטר מדור ה-Apollo Lake – דור מעבדי האטום החדש של אינטל, אשר יוצע הפעם רק עבור מחשבים ניידים ומחשבים נייחים קומפקטיים מבוססי חלונות (לאחר שהגירסאות שהיו מיועדות עבור שוק הסמארטפונים ושוק הטאבלטים מבוססי האנדרואיד בוטלו). כבר סיפרנו לכם על דגמים מסקרנים אלו בעבר בכמה הזדמנויות, אך כעת אנחנו מקבלים דיווח על שיפור נוסף שכדאי להכיר – היכולת לתמוך במערכי היברידיים, עם שילוב בין שבבי הבזק לכוננים מכאניים מסתובבים.

עד כה, מחשבים תקציביים שהתבססו על שבבי האטום העמידו את הצרכנים בפני שתי אופציות בעייתיות למדי בכל הנוגע לנפח האחסון – או נפח אחסון זעיר של 32GB או 64GB (מהם נשאר עוד פחות אחרי התקנתה של מערכת ההפעלה כמובן) שמבוסס על זכרון הבזק בתקן eMMC בסיסי, או נפח אחסון של 320GB או 500GB שמבוסס על מכאני במהירות סיבוב איטית. במקרה אחד התוצאה הייתה נפח פנוי מינימלי, ואילו במקרה השני הביצועים סבלו מאוד מטכנולוגיה וותיקה ואיטית.

Apollo Lake אמורים לספק שיפור של 30 אחוזים ביכולות העיבוד הכללי ושיפור של 30 אחוז ביכולות העיבוד הגראפי לעומת קודמיהם - זאת בתוספת לשיפור יעילות של כ-15 אחוזים
אמורים לספק שיפור של 30 אחוזים ביכולות העיבוד הכללי ושיפור של 30 אחוז ביכולות העיבוד הגראפי לעומת קודמיהם – זאת בתוספת לשיפור יעילות של כ-15 אחוזים

כעת, טענה של מקור עלום שם היא שהדור החדש יוצע עם מערכות אחסון משולבות – גם eMMC (בתקן 5.0 עדכני יותר מ-4.51 בדור האטום הקודם, שיאפשר קבלת ביצועים במהירויות טובות יותר) וגם יחדיו, שיאפשרו נפח אחסון מספק וגם סבירים, כל זאת מבלי להוות תוספת משמעותית לעלות הכללית.

אינטל מתמקדת בנסיון לספק לנו מחשבים זולים באופן חסר תקדים עם הדור החדש
מתמקדת בנסיון לספק לנו מחשבים זולים באופן חסר תקדים עם הדור החדש

סביר להניח כי בכל מקרה נמשיך לראות מחשבים מבוססי Apollo Lake שיציע אך ורק eMMC או רק כונן מכאני – אך עצם העובדה שלצרכנים תוכל להיות אפשרות בחירה מוגדלת והמשופרת היא ברכה מבחינתנו. מה דעתכם בעניין?

כמה פרטים על כמה ממעבדי ה-Apollo Lake הראשונים שצפויים להגיע אלינו
כמה פרטים על כמה ממעבדי ה- הראשונים שצפויים להגיע אלינו

תגיות

5 תגובות

  1. Demitri Sher אני רואה את העתיד כבר , מעבדים דור שמיני לדוגמא , יוצאו עם נפחים שונים בטח זה יהיה כבר עם הטכנולוגיה החדשה 3D Xpoint ….

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close