זעיר ועצבני: מעבדי ה-Broadwell משדרגים את מחשבי ה-NUC של אינטל

לאחר ההשקה החגיגית, אינטל מציגה מחשבי NUC חדשים וקומפקטיים במיוחד שמנצלים את מלוא יתרונותיו של דור מעבדי ה-Broadwell החדש

בהתאם להדלפות "המקריות" מלפני מספר שבועות, אינטל מציגה דור מעודכן של מחשבי NUC קטנים – הפעם עם יותר גיוון ויותר יכולות מאי פעם, תודות לשבבי ה-14 ננומטר החדשים של חברת הענק.

מחשבי ה-NUC החדשים יוצעו עם שלושה דגמי מעבדים – הדגם הבסיסי ביותר יכלול שבב Core i3-5010U כפול ליבה במהירות בסיס של 2.1GHz בתוספת ליבה גרפית מדגם HD Graphics 5500 עם 24 יחידות ביצוע, דגם הביניים יציע שבב Core i5-5250U כפול ליבה במהירות בסיס של 1.6GHz ומהירות טורבו מירבית של 2.7GHz בנוסף לליבה גרפית מסוג HD Graphics 6000 עם 48 יחידות ביצוע, ואילו בדגם העוצמתי ביותר תמצאו שבב Core i7-5557U כפול ליבה במהירות בסיס של 3.1GHz, תדר טורבו מקסימלי של 3.4GHz וליבה גרפית מסוג Iris 6100 עם 48 יחידות ביצוע (שפועלות בתדרים גבוהים מעט יותר מאלה ליבת ה-HD Graphics 6000).

פרט לדגמי המעבדים שבפנים, ניתן יהיה לקבל את מחשבי ה-NUC גם בשני גדלים – גודל "סטנדרטי" אשר כולל מקום גם לתוספת של כונן 2.5 אינץ' סטנדרטי, ודגם ממוזער אשר יהיה זמין עם דגמי ה-Core i3 וה-Core i5 ומציע מימדים קומפקטיים יותר מאלו של כל NUC אשר הגיע לשוק עד היום.

bnuc1
ה-NUC הקומפקטי של הדור החדש (מימין) לצד מקביליו מדור ה-Haswell ומדור ה-Ivy Bridge המקורי – מיזעור וגם שידרוג אסתטי באותה החבילה

כל דגמי ה-NUC בדור ה-Broadwell יגיעו עם מודול Wi-Fi מובנה בתקן 802.11ac, ארבעה חיבורי USB 3.0 (כולל חיבור צהוב לטעינה מהירה), חיבור Gigabit Ethernet, חיבור HDMI 1.4a בגודל מלא, חיבור Mini DisplayPort 1.2, חיישן אינפרא אדום, זוג חריצי SODIMM וגם חיבור M.2 עם תמיכה במודולים הנפוצים ביותר באורך 42, 60 ו-80 מילימטרים. "בונוס" נוסף מגיע בדמות מכסה עליון שניתן לפתוח – ולהחליף במכסים אחרים אשר מקנים יכולות מוספות דוגמת קישוריות NFC או חיבור לטלוויזיית כבלים ולוויין.

bnuc4

bnuc2

דגמי ה-NUC החדשים ישמרו על תגי מחיר דומים לאלה של קודמיהם (כלומר – די גבוהים): כ-280 דולר לדגם ה-Core i3 אשר יהיה זמין לרכישה כבר החודש, וכ-350 וכ-450 דולר עבור דגמי ה-Core i5 וה-Core i7 בהתאמה, אשר יהיו זמינים בחנויות בתוך כחודשיים. דור ה-NUC השלישי ללא ספק מציע כמה שידרוגים חשובים לעומת קודמיו, אך לצרכנים שמחפשים את הדיל המשתלם ביותר מוטב יהיה להמתין עוד קצת לדגמי הסלרון והפנטיום המוזלים שכנראה ינחתו בעתיד הלא רחוק.

bnuc3
דגמים "מקצועיים" של מחשבי ה-NUC יציעו שבבים עם תמיכה ב-vPro ויכולת להפעיל עד שלושה מסכים במקביל בעזרת זוג חיבורי Mini DisplayPort וחיבור eDP פנימי נוסף מקור: legitreviews.com

https://www.youtube.com/watch?v=kCzt3RIJD5E

רוצים עוד חדשות וחידושים היישר מתערוכת הטכנולוגיה הגדולה ביותר בעולם? לחצו כאן