זמן חיסול המלאים הגיע: מעבדי Skylake-X בחצי המחיר בחנויות המקומיות • HWzone
מחשביםמעבדיםצרכנות

זמן חיסול המלאים הגיע: מעבדי Skylake-X בחצי המחיר בחנויות המקומיות

חלק מחנויות החומרה בארץ החלו רשמית בהכנות לקראת נחיתת דור ה-Cascade-X – עם הנחות מאסיביות על הדור שקדם לו

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ההכרזה הרשמית על מעבדי דור ה-Cascade Lake-X לשוק הביתי, מצויידים במחירים נמוכים בעשרות אחוזים ביחד לדגמי העבר עם אותו מספר ליבות דו-ספרתי, יצרה באופן מיידי תהיות אודות גורל המלאים הנותרים של מעבדי ה--X, גם מסדרה 7000 וגם מסדרה 9000.

טבעי היה לצפות לקיצוץ מחיר גם בדגמים אלו שיסייע להם להיעלם המדפים לקראת בואם של החדשים והמעודכנים, וברשת הופיעו שלל שמועות אודות הקיצוץ המתקרב. כעת אנו שמחים להכריז כי הקיצוץ המיוחל במחיר הוא אמיתי ואפילו ניכר היטב כאן בשוק הישראלי, למרות שלא הייתה כל הכרזה או התייחסות פומבית לכך מאינטל עצמה.

רק לפני כשלוש וחצי שנים דור מעבדי ה--E דרש מהצרכנים להשקיע יותר מ-1,700 דולר עבור עשר ליבות עיבוד, ועד לפני כמה שבועות המחיר של מעבד 18 ליבות עמד על כמעט 2,000 דולר – מדהים כמה מהר עשויים להשתנות תנאי השוק במצב בו יש תחרות אמיתית ומשמעותית בו

במספר חנויות ורשתות בארץ, כדוגמת KSP ו-Plonter, ניתן להבחין כעת בקריסה גדולה של מחירים עבור כמה מהדגמים המתקדמים ביותר של מסדרת 9000 לעולם ה-HEDT: דגם ה- i9-9980XE המוביל עם 18 הליבות במחיר של מעט יותר מ-4,000 שקלים לעומת יותר מ-9,000 שקלים עד כה, דגם i9-9960X עם 16 ליבות ודגם i9-9940X עם 14 ליבות בעבור פחות מ-4,000 שקלים ודגמי 12 ו-10 ליבות בעלויות של מתחת ל-3,000 שקלים.

המחירים החדשים של אינטל נועדו להוות רעידת אדמה בשוק הביתי העליון – אך אנחנו עוד לא יודעים כמה נמוך תחליט לרדת עם מחיר מעבדי ה- החדשים שלה – כך שאולי יש רעידת אדמה נוספת וגדולה אפילו יותר שמצפה לנו בעוד זמן קצר

מדובר באופן טבעי במחירים שעדיין גבוהים מאוד עבור לא מעט משתמשים, אך הם בהחלט מתקרבים לנקודה בה יוכלו להוות חלופה הגיונית – גם מול דגם מתומן כמו ה- i9-9900K שנמכר בכ-2,200 שקלים ומעלה בארץ (בהנחה שמעבר אל יותר מ-8 ליבות פיזיות יועיל לשימושים הספציפיים שלכם).

באופן די מפתיע, דגמי דור ה--X המקורי מסדרה 7000 שעדיין זמינים בחלק מהחנויות לא זכו להנחות כלשהן במחיר בינתיים. נקווה שגם זה עוד יגיע, במטרה להימנע ממוצרים שעלולים להעלות אבק במחסנים במשך שנים

כיצד ייראש נוף החומרה המקומי שלנו בעוד כמה חודשים, כשיגיעו אליו גם דגמי Cascade Lake-X של אינטל וגם דגמי Threadripper 3000 של AMD? זו שאלה מלהיבה בהחלט מבחינתנו, שמבהירה כמה השתפרה התחרות מאז לידתה של ארכיטקטורת ה-.


תגיות
Back to top button
Close
Close